sobota, 2 maja 2015

Łopian

Leczy również przepuklinę kręgosłupa.
 Najcenniejsze są korzenie wykopywane wiosną ale można tez kopać jesienią. Łopian jest rośliną 2 letnią- trzeba szukać korzeni 1- rocznych, od których idą młode liście. Korzenie 2 letnie nie mają już wartości bo oddały siłę na kwitnienie. Można z niego zebrać owoce- rzepy, zrobić napar i płukać bolące zęby. usunie ból. Korzenie wykopać, umyć , przesuszyć. Korzeń łopianu jest gruby dlatego należy go pociąć. Jedna stołową łyżkę suchych, zmielonych korzeni zalać dwoma szklankami wrzątku. Gotować 10 minut. Potem 2 godziny niech naciąga wywar. Przecedzić i pić pół szklanki na dzień 3 razy dziennie na 15- 10 minut przed jedzeniem. Gdy pijecie przed jedzeniem to krew od razu go przejmuje i rozprowadza po organizmie.   Z rzepów natomiast można zrobić lekarstwo na bolące zęby.

   Również sprawdzone działanie antyrakowe ma pokrzywa. Jest obecnie dobry czas na zbieranie pokrzyw- do czerwca mają największą siłę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.