wtorek, 21 czerwca 2016

Mężczyzna powinien mnie szanować

Stałe czytelniczki bloga mogą się zdziwić albo poczuć zniesmaczone czy zażenowane, że takie rzeczy trzeba tłumaczyć ale okazuje się, że w większości wypadków dziś trzeba.
Popełniłem więc takie oto tłumaczenie (polski tekst włączany funkcją You Tube czyli przyciskiem "CC" w prawym dolnym rogu ekranu):


12 komentarzy:

 1. https://www.youtube.com/watch?v=q14VMh3zSEQ

  bracia wilcy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mężczyzna jeśli jest prawy szanuje siebie i wszystkich wokoło. Jego prawość i mądrość sprawia, że nie umie inaczej. On wie dlaczego kobiety teraz są często półnagie wyzywające. On wie i szanuje je takie jakie są widząc w nich Boginie pod płaszczem nagich ciał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słowianin kocha każdy przejaw tego świata (Sław-Yang-Yin) ale to nie oznacza, że na płaszczyźnie zewnętrznej relatywizuje wszystko (współczesna "moda" - a raczej informacyjny jad narzucany nam poprzez wszelkie środki przekazu). Nie możesz tych samych kryteriów stosować dla dobra i dla zła: "nie odpłacajcie dobrem za wyrzadzone wam zło bo czym odpowiecie na wyrzadzone wam dobro?"
   Nie wiem co chciałeś do końca przekazać tym wpisem ale nie możesz wobec zagubionej istoty w ciele kobiecym stosować tych samych kryteriów co dla Kobiety pielegnującej swoją czystość wewnętrzną i wszelakie cnoty. Z miłością można nawet zabić innego człowieka gdy już nie ma innych możliwości- dla dobra jego duszy i dla dobra wszechświata aby zło nie miało przez niego dostepu.

   Usuń
  2. Co do nagich kobiet- u prawego mężczyzny nagie ciało wzbudza wysokie uczucia ale już wyzywające -niskie zachowania kobiety nie. Mówię tu oczywiście o syutacji gdy kobieta zachowuje się tak wobec wszystkich mężczyzn a nie tylko wobec tego swojego jedynego i kochanego- a i tu słowo "wyzywający" mi nie za bardzo pasuje bo określa dość wąskie pasmo emocji- wyłacznie seksualnych.

   Usuń
  3. A mi się coś tak wydaje, że Autorowi chodzi o to, że na pewnym etapie rozwoju człowiek już zamiast fasady widzi powody, dla których fasada wygląda tak, a nie inaczej. I dzięki temu pojawia się współczucie jak do innej istoty, współczucie i zrozumienie, zamiast agresji. Pozdrawiam :) Ania Rz.

   Usuń
  4. A co Ty Aniu z ta agresją? Asertywność nie jest agresją. Załóżmy, że jakas pani usiłuję wobec mnie stosowac takie zabiegi i zachowuje sie jakoś wyzywająco.
   Mam kilka wariantów postępowania:
   1. staram sie nie zauważac i ominąć- niech się dziecko bawi w te sprawy z kim innym.
   2. jeśli osóbka jest nachalna i jakaś "nie do obejścia" to można spróbować kontakt słowny i cos wyjaśnić.
   3. jeśli i to nie skutkuje to cóż- trudno , trzeba ciąć ostro takie emanacje ale to też wszystko jak napisałem powyżej można zrobić z miłością. Wiele razy linkowałem Trehlebova "pomagajcie wrogom". Tam jest jasny przykład, że i zabić można z miłością i współczuciem gdy bliźni oszalał.

   Usuń
  5. Mówimy o kobietach roznegliżowanych i wabiących w ten sposób czy o kimś kto usiłuje wprost wejść do Twojego łóżka? Bo to chyba różnica. Filmik opowiadał o tych pierwszych. W większości przypadków wystarczy nie karmić tych zagubionych owieczek swoim zainteresowaniem. Zawsze znajdą się inni chętni.
   Mężczyzna jeśli jest prawy szanuje siebie i wszystkich wokoło. Jego prawość i mądrość sprawia, że nie umie inaczej. On wie dlaczego kobiety teraz są często półnagie wyzywające. On wie i szanuje je takie jakie są widząc w nich Boginie pod płaszczem nagich ciał. - zgadzam się, dopóki ktoś nie narusza mojej przestrzeni mogę jedynie współczuć i nadal szanować, jako pierwszoklasistkę, która jeszcze nie przeszłą lekcji, które ja przeszłam, a które są przed nią. Warto uświadamiać, nie potępiać. Tak zostały zmanipulowane, tak nauczyły się dbać o swoje interesy, tak wielu facetów im przyklaskuje, bo mają z kim/kim się zabawić. Note bene, i one i oni tkwią w nieświadomości. Kłykow dobrze i z miłością o tym opowiada. To szkoła dla nas wszystkich. Pozdrawiam. Ania Rz.

   Usuń
  6. O! Nie potępiać! Oczywiście- dlatego uzyłem słowa "dziecko" gdzieś tam powyżej. No to mamy wszystko wyjaśnione- teraz pełna zgoda.

   Fajnie, że przypomniałaś Kłykowa- już kilka lat minęło jak tłumaczyłem jego monologi. Mądry gość i nie przeszkadza, że on sobie patrzy jakoś z pozycji chrzescijańskich.

   Usuń
 3. Mówią, że kobiety się nie szanują i że jak kobieta nie da to mężczyzna nie weźmie, a czy mężczyzna szanujący się weźmie od kobiety, której nie darzy miłością?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie szanujący się - ignorant pewnie 'weźmie".

   Usuń
 4. Mężczyzna będzie szanował kobietę, która naprawdę szanuje siebie. Zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda- o tym jest kilka ostatnich wpisów (listopad- grudzień 2017).

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.