sobota, 29 lipca 2017

Trehlebov 2017

Wielu ludzi pytało nie raz co z Trehlebovem, czy będę jeszcze coś, kiedyś tłumaczył? Nie umiałem odpowiedzieć bo też nie wiedziałem co się z chłopem dzieje. Założono mu sprawę sądową i rzeczy nie wyglądały wesoło.
  Wygląda na to, że rok ten jest faktycznie przełomowy a Słowiańskie Słońce i moce Welesa na dobre zaczynają gościć na naszym Nieboskłonie. Skoro nagrał nową audycję to znaczy, że sprawy sądowe w jakiś sposób zostały zakończone. Już przetłumaczyłem pierwsze 10 minut- tekst jak to wiele razy bywało dodaję partiami. Jutro znów coś dorzucę - powinno się udać 10 minut.
Dla starych słuchaczy będzie wiele powtórek - nowi mają okazję zainteresować się bliżej. Zapraszam:

5 komentarzy:

 1. Super ! Trehlebov to jest gościu ! Bardzo dobrze rozkminia ładnie obrazuje przec co dobrze się go słucha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Kiedyś myślałem, że Trehlebov zbytnio upraszcza ale dziś widzę, że takie przedstawianie jest bardzo potrzebne. Trafia w aktualne doświadczenie dużej grupy ludzi.

   Usuń
  2. p.s. Mumbi podesłała ciekawy link- przejrzałem pobieżnie
   ale wersje bajek wydają się prawidłowe - bez chamskich uproszczeń. Do jutra to jeszcze sprawdzę- dziś już w głowie szumi:

   https://basniomir.blogspot.no/

   Usuń
 2. Super, że to wstawiłeś. Czekam na dalsze tłumaczenie.

  Dawno tu nie pisałem, więc pozdrawiam wszystkich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest już tekst do 21 minuty- ogólnie okazuje się, że jest to poza wstępem kompilacja starych nagrań, które już tłumaczyłem. Po 21 minucie następuje film widniejący na You Tube pod nazwą "Trehlebov zdrowomyślenie +". Potem też coś się już powtarza i chyba są w sieci wersje polskie. Ogólnie ktoś połączył kilka wypowiedzi mających jako temat główny "zdrowomyślenie" - to hasło warto wpisać w wyszukiwarkę You Tube.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.