sobota, 30 maja 2020

The Cord

Tytuł po rosyjsku wyjaśnia: "pępowina". Angielska wersja powiada "sznur".
    Jest to tytuł smutnego filmu animowanego. Zdecydowałem się zrobić z tego osobny wpis blogowy gdyż widzę ciekawe komentarze pod filmem i zechcę co najmniej jeden przetłumaczyć. Oto film:


A to głos z pod filmu:
 Leila Getman
 Chłopaki świetnie to pokazali! Dobra robota! Fajny film!
I nie chodzi tu tylko o chłopców.
Żyjemy z myślą o dzieciach i rodzicach, żyjemy życiem innych ludzi, unikając odpowiedzialności i chowając się za „pępowiną”. Czy troska o bliskich to coś innego? Chodzi o: "w czym ci pomóc?", ale nie: "gdzie  poszedłeś?"

Kto z nas czyni coś niezbędnego dla siebie, swojego szczęścia, niezależnie od tego, jak patrzą na to jego rodzice (głównie matka) lub dziecko?

Większość powie: nie, to nie jest pępowina, to troska o bliskich i inne wymówki. To jest pępowina. Bez niej nie wciągniesz nikogo w swoje relacje z innymi ludźmi - i nie ma znaczenia czy towarzyskie czy romantyczne. Absolutnie tak jest - po prostu u niektórych ta pępowina jest dłuższa.

Tak, sama nie jestem bez grzechu - zarówno jako córka, jak i matka, pomimo, że ciągle próbuję wszystko poodcinać, no ale jak tak żyć bez kontroli!

Tutaj piszą: „O mojej teściowej” i jestem bardziej niż pewna, że nie należy obwiniać lustra (to nawiązanie do ludowej mądrości: nie obwiniaj lustra, że widzisz w nim krzywą twarz" - przyp. michalxl600). Dziecko "na pępowinie" może znaleźć tylko takie samo dziecko "na pępowinie", aby tylko było na kogo zwalić swoją osobistą nieodpowiedzialność. Dlatego jeśli chcesz być wolny - warto odciąć swoją pępowinę to nie pociągnie się innego , podobnego człowieka.

Wolni ludzie tworzą swoje wspólne więzi i natychmiast przenoszą się tam, gdzie chcą. Tam i rodzice nie są obrażeni, i wybierają wspólną ścieżkę, nie oglądając się za siebie - a dzieci są po prostu kochane i niekontrolowane.

Ci, którzy nadal są związani z matkami, przecinają swoje ścieżki ze ścieżkami matek, ale potem każda matka ma swoją własną ścieżkę i wszystko jest rozrywane - każda ciągnie parę w swoją stronę. A jeśli pępowina jest długa i nie rozchodzi się w różnych kierunkach, wówczas w nieskończoność wyjaśniają swoje relacje - o którego z nich matkę się "potknęli". A potem do tego kłębka dochodzą także ich ich własne "pępowinowe dzieci" - wszak musisz przynajmniej gdzieś poczuć się dominującym. Jak to współcześnie mówią: toksyczne relacje.

Nawiasem mówiąc, chłopaki, weźcie to za pomysł na nowy film, nie potrzebuję pieniędzy, będę zadowolona, jeśli tylko wspomnicie o tym w napisach ;)

19 komentarzy:

 1. Film znalazłem tu:

  https://www.wykop.pl/link/5527907/zabojcza-matczyna-milosc-do-dziecka/

  Warto poczytać polskie komentarze bo są kopalnią wiedzy o współczesnym pokoleniu wychowanym przez nadopiekuńcze matki.
  Oto jeden z cytatów:

  lukasus

  @Kaloryfer: A co z ojcem bo ten opis to żywcem ja. Mnie wychowywała sama matka i pamiętam to jak traumę jakąś każda pierdoła do zrobienia w domu konsultowana musiała być z nią i wszystko musiało być po jej myśli nabawiłem się jakiejś niechęci do planowania czegokolwiek z jakąkolwiek kobietą. Nie było mowy o motorach o którym zawsze marzyłem i wszyscy koledzy mieli przez to się nie znam na motoryzacji i mam wstręt jak ktoś gada o samochodach. Każda dziewczyna czy kolega których przyprowadziłem do domu jej się nie podobali i ściągali mnie na złą drogę przez to jej pierdolenie miałem coraz gorsze towarzystwo bo robiłem jej na złość aż się stoczyłem razem z nimi. Teraz nie mam żadnych znajomych. Matka jest pracoholiczką wszystko zawsze musiało być perfekcyjne bo co ludzie powiedzą do wszystkich uśmiechnięta służąca dobrą radą do mnie tylko płacz i narzekania książkę mógłbym o tym napisać. Dlatego nigdy nie będę miał dzieci żeby żadna kobieta która by mnie opuściła z dzieckiem nie spierdoliła mu tak życia.
  odpowiedz

  ---------------------------------


  Kaloryfer

  @lukasus: Ojciec ma w dupie wszystko i zawsze pod butem matki mojej i swojej
  Wszystko za mnie robiła, nastawiała negatywnie do rodziny od strony ojca, przez co do dzisiaj już nie wiem czy to oni mnie nienawidzą czy ja ich, pracowała w szkole przez co w podst i gim z każdą pierdołą musiałem się potem w domu tłumaczyć i zazdrościłem kumplom że tak nie mają, starszaki mi dokuczali żem maminsynek a ona mi załatwiła książki od nich( tak kurwa).Dopiero w szkole średniej odetchnąłem z ulgą i zacząłem korzystać, dużo wagarować przez co rok kiblowałem

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieco inny temat. Przeglądając blog Kodłucha o Syrii natknąłem się na taki link w komentarzach:

  https://www.glosgminny.pl/szambo-probuje-go-osmieszyc-tymczasem-co-on-zrobil-twoje-media-tego-ci-nie-powiedza/?fbclid=IwAR2t1NiVI0huVE7b9AyHlQNNmwBqoUmCQ2F1W_mAwr6_9KiTS51IzRftkgE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś długo trwało zanim się link otworzył więc skopiuję:

   Podczas gdy media głównego ścieku niestrudzenie pracują nad tym, by Donald Trump stał się błaznem, w ciągu ostatnich dwóch tygodni prezydent USA podjął następujące działania:

   Zapowiedział, że szczepionki będą wyłącznie dobrowolne, nieobowiązkowe. Wojsko zajmie się ich dystrybucją, sprawdzi laboratoryjnie czystość i rozprowadzi szczepionki.
   Wypowiedział umowę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na zawsze i chce zbadania jej działalności. Wszczęto śledztwo w USA.
   Anulowano ustawę HR 6666 Demokratów, znaną jako ustawa TRACE Covid -19, która była podstawą projektu diagnozowania i śledzenia Billa Gatesa, który również został anulowany.
   Anulowano projekt Billa Gates’a znany jako ID2020.
   Otworzył platformę do skarg na media społecznościowe, aby zgłaszać cenzurę na Facebooku, Twitterze i YouTube. Wpływa masa skarg. Są dowody na bezprawną cenzurę.
   Wstrzymał wdrażanie 5G w całym kraju.
   Wydał nakaz ponownego otwarcia stanów dla obywateli: gubernatorzy, którzy odmówią ponownego otwarcia, zostaną pozwani do sądu federalnego.
   Wykonał zlecenie na przejęcie przez Biały Dom wszystkich sieci elektrycznych: które obejmą serwery internetowe, systemy nadawcze, systemy elektroniczne. . To niebawem da mu możliwość czasowego wyłączenia komunikacji aby zdławić Deep State.
   Wydał polecenie otwarcia miejsc kultu religijnego dla wszystkich obywateli „Essential Sevices”. Niektórzy burmistrzowie nakładają kary za chodzenie do kościoła.
   Wspiera Australię i 116 krajów, które przyłączyły się do śledztwa w sprawie Covid-19, pomimo kilku gróźb ze strony Chin o odmowie eksportu.

   A to jeszcze nie koniec. A dobra praca wciąż nadchodzi. Standard oparty na złocie jest w przygotowaniu i mówi się o Nesara / Gesara. Ten człowiek ma jaja!

   Teraz rozumiesz skąd te zamieszki i próba wywołania wojny domowej w USA? Donald Trump próbuje zwrócić ludziom wolność … na całym świecie. On walczy z niesprawiedliwością, obłudą, kłamstwem, lewactwem, pedofilią i mordowaniem niewinnych. Czy wyobrażasz sobie jakie siły, władza, korporacje i pieniądze stoją naprzeciwko jego rządu?

   Nie bądź obojętny. Przyłącz się do Globalnej rewolucji. Ten artykuł cytują nawet media w Afryce a czy u Nas to słyszałeś? Pomyśl teraz w jakim świecie żyjesz!?

   Usuń
  2. To jest właśnie ciekawa rzecz, wygląda to aż nadto optymistycznie na tle konfrontacji między miejscowymi elitami, co właśnie ma miejsce i to jest chyba to co "prorokował" Piakin. Warto zauważyć też jaki skutek ma fatalny model globalizacji lansowany przez GP - polskie nastolatki na Twitterach itd. są zupełnie rozemocjonowane wydarzeniami amerykańskimi.

   Usuń
  3. A to ciekawe o tych polskich nastolatkach - możesz coś więcej? To znaczy cieszą się, że "black lives matter?" Podobno zwolniono jakiegoś dziennikarza, który ośmielił się powiedzieć w audycji TV "all lives matter".

   Usuń
  4. Ogólnie zauważyłem, iż poglądy pokolenia 20 lat i mniej skręcają mocno w lewo. Właśnie przy okazji sprawy Floyda w mediach społecznościowych pokazało się dużo komentarzy "wstydzę się, że jestem biała" (płeć piękna dominuje tu), "czas skończyć z białym przywilejem" (to jest na gruncie polskim wręcz komiczne), itp. Natomiast w Warszawie i w Poznaniu odbyły się sabaty padania na ziemię. Po ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu też się wśród nastolatków pojawiło pełno komentarzy, że "w*******ą z tego kraju" bo wygrał PiS i Konfedaracja się dostała. A jeśli chodzi o dziennikarza i jego "wyskok" - ludzie już nawet na Facebokach czy Instagramach muszą się tłumaczyć, że nie są rasistami. W UK też nagonkę na jedną fotomodelkę urządzono za "rasizm". Toteż medialne pranie głów póki co trwa w najlepsze.

   Usuń
  5. aha - dzięki. W mediach jest propaganda a młodzież faktycznie ma prane głowy. W Rosji niedawno jakaś delegacja uczniów przepraszała Niemcy za wojnę. Wariactwo.

   Usuń
  6. "Jak media cię oszukują w sprawie śmierci G.F."

   https://m.cda.pl/video/5273745a3

   Usuń
  7. Piakin w ostatniej audycji też to komentował zwracając uwagę na symbolikę Matrixa. Szowinizm (od nazwiska) a imię Derek było ponoć imieniem jakiegoś bohatera filmu - takiego co to mordował czarnych, miał swastykę itp. Trafił do więzienia i przemyślał swoje poglądy.
   Według Piakina służby specjalne (jest ich ponoć 17 typów) podzieliły się i część jest za Trumpem a część organizuje tę wojnę domową podwożąc nawet cegły do rzucania. Są siły w USA starające się rozpętać wojnę domową ale Piakin mówi, że takimi działaniami tylko przyspieszają swój koniec.

   A na filmie faktycznie ci dwaj (duszący i zatrzymany) to inni ludzie.

   Usuń
  8. Witam, ten film to Więzień nienawiści (American History X)

   A tutaj pisarz-komandos dość dużo informacji przemyca w swoich książkach - fantasy/sci-fi:

   Genetyczne eksperymenty na Midgard:
   https://youtu.be/27XmSKDjWGc?t=1586

   O odżywianiu:
   https://www.youtube.com/watch?v=6bDYrloW1Yk&feature=youtu.be&t=2148

   Pozdrawiam

   P.

   Usuń
  9. Dzięki - otworzyłem oba linki słuchając przez moment - linki rosyjskojęzyczne, w chwili wolnej przejrzę całość. Może przyjdzie czas na tłumaczenie takich materiałów ale to już wtedy gdy będę miał pomoc w takim dziele. Zbyt dużo jest tego na "jedną klawiaturę" a faktycznie w przestrzeni rosyjskojęzycznej takich i podobnych materiałów jest znacznie więcej.

   Usuń
  10. Ratne Igre 5 czerwca 2020 12:08

   "Ogólnie zauważyłem, iż poglądy pokolenia 20 lat i mniej skręcają mocno w lewo. "

   ----------

   To wszystko przez to, że ludzkość w swej masie dziecinnieje. Następuje atrofia rozwoju duchowego - cofamy się, dzisiejsze 25 latki psychicznie są często niżej w rozwoju (mniej dojrzali) od 15 latków z przed 40 lat. Ja mając lat 16 miałem prawo jazdy (była taka opcja za zgodą rodziców) i nawet na małe trasy (po mieście) dostawałem samochód od rodziców, ojciec był myśliwym - czyściłem z nim broń, wiedziałem gdzie są klucze od szafki ze strzelbami - nawet kiedyś jednemu koledze pokazywałem jak należy się składać do strzału, dotknął sobie sztucera, wyjaśniłem mu kilka zasad bezpieczeństwa, których uczył mnie ojciec.

   Usuń
  11. Jeśli mówimy o USA to "rasizmami" grano już podczas poprzedniej kampanii w 2016r., można było być pewnym kolejnych takich zagrywek.

   "To wszystko przez to, że ludzkość w swej masie dziecinnieje."

   Nie będę tu polemizował, gdyż jest to zupełnie zauważalne. Sam wiele spraw próbuję "nadrobić". Twój film "Lobotomia cyfrowa" też tu wiele tłumaczy.

   Tu jeszcze taka ciekawostka z naszego podwórka:
   https://www.youtube.com/watch?v=01e_DPnaULs

   Usuń
  12. No tak, to już jest jawna zdrada i rozgrabianie na niewyobrażalną jeszcze 30 lat temu skalę. Ludzie już uśpieni propagandą siedzą przed TV. Jesteśmy jak kraj afrykański.

   Usuń
  13. Tymczasem w Stanach niezbyt ciekawie. Na fali "walki z rasizmem" powstały już "dwie autonomiczne" strefy założone przez bojówki. Ciekawe materiały umieściła Aximia w tym wątku:

   https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23460&postdays=0&postorder=asc&start=25

   Czyżby plan eurokalifatu miałby być ponownie uruchomiony? Przemknęło mi też, że w Rosji ok. 350 urzędników zbuntowało się przeciw Putinowi i referendum 1 lipca pod pretekstem zagrożenia koronawirusem. Czy Piakin komentował może te ostatnie wydarzenia?

   Usuń
  14. Poniedziałkowej audycji Piakina jeszcze nie zdążyłem przesłuchać więc nie wiem. W zeszłotygodniowym komentarzu wydarzeń mówił, że już wszystko jest pod kontrolą, zbuntowanych urzędników jest sporo ale będą powoli usuwani. Cały scenariusz zdarzeń (pozwolenie na kolejny zamach i wnikliwe przyglądanie się działaniom) były ponoć celowo tak prowadzone aby ujawnili się wszyscy zdrajcy - zwolennicy amerykańskiej władzy w Rosji.

   Usuń
 3. Dla czytelników bloga (z prośbą o ewentualne poprawki).
  Troszyn już skończony i dostępny w całości.
  Właśnie pracuję nad czymś takim, jest w tej chwili 24 minuty.
  Energia tak duża, że palce same biegają po klawiaturze.

  https://www.youtube.com/watch?v=j0VPYB0uJVA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawy materiał, dzięki! Narazie dobrnąłem do połowy, ale wątek zwierząt wzbudził mój uśmiech - sam mam "charakternego" kota i w dodatku bardzo rozmownego. :)

   Usuń
  2. Już jest całość tekstu - zaraz coś napiszę na ten temat w nowym wpisie na blogu.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.