środa, 26 marca 2014

Nastawienie atlasa

Witajcie .
Byłem na ważnym spotkaniu pod Wrocławiem. Spotkałem się tam z Ludmiłą - współorganizatorką przyjazdu Anny Połupan. Rozmowa bezpośrednia to zawsze okazja do najlepszej wymiany obserwacji i szczegółów. Są nowe. Niebawem zamieszczę jakieś powiadomienie na kanale bo wiem, że jest wielu ludzi, którzy atlasa ustawić chcą ale cena Anny  jest poza ich możliwościami.

    Długo przyglądam się z Ludmiłą działaniom Anny, Witalija i kilku innych Ukraińskich kręgarzy ( podobno wiedza ta nosi nazwę osteopatii o czym za chwilę). Docierają niuanse , obserwacje ich relacji  wzajemnych a te sprawiają momentami nie najlepsze wrażenie. Są między nimi jakieś tarcia- jakieś docinki wzajemne, uszczypliwości, walka o klientów. Nie chcę już tu opisywać szczegółów -biorą się one z naszych korespondencji prywatnych z tymi ludźmi oraz ze słuchania różnych wypowiedzi  Anny, Witalija czy innych "manualczików". Nie wiem - być może są to jakieś nasze uprzedzenia, nadmierna ostrożność czy przewrażliwienie. Dziedzina ta jest mi zupełnie obcą jak pewnie wielu z Was. Uczymy się - szukamy. Jednym z cennych źródeł jest opisywany już pan Marek z Gdańska, który nastawił swojego atlasa  w Poczdamie. Wszystko to klocki do naszego puzzle.

          DO CZEGO ZMIERZAM: są podejrzenia, że sprawa ustawienia atlasa  jest sprawą odrobinę rozdmuchaną -  nie w sensie wagi tego zabiegu bo tu mam jakąś dziwną intuicyjną pewność, że wszystko co mówił Lewszunow (Iwan Carewicz)  jest prawdą i jest istotne ale w sensie "wyłączności"  wiedzy o nastawianiu dostępnej dla wybrańców. Anna jest z pewnością doskonałym terapeutą i tego atlasa  nastawi ale cena jaką sobie życzą nasi wschodni terapeuci  jest dość wysoka. Mówią przy tym o misji dla ludzkości i tu następuje pewien  zgrzyt, który mimo upływu czasu  jakoś nie daje spokoju. Ludmiła trafiła na taki adres http://www.dominikwrotniak.pl/ . W czwartek będą u pana Dominika ponownie całą rodziną -  była już tam jej mama i jest zachwycona. Były rozmowy z panem Dominikiem. Pan Wrotniak twierdzi, że ustawienie atlasa  to nie jest wielkie halo i zajmuje mu to tyle czasu i fatygi co normalny zabieg.  Inny z moich korespondentów podał mi ten adres http://www.meridian.waw.pl/oferta/rehabilitacja - dodam do tego fragment jego listu:

zauważyłem po filmikiem z Lewszunowem o nastawianiu Atlasu, że próbowaliście sprowadzić do Polski Annę Połupan. Udało się w końcu?

Moja mama miewała problemy z kręgosłupem i znam jednego naprawdę dobrego kręgarza, który uczył się fachu w Rosji i ma bardzo (ale to bardzo, bardzo!;)) otwarty umysł - o wszystkim z nim można pogadać przy okazji zabiegu, uwielbiam gościa. Jest bardzo rozchwytywany i ciężko się do niego dostać (nieraz wielomiesięczne kolejki), ale może łatwiej byłoby go zaangażować niż tą panią?  W moich okolicach przyjmuje m.in. tu: http://www.meridian.waw.pl/oferta/rehabilitacja - Wojciech Walczak się nazywa.


    Piszę to wszystko  bo  nie wiem- po prostu nie wiem. Być może te odczucia są prawdą i ci ludzie w Polsce również są  w stanie nastawić atlas na miejsce. Niech każdy wybierze co mu tam serce  dyktuje. Forum do jakiego przekierowywałem wszystkich aby urządzić dyskusję znów się zepsuło. Jak tylko  forum z dotychczasowymi treściami się naprawi to podam do niego link a potem przekopiuję treść tutaj na blog. Od dwóch dni jest ono nieczynne. Zapomniałem dodać, że aby rejestracja tam się udała trzeba oprócz zabiegu rejestracyjnego napisać krótki list do administratora. Był tam kiedyś atak automatów spamujących stąd te utrudnienia. To mocno zniechęca.
    Przekierujmy zatem ewentualną burzę mózgów na mój blog.  Pod każdym wpisem można dopisywać swoje uwagi nie będąc zalogowanym. Kto będzie chciał mimo  ceny skorzystać z usług Anny ten niech przemyśli i się zdeklaruje - zorganizujemy spotkanie tak jak było planowane. Jeśli ktoś zechce szukać tańszych rozwiązań to podaję poniżej możliwości. Tak jak wspomniałem mamy obawy, że misja osteopatów z Ukrainy lekko została przytłumiona przez chciwość. Przyjazd do Polski to nie jest aż tak wielki problem tym bardziej, że przyjeżdżają tu na gotowe miejsce. Nasze możliwości finansowe ciężko porównać z możliwościami Niemców a na wschodzie jesteśmy zestawiani z zachodem i tak postrzegani.
                            Nie wiem- może jesteśmy w błędzie i Anna faktycznie robi coś wyjątkowego czego nie potrafi nikt inny. Nie ma jak dotąd praktyki na Polskiej ziemi- będziemy mieli porównanie niebawem bo wiem, że są ludzie, którzy chcą jechać do Kijowa  w tej sprawie gdyby  spotkanie w Polsce  nie wypaliło ( przypominam, że niezbędne jest minimum 60 chętnych - tą liczbę już mamy). Miałem wiele zgłoszeń od ludzi rozczarowanych wysoką ceną - to głównie dla nich piszę te słowa bo może się okazać, że ustawienie atlasa  jest możliwe  w Polsce za 100 zł.
  Dobrze - na razie tyle .  List będę czytał kilka razy  jak to mam w zwyczaju i zapewne się nieco rozbuduje jego treść. Zamieszczę go zaraz  na blogu  w takiej surowej formie  jak jest i debatujmy.

EDYCJA:  ciąg dalszy rozmów i wniosków w nowym wpisie na blogu: https://michalxl600.blogspot.com/2014/03/nastawienie-atlasa-cz-12.html

111 komentarzy:

 1. Chciwy traci dwa razy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nastawianie atlasa czy kompleksu stawów pomiędzy kością potyliczną a C2 to zwykły zabieg manualny. Jestem fizjoterapeutą i na szkoleniach uczą tego i nie jest to żadna wiedza tajemna. Wg mnie jest to rozdmuchany temat, np chiropraktycy amerykańscy głoszą teorię jakoby każdy podczas porodu miał przestawiony atlas i, że to może wpływać np na powstawanie skoliozy. Natomiast chodzi o to, że jest to nagabywanie sobie potencjalnych klientów.Nie ma tu żadnej otoczki słowiańskiej czy ezoterycznej. Natomiast jest inna sprawa. Na zachodzie powoli odchodzi się od twardej osteopatii i kręgarstwa (zabiegów manipulacyjnych na kręgosłupie) na rzecz bardziej delikatnych typu akupunktura, terapie powięziowe, terapia czaszkowo krzyżowa, shiatsu. Odchodzi się dlatego, że jest stosunkowo dużo powikłań i nie każdy terapeuta zwłaszcza młody i mało doświadczony potrafi manipulować (nastawiać). Jest jeszcze jedna kwestia, jest takie zjawisko jak efekt gumki. Nawet jak ktoś wam nastawi atlasa i przez chwile rzekomo będzie on na swoim miejscu to potem przykurczone mięśnie pociągną atlas na swoje dawne miejsce. Dlatego zacznijcie od najprostszego masażu i rozluźniania mięsnie, zmiany pozycji np przy biurku a dopiero potem można sobie ""nastawiać"
  Sława

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za tą wypowiedź. O efekcje gumki Anna Połupan wspomina - tu jej trzeba dać plusa. Jest mowa wyraźnie w filmach z ćwiczeniami, że samo nie zrobi się nic. Przed i po zabiegu trzeba samemu dbać o kondycję i rozciągać ścięgna. Co do Anny- pisała mi właśłnie o tym, że ona oprócz samego mechanicznego nastawienia pomaga ( bo ponoć w jakiś sposób jest w stanie to ujrzeć) przyczynę duchową tego co nazywasz przykurczem mięśni. Psychologiczna ( duchowa) przyczyna zostaje rozwiązana i problem nie powraca. Ona właśnie na to zwracała uwagę, mówiła, że jeśli się nie usunie przeszkód psycho-duchowych to atlas może powrócić na stare miejsce bo "gorset mięśniowy" go tam wciśnie.

   Usuń
  2. Bardzo trafna wypowiedz.
   Zdrowia i Dobro_Bytu !

   Usuń
 3. Witam wszystkich zainteresowanych.
  Moja przygoda z nastawieniem Atlasa zaczęła się w 2012 roku .Obejrzałem film o zdrowiu prawdopodobnie ze strony Vismaya maitreia http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie.html ale nie wiem , czy to było w "nowej germńskiej medycynie " czy gdzie indziej. Zacząłem szukać najpierw wśród najlepszych kręgarzy m.innymi w Sopocie. Zdziwiłem się niepomiernie jak powiedzieli mi , że czegoś takiego jak nastawienie Atlasa się nie robi. Kopałem dalej i w googlach wpisałem Atlas . Tym sposobem trafiłem do Poczdamu i nastawiłem wszystkim moim dzieciom, teściowej i żonie i oczywiście sobie Atlas metodą opatentowaną w Szwajcarii p.t. AtlasProfilax.
  Nie mam tylu wiadomości , czy pani Anna Połupan ma zdolności nastawienia Atlasa inną metodą , bo ta odkryta przez szwajcara Schümperli René-Claudiusa była jedyna skuteczna w tamtym czasie. Dzieci moje (trójka 13, 21 i 23 lat) od razu po nastawieniu Atlasa zameldowały , że mogą ruszać szyją prawie dookoła i jest im dziwnie lekko i fajnie. Żona prawie nic nie poczuła , a ja co prawda nie mogę swobodnie kręcić głową ale wszystkie bóle kręgosłupa znikły jak kamfora. Potrafię 2- 3 godziny stać w pracy zgięty i nie boli mnie ani trochę żadna kość ani krąg. Więc potwierdzam: to działa na 100 procent i wystarczy tylko raz w życiu nastawić atlas.
  Dlaczego chcę jednak zapisać się po raz drugi ?
  Po przejściu na surojedzenie schudłem 47 kg do wagi 92 kg . Być może ciągle pozbywam się toksyn , bo przy obracaniu głową mam "piasek " . A w filmie - wywiadzie z panią Anną dowiedziałem się , że sprawdza ona także mentalnie jakby od środka pacjenta wszystko co jeszcze blokuje jego energię.
  Dlatego bardzo liczę na to spotkanie , chociaż mimo bliskiej sześćdziesiątki na karku czuję się super , naprawdę bardzo dobrze i psychicznie i fizycznie też z zastrzeżeniem , że została po otyłości pewna trudność schylania się i ścięgna mam mało elastyczne , a kręgosłup dosyć sztywny .Myślę , że to z czasem minie , wszak od przejścia na prawidłowe odżywianie minęło zaledwie 14 miesięcy.
  Może moje osobiste doswiadczenie komuś się przyda ?
  Dobrego Dnia życzę wszystkim
  Marek Wasielewski
  rocznik 1955
  Gdańsk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję raz jeszcze Marku za Twoją kolejną wypowiedź. To o czym piszesz wielokrotnie wspominają ludzie na portalach rosyjskich, że mogą głową kręcić " jak sowa". Jeden z pacjentów natychmiast po zabiegu ( a zauważyła to jego żona) przestawił sobie siedzenie w samochodzie bo stwierdził, że dotychczasowe ustawienia są zupełnie nie własciwe i ciężko mu prowadzić. Pozdrawiam !!

   Usuń
  2. Marku, poza nastawionym atlasem pamiętaj że po tylu latach nie bedziesz gibki jak deska przybita do pomostu z ktorej skacze sie do wody :) Jak chcesz konkretnie byc gibki to po prostu rozciagaj sie a co tu duzo gadac uprawiaj joge :)

   Usuń
 4. Megre nie wspomina nic o Atlasie, czy o noszeniu brody, w swoich książkach, nawet sam nie ma brody. Może najpierw należy oczyścić ciało i duszę we własnym rodowym siedlisku, a ciało samo się dostosuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ma do tego Megre ? Ja nie traktuję go jak proroka ani książek "Dzwoniące Cedry Rosji" nie traktuję jako jedynie słusznej księgi. Megre nie wspomina też ile razy robić siusiu i w ogłole nie wspomina jakie długie nosić włosy i kiedy je przycinać. Moim zdaniem książki z tak zwanej serii "Anastazja" są jedną z wielu podpowiedzi. Nie chcę tu rozwijać tego wątku bo mówimy o sprawach atlasa. Kto chce i czuje, że to może być potrzebne ten korzysta.

   Usuń
 5. Witam Panstwa,Pan Michal Kowalczyk bardzo trafnie strescil zagadnienia zwiazane z ustawianiem atlasa.
  Dla informacji:np. we Francji wizyta u osteopaty kosztuje od +-50 do 80E,wiec ceny podawane przez wspomniane wyzej osoby sa drastycznie ZAWYZONE, tym bardziej ,ze srednia zarobkow jest zupelnie inna w Polsce.
  Jest tez metoda polegajaca na delikatnym dotyku, harmonizacji energii i WIBRACJACH dzwiekow odpowiednich instrumentow. Wspolgranie tych zrodel dzialania pozwala uzyskac informacje, ktorej cialo potrzebuje, by pierwszy krag ustawil sie w pierwotnej pozycji, wlasciwej ,zrownowazonej i stabilnej.
  Nasze cialo ,nasz ADN reaguje na wibracje. To ta sama zasada, ktora dotyczy pamieci Wody(slowa tez przeciez niosa wibracje).
  Pan Kowalczyk slusznie zauwazyl, ze "na zachodzie powoli odchodzi sie od twardej osteopatii i kregarstwa".

  Niewiele wiem na temat pracy Pani Anny Polupan, ale mam dziwne przeczucie, ze chwilami brak jej Skromnosci. Nie tylko ona wie to i owo ;) jesli ona cos umie i dobrze to robi, niech to robi dalej, ale juz pierwsza osoba komentujaca zauwazyla, ze : "Chciwy traci dwa razy." Jesli chce miec bogatych klientow, to Jej wolno, ale wtedy nie nalezy nazywac takiej pracy "powolaniem" czy tym bardziej jakas "Slowianska misja".
  Na PODLASIU sa Kobiety i Mezczyzni, ktorzy znaja PRADAWNE Slowianskie Praktyki zamawiania itp.,a wizyta u nich kosztuje "co kto da" czyli ok. 20 zlotych.
  Chwala Przodkom. Zdrowia i Dobro-Bytu Rodakom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. <<>>

   1. Miałem momentami podobne odczucia. To typowe zachowanie dla "neofitów" - ludzi, którzy niedawno doznali czegoś nowego, od niedawna obcują z jakimś darem/"mocą". Jest masa przykładów, że tacy ludzie tracą swoje talenty. Dotyczy to nas wszystkich na różnych stopniach rozwoju. W mowie potocznej nazywa się to "poniosło kogoś". Rozwijamy się po spirali- impulsami- czasem się nieco cofamy. Im większe dary (możliwości) tym większa powinna być pokora i skromność aby być stabilnym przekaźnikiem tej mocy z wyższych światów. BARDZO mi sie podoba to co napisałeś na koniec - pamiętam, że podkreślał to w swoich książkach Lobsang Rampa a ja sam się wtedy zastanawiałem (błądzac z kursu "duchowego" na kurs) jak to ma być. Wyznaczanie sztywnych stawek zawsze zabije każdą misję i ograniczy dostęp siły tu na plan materialny. To materia ma podporzadkować się duchowi a nie odwrotnie. Jeśli lekarz duchowy ma prawdziwe połączenie z Boskoscią to będzie spokojny, że dotyczy go wszelaka obfitość/dostatek. Niczego mu nie braknie. Dzięki za przypomnienie tej zasady i ten głos w rozmowie.

   2. Poruszyłeś drugi ciekawy temat, który mnie nurtuje od dawna - od czasu gdy usłyszałem o tym nastawianiu atlasa. CZY JEST MOŻLIWE , ŻE TO SAMO SIĘ WSZYSTKO ZSYNCHRONIZUJE ? Wszak jesteśmy misterną układanką. Wciśnięcie kręgu szyjnego na miejsce to jeden z tysiąca drobnych klocków. Zapewne na drodze życiowej każdego z nas - każdemu potrzebne będą inne doświadczenia , inne zabiegi bądź przeprowadzone w innej kolejności. Ustawienie atlasa z pewnością jest "kopniakiem" przyspieszającym rozwój (jeśli się tego nie zaniedba i dokona wszelakich działań pobocznych stabilizujących i wspomagających nowe ustawienie).

   Usuń
  2. ech .... w poprzednim poscie zostały znaczniki zamiast całego cytatu. Edytować posta się nie da- można tylko usunąć ale nie chcę kombinować. Dlatego początkowo optowałem za rozmową na forum bo kwestie techniczne dawały by większą przejrzystość w rozmowie. Moja wypowiedź pod nr 1. dotyczyła tej wypowiedzi: "Niewiele wiem na temat pracy Pani Anny Polupan, ale mam dziwne przeczucie, ze chwilami brak jej Skromnosci."

   Usuń
  3. "Jeśli lekarz duchowy ma prawdziwe połączenie z Boskoscią to będzie spokojny, że dotyczy go wszelaka obfitość/dostatek. Niczego mu nie braknie. Dzięki za przypomnienie tej zasady i ten głos w rozmowie."
   Rowniez dziekuje :)

   Pana Lopsang Rampa nie znam, ale wlasnie o to chodzi.

   A dla informacji, skromne, ubogie staruszki wyciagaja nieraz 5 czy 10 zl.z supelka, pare jajek (az sie czlowiek wzrusza)...bo tyle maja, inne osoby klada 50 lub wiecej zlotych, wiec sie sprawy"wyrownuja", bogacz polozy ile bedzie uwazal...fakt, ze to inne srodowisko, zarobki, realia itp.

   Usuń
 6. "Edytować posta się nie da-"

  ...ale da sie metoda "kopiuj_wklej", wystarczy kopiowac czesc wypowiedzi , do ktorej sie odwolujemy w komentarzu...i wkleic to, co sie wybralo.
  Szczesliwosci

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niby tak, ale zostaje uwaga "post usunięty". Poza tym nie miałem pewności dlaczego "wyżarło" mi cytat. Dałem znaczniki może dziwne -nie wiem, może to one są przyczyną ... nieważne. Byle nie było nadmiernego bałaganu.

   Usuń
 7. "CZY JEST MOŻLIWE , ŻE TO SAMO SIĘ WSZYSTKO ZSYNCHRONIZUJE ?"

  W tej chwili nie potrafie odpowiedziec na to jednoznacznie. Pan M.Kowalczyk przypomina by zaczac od "prostych" codziennych spraw np. pozycji, wazny jest caloksztalt:zywienie, otoczenie, slowa, mysli itd. jedni potrzebuja "kopniaka" od kregarza czy osteopaty(os = kosc w jez.francuskim) inni moga to zrobic "samoczynnie" . Sa przypadki, gdy ktos sie np. potknie i raptem cos mu sie tam "samo " nastawi ...to dzialanie Energii samoleczenia: intuicja wspoldziala z materia, bo np. o cos zahaczamy materialnie, stukniemy w cos materialnego itp. ale KTO? CO? nas do tego przywiodlo ;)
  To moje zdanie i inne osoby jak najbardziej moga do tego podejsc z pelna rezerwa :)
  Zdrowia i Dobro -Bytu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano zdarza się , że się stukniemy w jakiś punkt akupresury itp. Podobno komary też nas kłują w te miejsca co chińczycy wkręcają igły. Wszechswiat o nas dba.

   Usuń
 8. Jedna z czytelniczek przysłała list o takiej treści ( zgodziła się abym opublikował go tutaj - sama nie może wziąć udziału w rozmowie z powodu braku czasu):

  "Witam,
  Przeczytałam przemyślenia pana Jędrzeja i mimo wszystko chcę się zapisać do pani Anny.(ja i moja córka Sarah)
  Prawda jest taka że już odwiedziłam wielu ”znakomitych” kręgarzy,ponieważ jestem po wypadku.
  Jedni byli skromni i nie drodzy inni drodzy i nieskromni. Efekt terapii jest zawsze taki sam: ból szyi i kręgosłupa ustępuje na dwa-trzy tygodnie.
  Zaleceniem jest systematyczne powtarzanie zabiegów. W podsumowaniu wychodzi za 3 miesiące terapi taka sama suma co u pani Anny, i sprawa jest tylko zaleczona.
  Pani Anna wywarła na mnie dobre wrażenie i jako kobieta na pewno ma intuicję która jest potrzebna w takim zawodzie.
  Pozdrawiam"

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tego co było mówione odnośnie zabiegu wynika, że Anna współpracuje z zespołem masażystów. Czyli kwota za zabieg jest zapewne do podziału na kilka osób. Oczywiście byłoby super gdyby okazało się, że nastawić atlas można równie dobrze u polskiego specjalisty za kilkakrotnie mniejszą kwotę i w dowolnym terminie, a do tego w bliskiej (ode mnie) lokalizacji. Na razie nie mam zdania, poczekam na rozwój wypadków.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na jakim etapie jest spotkanie? O ile sie orientuje to za bardzo nie chca przyjechac do kraju w zwiazku z sytuacja jaka tam panuje u nich i sugeruja aby autokarem przyjechac do nich - to tyle po rozmowie z Witalijem na skype. A jak Wam tutaj idzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z witalijem dawno nie rozmawiałem. Ostatnia z nim rozmowa dotyczyła powiadomienia go, że zebrani chętni wolą by ich atlasy nastawiała Anna. Z Anną ustalenia bez zmian- nie ma żadnych wiadomości negujących. Umówiliśmy się z Anną na szczegółowy kontakt pod koniec kwietnia. Zależne to było od jej ustaleń wyjazdu do Hiszpanii. Pod koniec kwietnia będą na pewno jakieś woieści. Teraz nawet nie zawracam głowy bo nie ma sensu.

   Usuń
 11. Michale dziękuję za informację. Jesteś na bieżąco bardzo za co jestem wdzięczny.
  W tym tygodniu mieli ustalić czy zgodzą się przyjechać do nas pod koniec maja. Czekam na wieści i jak tylko będę wiedział daję znać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nina
  Film z Anną Połupan oglądliśmy w lutym 2014. Zaczęliśmy z mężem szukać ( nawet pisaliśmy do Anny) i okazało się , że można ustawić atlasa także w Anglii , gdzie mieszkamy. Ustawienie mieliśmy w marcu. Przygotowywaliśmy się do zabiegu wykonując ćwiczenia zalecane przez Annę Połupan. Pod wpływem wibracji atlas sam ustawił się prawidłowo. Dla mnie była to natychmiastowa poprawa/zmiana w poruszaniu się, w czuciu całego ciała ( dolegliwości jakie miałam: jedną nogę krótszą, przechylone biodra, zgarbione plecy, bóle pleców). Zalecenia po ustawieniu to ruch, ciepłe kąpiele, masaż.
  Po dwóch miesiącach czyli w maju będziemy mieli spotkanie/kontrolne czy cały proces następuje prawidłowo.
  Zabieg mieliśmy wykonamy przez
  Marie-Agnès Casalini www.marieatlas.co.uk wyszkoloną przez szwajcarską firmę AtlasProfilax.
  Cena zabiegu za dwa spotkania 160 funtów czyli około 800 zł.
  Marie potwierdziła, że ustawienie atlasa wykonuje się tylko raz w życiu jeśli nie wystąpi jakieś gwałtowne zdarzenie np. wypadek.

  Jak zaczęliśmy rozpytaywać znajomych to okazało się, że nasza znajoma ( Marysi z Londynu ) miała ustawienie atlasa. Poprosiłam ją aby napisała nam o tym. Cytuję jej list poniżej :
  "Ustawienie atlasa miałam tak około 2 lata temu. To były napiecia w karku, tak, że przy odwracaniu głowy czułam nawet ból. Poszłam więc do Arthura Wallisa, którego mi poleciła moja koleżanka. Jej siostra z kolei miała nierówne nogi, różnica była ok.3cm i on jej zniwelował te różnicę.
  Jeżeli chodzi o mnie to po ustawieniu ustąpiły te napiecia i ból w karku. Za drugim razem to była juz tylko korekta, no i trochę masażu. Poza tym nie zauważyłam żadnych większych zmian ani w ciele, ani w życiu "

  Ustawienie można też wykonać w Czechach lub w Niemczech wyszukując specjalistę na stronie
  http://www.atlasprofilax.ch/eng/directory/?tx_ivda_apfdirectory[directorySearchParams][country]

  Znaleźliśmy też stronę po polsku na zabieg w Niemczech
  http://www.atlas-balancing.pl/

  Jest to wielkie dobrodziejstwo, że istnieje taka możliwość więc warto się nią dzielić z znajomymi.
  Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o to chodzi !!!!! Dzieki wielkie za wpis. Od Anny na razie nie ma żadnych wieści. Piszemy- czekamy. Na Ukrainie oczyszcza się atmosfera - zawirowania wielkie. Serdeczności !!

   Usuń
 13. Dziś przyszedł do mnie list- dostałem zgodę autorki na jego publikację:
  Witam. Byłam u Pana Dominika Wrotniaka i bez problemu od razu
  ustawił mi atlas i jeszcze inne części kręgosłupa za 80zł. Jestem
  bardzo zadowolona i czuję ogromną ulgę. Zniknęły napięcia. Mam
  rozluźniony kręgosłup, a byłam wciąż spięta. Bardzo polecam. Może
  Pan napisać na forum, bo ja tam nie wchodzę. Podoba mi się jeszcze, że
  Pan Dominik traktuje organizm jako całość, że wszystko się ze sobą
  wiąże, nie tylko działka kręgosłupa. Przeprowadza dokładny wywiad, ma
  dużą wiedzę.
  > > Pozdrawiam.
  > > Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje uaktualnienie - mam diametralnie inne odczucia: http://michalxl600.blogspot.com/2014/07/ustawienie-atlasa-pan-wrotniak.html

   Usuń
 14. Cześć, Jestem zainteresowany zabiegiem nastawiania atlasu. Mam od paru lat problemy z kręgosłupem i biodrami, stawami mimo młodego wieku i uprawiania sportu. Chciałbym dowiedzieć się ile Pani Anna oczekuje za zabieg. Wypowiedziały się tylko 3 osoby dotyczące zabiegów, to bardzo mało, jestem ciekawy czy mogą być negatywne skutki i czy może stać mi się krzywda, uraz po takim zabiegu

  OdpowiedzUsuń
 15. http://www.marieatlas.co.uk/contact.html

  Tutaj sa aktualne ceny i miejsce wizyt. Klinika jest w Londynie.
  pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wiadomość- może komuś się przyda. Również zdrowia!

   Usuń
 16. http://www.atlas-balancing.pl/

  Zabiegi w polsce i w niemczech! :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - może komuś się przyda.

   Usuń
  2. strona nie działa :(
   A co z krzywym kręgosłupem - też się go da naprawić?

   Usuń
  3. Da się choć nie od razu. Trzeba wiele czynników do równowagi doprowadzić. na krzywy kręgosłup pracujemy wytrwale latami.

   Usuń
  4. Ale jogą, rozciąganiem się? W wieku dwudziestu paru lat, czytałem, że tylko operacja-nie dziękuje.
   Pozdrawiam

   Usuń
  5. dietą, ćwiczeniami, sposobem życia. Operacja ...tak- prosta droga do inwalidztwa.

   Usuń
  6. dziękuje raz jeszcze za odpowiedzi, trzeba się w końcu za siebie wziąć - póki nie jest za późno.

   Usuń
  7. Nigdy nie jest za późno - sprawdź ten film
   https://www.youtube.com/watch?v=211l1G0n60E

   Usuń
 17. Michał mam zamiar wybrac sie z rodzina do Anny Polupan, napisz prosze czy ona nie ma w planach przyjazdu do Polski .Jedyny kontak znalazłam to poprzez http://vk.com/anna.polupan jesli masz inny to poproszę, pozdrawiam Magda moj email lena6666@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej! jak dotąd nic z tego nie wyszło. Na Ukrainie wojna. Wrócimy do tematu jak się to wszystko oczyści- mam ten sam kontakt z Anną. Chętnych na spotkanie w Polsce jest dobre kilkadziesiąt osób więc minimum organizacyjne. Jeśli coś się będzie klarować w tych sprawach to będę informował tutaj na blogu i na kanale You Tube.

   Usuń
 18. Hej michalxl600!
  I jak tam coś się zaktualizowało w tej sprawie?
  Dla mnie temat bardzo ważny.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również szukam od dłuższego czasu osoby co skutecznie nastawia atlas.

   Usuń
  2. Wszyscy szukamy. Z Ukrainą na razie nic nie wychodzi. Dostałem informację od pewnego czytelnika niesprawdzona jeszcze przeze mnie. Podobno w Białymstoku jest pani o imieniu Alicja, która cos potrafi- zielarka przy tym i ponoć osoba posiadająca jakis dar wglądu. Jeśli ktoś sprawdzi namiary to proszę koniecznie dzielić się spostrzeżeniami- wszystko co mam to nr telefonu 085 7320798

   Usuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ano właśnie- pogorszenie stanu. Przykro to stwierdzić ale potwierdza się, że na tym polu żeruje wielu ignorantów niedouczonych albo wręcz ludzi złej woli. Ostrożnie z pollecaniem swojego zdrowia komukolwiek.

   Usuń
 20. Witam nazywam się Dominik Worotniak D.O. (diploma of osteopathy) jestem absolwentem FICO ( Flanders International College of Osteopaty z siedzibą w Antwerpii) oraz SCCO ( Suhterland Cranial College of Osteopathy England). Przez przypadek trafiła do mnie jako pacjent osoba która napisała o mnie na tym blogu. W konsekwencji zacząłem leczyć ludzi zainteresowanych tematyką pierwszego kręgu szyjnego popularnie nazywanego Atlasem. Ciekowość zaprowadziła mnie do lektury państwa blogu.
  Czuję się w obowiązku aby wyjaśnić pare kwestji którye mogą zwiększyć świadomość wsród osób zaiteresowanych dbaniem o swoje zdrowie.
  Dlaczego Atlas ma:
  1. większe znaczenie dla ludzkiego zdrowia niż inne kregi?
  2. co powoduje jego dysfunkcje?
  3. jakie są zagrożenie wynikające z niewłaściwej terapi?
  4. dlaczego terapia może być nie skuteczna?
  1. Jako jedyny krąg posiada bezpośrednie połącznie z oponą twardą rdzenia kręgoweg ( Durra Matter) która jest przedłużeniem opon mózgowych twożących zbiornik płynu mózgowo rdzeniowego ( Liqor Cerrebospialis) zapewniajac ochronnę dla mózgu oraz umożliwiają drenaż mózgu ( umożliwiają odpływ krwi z mózgowia tworząc zatoki mózgu ( Sinusae Cerrebri)). Brak ruchomości Atlasa poprzez zaburza powyższ funkcji zaburza pracę mózgu. Może się to objawiać, zarówno u dzici jak i dorosłych jako: bole głowy, częste zapalenia ucha, zapalenia gardła, anginy, zaburzenia działania układu pokarmoweg ( zgaga, wrażliwe jelito, spowolnione trawienie…), pseudokardiologiczne obajawy ( zaburznie rytmu serca, podwyższone ciśnieni krwi…), problem natury psychicznej ( nerwowość, brak kncentracji, depresyjne zachowania…), problem z koordynacją, skoliozy.
  2. Najczęstszym powodem jest :uraz powstały podczas porodu ( podczas przechodzenia główki dziedzka przez kanał rodny), uraz głowy, zła postawa, stress, operacje w obrębie górenj połowy ciała, niewłaściwie dobrana aktywność fizyczna.
  3. Więzadła łączące Atals z drugim kręgiem szyjnym ( Vertebra Axis) i potylicą ( Occiput) chronią rdzeń przedłużony (Medulla Oblongata) będący miejscem lokalizacji centrów zarządzających funkcjami kluczowymi dla przeżycia (tj. oddychaniem, pracą serca). Jeżeli terapeuta nie wie jak przetestować czy wyżej wspomniane więzadła są w dobrej formie i na dodatek manipuluje Atlas urzywając badzo dużego ruchu głowy to może prowadzić do dalszego uszkadzania więzadeł w skrajnych przypadkach do ich zerwania. Kosekencje dla rdznia kręgowego są podobne jak skok na głowę do płytkiej wody.
  4. Terapia może nie być skuteczna ponieważ długa obecnośc dysfunkcji Atlasa tworzy inne problem w ciele, które mogą z powrotem mogą prowadzić do zablokowania oraz złego samopoczucia po zabiegu.
  Mam nadzieję że ten komentarz bedzię dla Panstwa wartością dodaną w drodze do pełnej realizacj w sferze zarówno fizycznej jak i psychicznej. W razie dalszych pytań proszę o kontakt mail dowrotniak@gmail.com ponieaż z racji obowizków zawodowych raczej nie będę aktywnym użytkownikiem forum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że facet szczycący się jakimiś dyplomami ( nic mi one nie mówią) biorący dotąd pieniądze za nastawianie kregosłupa po przypadkowej wizycie dowiedział się wreszcie jakie znaczenie ma ustawienie kregu atlasa.
   Komentarz jak widze powielony z jakiegoś forum gdzie robi pan sobie reklamę. Nie będę tego wymazywał- niech każdy sam osądzi i wybierze co mu tam w duszy gra.

   Dla mnie jest pan - jak pisałem, (a najwyraźniej pan nie doczytał, że opinia była dla pana niekorzystna) jest pan osobą skrajnie niepoważną. Podróżowałem całą Polskę z północy na południe umawiając się wcześniej telefonicznie i potwierdzając raz jeszcze swoją wizytę. Był pan aż niecierpliwy (jakiś pospiech w głosie) gdy rozmawialiśmy. Gdy dojechałem na miejsce okazało się, że pan pomylił się o cały tydzień i zapisał sobie moją wizytę w następny czwartek. Potem lustrując notes orzekł pan ( w ogóle mnie pan nie pamietał, że jedzie ktoś z daleka) , że za około 2 godziny "możemy to zrobić" - chciał mnie pan wcisnąć gdzieś w porze obiadowej by złapać jeszcze jednego klienta. Cała ta rozmowa toczyła się w pańskim jednopokojowym gabinecie gdzie na kozetce leżała półobnażona pacjentka. parawan napeawdę nie kosztuje drogo- mam nadzieję, że kiedyś wpadnie pan na pomysł zakupu takiego elementu wyposażenia.
   Z propozycji pańskiej nie skorzystałem - pan wtedy w ogóle nie miał pojecia o czym ja mówię i czego oczekuję ale rozumiem - nie miał pan czasu.

   Nie polecam nikomu pańskich usług.

   Usuń
  2. Ponieważ wypowiedzi w tej sprawie znikają - ich autorzy wymazują swoje wpisy więc dla pewności kopiuję wpis pana Wrotniaka powyżej:

   "Witam nazywam się Dominik Worotniak D.O. (diploma of osteopathy) jestem absolwentem FICO ( Flanders International College of Osteopaty z siedzibą w Antwerpii) oraz SCCO ( Suhterland Cranial College of Osteopathy England). Przez przypadek trafiła do mnie jako pacjent osoba która napisała o mnie na tym blogu. W konsekwencji zacząłem leczyć ludzi zainteresowanych tematyką pierwszego kręgu szyjnego popularnie nazywanego Atlasem. Ciekowość zaprowadziła mnie do lektury państwa blogu.
   Czuję się w obowiązku aby wyjaśnić pare kwestji którye mogą zwiększyć świadomość wsród osób zaiteresowanych dbaniem o swoje zdrowie.
   Dlaczego Atlas ma:
   1. większe znaczenie dla ludzkiego zdrowia niż inne kregi?
   2. co powoduje jego dysfunkcje?
   3. jakie są zagrożenie wynikające z niewłaściwej terapi?
   4. dlaczego terapia może być nie skuteczna?
   1. Jako jedyny krąg posiada bezpośrednie połącznie z oponą twardą rdzenia kręgoweg ( Durra Matter) która jest przedłużeniem opon mózgowych twożących zbiornik płynu mózgowo rdzeniowego ( Liqor Cerrebospialis) zapewniajac ochronnę dla mózgu oraz umożliwiają drenaż mózgu ( umożliwiają odpływ krwi z mózgowia tworząc zatoki mózgu ( Sinusae Cerrebri)). Brak ruchomości Atlasa poprzez zaburza powyższ funkcji zaburza pracę mózgu. Może się to objawiać, zarówno u dzici jak i dorosłych jako: bole głowy, częste zapalenia ucha, zapalenia gardła, anginy, zaburzenia działania układu pokarmoweg ( zgaga, wrażliwe jelito, spowolnione trawienie…), pseudokardiologiczne obajawy ( zaburznie rytmu serca, podwyższone ciśnieni krwi…), problem natury psychicznej ( nerwowość, brak kncentracji, depresyjne zachowania…), problem z koordynacją, skoliozy.
   2. Najczęstszym powodem jest :uraz powstały podczas porodu ( podczas przechodzenia główki dziedzka przez kanał rodny), uraz głowy, zła postawa, stress, operacje w obrębie górenj połowy ciała, niewłaściwie dobrana aktywność fizyczna.
   3. Więzadła łączące Atals z drugim kręgiem szyjnym ( Vertebra Axis) i potylicą ( Occiput) chronią rdzeń przedłużony (Medulla Oblongata) będący miejscem lokalizacji centrów zarządzających funkcjami kluczowymi dla przeżycia (tj. oddychaniem, pracą serca). Jeżeli terapeuta nie wie jak przetestować czy wyżej wspomniane więzadła są w dobrej formie i na dodatek manipuluje Atlas urzywając badzo dużego ruchu głowy to może prowadzić do dalszego uszkadzania więzadeł w skrajnych przypadkach do ich zerwania. Kosekencje dla rdznia kręgowego są podobne jak skok na głowę do płytkiej wody.
   4. Terapia może nie być skuteczna ponieważ długa obecnośc dysfunkcji Atlasa tworzy inne problem w ciele, które mogą z powrotem mogą prowadzić do zablokowania oraz złego samopoczucia po zabiegu.
   Mam nadzieję że ten komentarz bedzię dla Panstwa wartością dodaną w drodze do pełnej realizacj w sferze zarówno fizycznej jak i psychicznej. W razie dalszych pytań proszę o kontakt mail dowrotniak@gmail.com ponieaż z racji obowizków zawodowych raczej nie będę aktywnym użytkownikiem forum."

   Usuń
 21. Dziękuję za komentarz pomimo że jest negatywny.
  W trakcie pracy napotykam o osoby niezadowolone, w Pańskim przypadku cieszę się że to niezadowolenie nie wiąże się z terapią tylko z czynnikami organizacyjnymi.
  Przepraszam za wszelkie niedogodności.
  Byłbym bardzo zadowolony jeżeli dostał bym w przyszłości szansę leczenia Pana w osteopatyczny sposób. Mógłby się Pan również ustosunkować do tego w jaki sposób osteopatia jest w stanie przywrócić w ciele harmonię.

  Pozdrwiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie - nie dam panu szansy i wszystkim odradzam kontakt z panem. Moje niezadowolenie dotyczy nie tylko spraw organizacyjnych ale również ogólnego pańskiego podejscia do wykonywanych zadań.
   Osteopatia to pojęcie, które każdy inaczej definiuje. Obawiam się, że pańskie działania (jak i kilku innych kręgarzy) polega wyłącznie na chwilowym zaleczeniu objawów z jakimi człowiek przychodzi. Ledwie muskacie pierwszą warstwę choroby bo nie macie pojęcia o jej przyczynach a te są zawsze głebiej. Zresztą takie pojęcie (bardzo powierzchowne demonstruje cała współczesna medycyna- no, z małymi wyjątkami na przykład prof. Ożarowski). Słyszę od ludzi, że atlasy znów powracają na swoje dawne - nienaturalne pozycje (albo nigdy nie zostały skorygowane, rzecz trudna do sprawdzenia). Ja kiedyś zarobkowałem mechniką pojazdów- działanie takie mogę przyrównać na przykład do dolaniu klientowi oleju do silnika, w którym obserwuje się jego ubywanie. Jest to pomoc krótkotrwała i nie usuwa przyczyny.
   Nie mam zamiaru powierzać swojego zdrowia i ciężko zapracowanych pieniędzy osobom podchodzącym do spraw w ten sposób. Jestem zwolennikiem gruntownych napraw a nie pacykowania.

   Usuń
  2. No tak, powinna być satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy. Widzę że Pana Dominika nikt nie broni a może ktoś był i podzieli się jeszczę swoimi doswiadczeniami?

   Usuń
  3. Tak jak powyżej- kopiuję odpowiedź pana Wrotniaka na wypadek gdyby autor ja wymazał jak ucxzynił inny z rozmówców:

   "Dominik Wrotniak10 marca 2016 19:31

   Dziękuję za komentarz pomimo że jest negatywny.
   W trakcie pracy napotykam o osoby niezadowolone, w Pańskim przypadku cieszę się że to niezadowolenie nie wiąże się z terapią tylko z czynnikami organizacyjnymi.
   Przepraszam za wszelkie niedogodności.
   Byłbym bardzo zadowolony jeżeli dostał bym w przyszłości szansę leczenia Pana w osteopatyczny sposób. Mógłby się Pan również ustosunkować do tego w jaki sposób osteopatia jest w stanie przywrócić w ciele harmonię.

   Pozdrwiam"

   Usuń
  4. Byłam U Pana Wrotniaka i nie polecam. Od maja mam problemy po "ustawieniu" przez niego atlasu. Buczenie, napięcie, ból głowy, rozdygotane nerwy, kołatanie serca.

   Usuń
  5. Dziękuję za wyrażenie opinii.

   Usuń
 22. I jak jest nadzieja na sprowadzenie Anny Połupan Do Polski? A może komuś już udało się ustawić atlas w polsce i może kogoś polecic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anna z tego co wiem stworzyła osobne zespoły z mężem. Plotka głosi, że się z nimrozeszła - nie wiem. W kazdym razie na Ukrainie nadal niewesoło, cdeny za tę usługę nadal są kosmiczne, za duże uważam. Anna do Polski przyjechać nie chciała- masz tu podany telefon do pani Alicji, jeśli masz niedaleko do Białegostoku to próbuj, wyglada na konkretną osobę z pewnymi talentami ( choć ja osobiscie jeszcze nie weryfikowałem, za daleko mam do niej). Uważaj bo teraz masa szarlatanów załapała się na hasło "atlas"- nagle wszyscy kręgarze (patrz opowieść o Dominiku W. ) wiedzą już, że trzeba nastawić atlas, poklepią, poczarują, zrobią to co dotąd robili.

   Usuń
  2. Byłem u Pani Alicji ale atlasa nie udało się ustawić. Wydaję mi się że jest ta sama sytuacja co z atlas balancing, bo rozmawiałem z Panią Teresą i nieraz żeby ustawić atlas trzeba kilku spotkań ale płaci się jednorazowo 700 zł. U Pani Alicji wszystko kosztuję 100 zł i wydaję mi się że możliwości są podobne jak u Pani Teresy. Myślę że jeszcze raz wybiorę się do Pani Alicji i zobaczę może tym razem się uda.

   Usuń
  3. Bardzo dobra wiadomość! Dziękuję w imiemiu własnym i innych poszukujących.

   Usuń
 23. reasumując, minęło 2 lata, a w Polsce nadal nie słychac o fachowcach w materii "nastawienia ATLASa" a u p.Anny za drogo.
  hmm drogo/niedrogo (zdrowie cenniejsze od pieniędzy), a skoro po 2 latach nie słychać o fachowcach w pl, to widocznie to jest przyczyną tejże ceny? Jest mało osób które to potrafią fachowo nastawić, a jak wiadomo popyt i brak fachowców/konkurencji generuje cenę.
  Jestem zainteresowany, ale jeśli nikogo nie znajdę w Polsce, to chyba jednak będę próbował pojechać do Anny Połupan, (skoro ona ma na tyle klientów na miejscu że nie czuje potrzeby jeździć do innych krajów).
  Zdrowie cenniejsze od pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 24. tak czytałem i podtrzymuje to co napisałem ;)
  Pan napisał cyt "PODOBNO w Białymstoku jest pani o imieniu Alicja, która COŚ potrafi" Po czym Jaro u niej był ale nie ustawił atlasa, dlatego napisałem brak fachowców w tej materii.
  Co do Pani Teresy o której wspomina Jaro-Jaku, to nie mam pojęcia o kogo chodzi.
  Wracając do pani Anna Połupan, to jeśli ona również nie gwarantuje sukcesu podczas jednej wizyty, to faktycznie warte zastanowienia... do kogo jechać.
  Aczkolwiek ja na Ukrainę mam 100km (np.do Lwowa 160km), a do Białego Stoku ponad 410km.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.atlas-balancing.pl/- Pani Teresa i strona.
   Szczerze mówiąc to też nie wiem czy pani Alicja mi ten atlas ustawi a mam 330 km. Moje odczucia są takie że Anna zrobi to najlepiej. Z tych filmów o atlasie wynika że ma sporą wiedzę i wie co robi, dlatego w jej ręce najchętniej się oddam i w tym kierunku będę coś myślał.
   Sam jestem w kropce i nie wiem co robić a ze zdrowiem u mnie też nie ciekawie i wszystko wskazuję na to że trzeba zacząć od ustawienia atlasa. Cena też mnie nie bardzo interesuję, ważne żeby udało się zrobić!

   Usuń
 25. Witam.
  Czy ktoś z was byl u Anny na Ukrainie, jak sie z nia kontaktowac? Mieszkam w Anglii i moglabym sie wybrac do londynu na nastawienie atlasa ale Anna wydaje sie byc bardzo ciekawa osoba i bardzo chcialbym sie z nia zobaczyc(nie wiem czemu).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Anną jest kontakt poprzez profil społecznościowy "vkontakte".
   https://vk.com/anna.polupan

   z tego co mi wiadomo (piszą czytelnicy tej strony na mój prywatny adres) to nikt na razie się do Anny nie wybrał.

   Usuń
 26. Przyłączam się, jak ktoś ma namiary do Anny albo wie coś więcej to dajcie znać. Moje odczucia jeśli chodzi o Anne są takie same, ale nie wiem czy się uda. jak nie to próbuję u P. Alicji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Anną jest kontakt poprzez profil społecznościowy "vkontakte".
   https://vk.com/anna.polupan

   z tego co mi wiadomo (piszą czytelnicy tej strony na mój prywatny adres) to nikt na razie się do Anny nie wybrał.

   Usuń
  2. ehh no robi sie błędne koło, gdyż p.Anna Połupan jest najlepsza i w sumie większość chce u niej, ale nie ma z nią kontaktu, a do Polski chyba nie chce przyjechać (skoro przez 2-lata zorganizowano większe grupy i nie przyjechała).
   Do tego obecne nastroje Ukrainców do Polaków nie sa zbyt przyjazne, wiec trochę obawa jechać swoim autem.
   Czyli zostaje Pani Alicja i Teresa w pl do których z kolei nikt nie podchodzi tak pewnie. Aczkolwiek możliwe że uwarunkowane jest to tym, że nie ma o nich filmików i żadnych opinii.
   A zagadnienie ATLASa jest na tyle poważne, że nie jest obojętnym kto go nastawi. Bo czuje że robiąc to źle można wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

   Usuń
 27. Jaka jest ta wysoka cena u pani Anny Połupan?
  Bo powtarzają się przymiotniki an ten temat,ale jeszcze nikt nie wspomniał o konkretnej liczbie. Przeoczyłam coś?

  OdpowiedzUsuń
 28. Czy jest jakaś szansa że Anna przyjedzie do Polski? Czy są prowadzone z nią rozmowy czy już koniec tematy? Mam nadzieję że przyjedzie do Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak czuję, że do sprawy wrócimy jak się świat przeobrazi. Myślę, że nie wcześniej jak co najmniej za rok.

   Usuń
 29. Hej,
  mam na imię Mirek i tak naprawdę dopiero od niedawna zacząłem śledzić twoje filmy na YT.
  Dzisiaj przeczytałem także wpisy na tym blogu. Wszedłem przez oczywisty przypadek, w który nie wierzę. Nie chcę się wypowiadać na niektóre kwestie, bo co człowiek, to jego pogląd na życie i jego rzeczywistość.
  Dlatego też chciałbym wyrazić swój własny pogląd dotyczący Anny Połupan i ustawiania pierwszego kręgu. Uważam, że ma rację, iż jest to jedna z najpilniejszych spraw dla bardzo wielu ludzi. Nie piszę, że dla wszystkich, bo to generalizowanie. Nie chcę opisywać swoich doświadczeń z tzw. ezoteryką, bo nie ma to znaczenia. Kochani. Rasy: słowiańska, słowiańsko-aryjska, antlantycka, lemuriańska, itp. upadły przez brak miłości. Nie z powodu kataklizmów, lecz z braku miłości. Popatrzcie na swoje wpisy, co niektóre. Nie mnie je oceniać, ale uśmiech wchodzi na usta. Wszedłem na poziom Anny Połupan. Wspaniała, przecudowna istota. Tylko za dużo gada. Przez swoje gadulstwo spowodowała, że zainteresowały się nią istoty, którym "nie na rękę" jest rozdawanie jej mocy dla wszystkich. My, Polacy, jesteśmy spadkobiercami dziedzictwa Słowian. Też za dużo gadamy, ale to już inna bajka. Dziedzictwo to jedno, a obecny wgląd w życie, to drugie. Istotom tym jest nie na rękę, aby do Polski przyjechała Anna. Dlatego "gadanie", że coś się nie udaje, to nakręcanie niepotrzebnej energii. Za tym, co napisałem, iż "istotom tym jest nie na rękę" nie kryją się ludzie. Ludzie są tylko marionetkami (sorry, za ogólnik) w ich działaniach. Dlatego wszystkich, którzy wiedzą więcej o miłości, niż tylko uczuciu kobiety do mężczyzny, proszę o:
  - uśmiech dla tych istot,
  - podziękowanie za dar uzdrowienia po ustawieniu atlasa,
  - uśmiech dla Anny,
  - podziękowanie za dar uzdrowienia po ustawieniu atlasa.
  Nie wchodźmy w spór z istotami, które pochodzą z tego samego ŹRÓDŁA, co my, bo sprowadzą nas na ziemię i Anna nigdy do nas nie dotrze.
  Jeszcze jedna moja uwaga w kwestii zarabiania przez Annę pieniędzy.
  Nie nam wtrącać się do jej darów. Wolą Boga Najwyższego jest je życie i to ona bierze za nie odpowiedzialność. Jeśli mówi "zapłać", to zapłać i nie dyskutuj.
  Jeśli popełnia błąd, to jej karma, a ty zapłać, będąc wdzięcznym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nie nam wtrącać się do jej darów. Wolą Boga Najwyższego jest je życie i to ona bierze za nie odpowiedzialność. Jeśli mówi "zapłać", to zapłać i nie dyskutuj.
   Jeśli popełnia błąd, to jej karma, a ty zapłać, będąc wdzięcznym."

   A to ciekawe podejście. Mam wybór na szczęście i mogę nie korzystać wcale albo szukac kogoś innego. Te usługi w końcu stanieją - a temat odpłatności ( ściśle określonej) poswięciłem na blogu osobny wpis o tytule: "najważniejszą walutą na świecie jest energia".

   Usuń
 30. Ps. do poprzedniego mojego wpisu.

  Jak myślicie, dlaczego Polacy mówią na pierwszy krąg kręgosłupa szyjnego "atlas", a Rosjanie "atlant"?
  To temat, z którym chętnie po polemizuję. Chociażby dlatego, że nasze korzenie są dużo głębsze, niż przedstawiają je niektórzy....Pzdr. Mirek

  OdpowiedzUsuń
 31. A czy może ktoś z Państwa orientuje się czy uszkodzenie atlasa może doprowadzić u małego dziecka do niepełnosprawności? tzn że dzieciaczek jest opóźniony fizyczno-psychicznie. Bardzo prosiłabym o jakiekolwiek informacje.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że może mieć to wpływ choć współczesna "oficjalna" medycyna pewnie wyśmieje ten temat. Niestety - tak jak widać w naszych rozmowach- na razie sprawy ustawiania tego kręgu raczkuja i trzeba szukać bardzo ostroznie bo bierze sie za to masa nieodpowiedzialnych ludzi (by nie rzec naciągaczy).

   Usuń
  2. A może ktoś słyszał o takim przypadku? Bo mam dziecko niepełnosprawne i niestety nasi "lekarze" nie wiedzą co mu dolega. A ja jako matka szukam przyczyny i rozwiązania.
   pozdrawiam

   Usuń
  3. Zadzwoń do pani Alicji- może cos sie rozjaśni, kopiujuję swój własny komentarz jaki wkleiłem powyżej:

   Dostałem informację od pewnego czytelnika niesprawdzona jeszcze przeze mnie. Podobno w Białymstoku jest pani o imieniu Alicja, która cos potrafi- zielarka przy tym i ponoć osoba posiadająca jakis dar wglądu. Jeśli ktoś sprawdzi namiary to proszę koniecznie dzielić się spostrzeżeniami- wszystko co mam to nr telefonu 085 7320798

   Usuń
 32. Witam wszystkich, podzielę się własnym doświadczeniem. W moim przypadku skontaktowałem się z Panią Teresą z http://www.atlas-balancing.pl/, przyjeżdża do Polski kilka razy w roku, ale z tego co wiem ma już wrócić na stałe w przyszłym roku (2017). Była już tu wcześniej wspominana. Ona należy do niemieckiego stowarzyszenia atlasbalancing i nie ona ustawia stawki. Ale za te 700 zł (350zł za dziecko) ustawia nie tylko atlas, ale cały kręgosłup i to dwa razy (np w odstępie pół roku), dlatego że niektóre kręgi mogą wrócić na dawną pozycję, jeśli konflikt nie został rozwiązany.
  Ma bardzo duże doświadczenie w tych tematach i przy tym bardzo dużą wrażliwość na drugiego człowieka. Byłem na ustawieniu z żoną, jakoś w październiku. Potem jeszcze zaciągnąłem dwóch braci, ojca i matkę. Potem jeszcze więcej najbliższej rodziny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ustawienia atlasa przez p. Teresę. Samo nastawienie odbyło się bardzo delikatnie i bezboleśnie za pomocą dźwięków/wibracji (patrz kursy z muzykoterapii) + delikatne masaże przez co nie było żadnego bólu. Ja osobiście przeżyłem bardzo głęboko (również na poziomie duchowym) ustawienie atlasa ponieważ miałem dosyć mocno skręcony i zaczęły wypływać "stare brudy". Myślę, że nie ma co ubóstwiać Anny Połupan, ona robi to po swojemu, trochę metodą siłową, ale na zachodzie, szczególnie w Niemczech ta wiedza jest ogólnodostępna i jest bardzo wielu fizjoterpaeutów z odpowiednimi kursami. U nas to jeszcze raczkuje niestety ale warto przejechać pół Polski aby tam dotrzeć. Myślę, też że nie ma racji Anna w tym że niewłaściwe porody powodują skręcenie atlasa (mogą co najwyżej wzmagać skręcenie), ponieważ wszystkie ssaki mają również skręcony atlas (prawdopodobnie od momentu w którym Ziemia została przekręcona o te 19st - to jest hipoteza naukowców) i są ludzie którzy też ustawiają atlas zwierzętom. Także polecam wszystkim, gdyby ktoś miał pytania chętnie odpowiem.
  Dzięki michalxl600 za Twój trud w tłumaczeniu filmów, myślę, że dzięki temu do ludzi po mału dociera ta wiedza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, proszę o kontakt na, email : madalaczyk73@gmail.com za 2 tyg wybieram się do pani Teresy w Wach. Mam kilka pytań. Pozdrawiam

   Usuń
 33. Panie Michale czy P.Anna nastawia atlas u dzieci? We wcześniejszych komentarzach wspomina Pan Vitalija czy to chodzi o Vitalija Vela? Pytam bo ja jeżdżę z dzieckiem do Vela i on organizuje turnusy na których "nastawia" atlas tylko niestety tych turnusów musi być czasami kilkanaście a koszt to jest 650 euro+ masażyści 350 euro więc ceny sa zawrotne. Dlatego pytam czy Anna też pracuje z małymi dziećmi? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to dzieciom też nastawiają- niższe stawki są.
   Ceny jakie wymieniasz powalaja wprost a już fakt, że ustala się kilka turnusów (stałe zajęcie, stały dochód dla "nastawiacza") budzi moje "dzwonki alarmowe". Bądźcie ostrożni gdy ktokolwiek oferuje "pakiet usług".

   Vitalij o którym pisałem- nie mam pojęcia jakie nosi nazwisko. Przyznam, że z czasem wszystkich dotychczas zachwalanych "nastawiaczy atlasa" zaczałem traktować z rezerwą bo zorientowałem sie z ich własnych wypowiedzi, że trwa tam drapieżna walka o klienta - spotkałem sie z opiniami dyskredytującymi konkurencję itp. Nie wyglądało to ładnie i nie budziło zaufania.

   Usuń
 34. Pare miesięcy temu widziałem w regionalnych wiadomościach reportaż o lekarzu z Ukrainy, który przyjechał do Polski i nastawiał u dzieci kręgi, które miały problemy ze zdrowiem np. częściowy paraliż kończyn i podejrzenia o upośledzony mózg. A nastawienie atlasa pomagało jak ręką odjął żałuję, że żadne z nas nie namierzyło tego pana. Ja jedynie się ucieszyłem, że takie coś puszczają w TV i informacje na ten temat się rozchodzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawa wiadomość- gdyby komuś udało się ustalić więcej szczegółów (opisz proszę jak wyglądał pan na filmie) to piszcie. Śledzę sytuację i mniej więcej wiem kto na wschodzie sie tym zajmuje. Kontakt jest możliwy tylko muszę wiedzieć kogo szukać.

   Usuń
  2. Podaj proszę jaki to był program TV- cokolwiek, może wpisane frazy w internet coś nam wyjaśnią. Jaki to był region?

   Usuń
 35. To na pewno chodziło o Vitalija Vela, ale z tą telewizją to jest troche rozdmuchana sprawa. To nie jest tak ze przechodziło jak reką odjął bo ludzie u niego zostawiają mlnóstwo pieniedzy a czasem wcale nic nie pomaga. Telewizja robi swoje a oni robią na tym biznes.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałem z Witalijem Kazakiewiczem - ale to chyba nie on
   http://manualka.com/

   Usuń
 36. to była tv regionalna Rzeszów, podkarpackie. może gdzieś na ich stronie coś znajdzie o ile reportaże dodają do internetu. znalazłem coś ciekawego :) http://porozmawiajmy.tv/jak-zadbac-o-sprawnosc-i-zdrowie-swojego-kregoslupa-grzegorz-jablonski/ prosze bardzo, widać, że pan Grzegorz jest w temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Cześć wszystkim :) Jestem Gosia i chciałam się z Wami podzielić swoimi wrażeniami z wizyty u pani Teresy Bogurski w miejscowości Wach na mazurach. Pani Teresa jak ktoś wyżej wspomniał, przeszła na emeryturę, to też pojawia się w kraju częściej.
  Bardzo serdeczna i ciepła osoba, zero fermentu. Wizyta odbyła się kilka dni temu. Zabieg ustawiania atlasa delikatny i przyjemny, pani Teresa od razu ustawia cały kręgosłup, biodra, kolana i kostki, wszytko przy użyciu dotyku i muzykoterapii (śpiewu). Ciekawe doświadczenie, kiedy przy stymulacji kolan i kostek czułam jak gnaty przestawiają mi się na miejsce :) Zabrałam ze sobą chlopaka, delikatnie mówiąc miał ze mnie ubaw i zastanawiał się kiedy następna stacja ,,psychiatryk" i co ja znowu wymyśliłam; rozumiecie, mocno osadzony w świecie Jav :D Koniec końców, po rozmowie z panią Teresą zdecydował się na zabieg, nie małe było jego zdziwienie, kiedy po tak delikatnej sesji, odczucia były jak po porządnym sportowym masażu. Nasze kręgosłupy dalej pracują po otrzymanej informacji, z dnia na dzień efekty są coraz lepsze, przed nami wizyta kontrolna za miesiąc, uwzględniona w pierwszej i jedynej opłacie 700zł, kolejne konsultacje są nieodpłatne. Z czystym sumieniem polecam, dobra energia, wizyta w klimacie jak u serdecznej cioci, która przy okazji pomoże, a głowa lekka i na swoim miejscu :)

  Dalsza relacja z postępów niebawem. A poniżej link do filmiku, który znalazłam w necie, przedstawiający po krótce pracę pani Teresy.

  https://m.youtube.com/watch?v=7UkAwbjLyEQ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za wiedeo- relację (choć na mój gust trochę za dużo pokazujesz). ;)

   Pod filmikiem znalazłem cenę- 700 zł. Pani najwyraźniej włączona w egregor katolicki. Każdy sobie oceni sam i podejmie decyzję - ja pisząc szczerze nabieram dystansu.

   Ładny masz nick Babko Zwyczajna - poczytaj sobie tu na blogu o roli włosów i spódnic- polecam gorąco. Trochę gwiazdorzysz a na tym świecie jest teraz sporo niedojrzałych mężczyzn- naucz sie ochraniać energię rodziny aby nie zwlec do domu jakichś niefajnych energii.

   Usuń
 38. Michale, film nie jest mój :) Rozumiem Twoje spojrzenie na jego jarmarczną estetykę, mnie też razi forma, dodałam go jednak, bo zawsze to jakieś narzędzie do wglądu w pracę pani Teresy. Moj pogląd na temat kwestii katolickich jest podobny do Twojego, chciałam jednak uniknąć oceniania obu pań pod względem wyboru ich drogi, bo to nie moje zmartwienie, nie mój cyrk :) Przyznam, że trochę mnie zaskoczyła Twoja reakcja. Domyślam się też, ze pomyślałeś, ze to kiepska reklama i zakładając, że jestem "mamusią Lilusi" robię średnio zgrabną intrygę promowania :) Prostuję zatem- "mamusia i lilusia" to nie ja, a co do pani Teresy skupiam sie wyłącznie na odczuciach w kontakcie z nią i efektach nastawiania atlasa, jej krzyż na ścianie mnie nie interesuje, chociaż bawi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak- wziąłem Ciebie za autorke filmu . Przejrzałem go wyrywkowo ale faktycznie Gosia to nie Lilianna (Lilusia). Krzyż i cała oprawa w domu - przywykłem, powszechne zjawisko. Razi mnie natomiast postać Lilusi - sporo autopromocji i wychodzenia "przed mąż". Długa opowieść- rozpoznaję bo sam kiedyś na to pozwalałem :). Za dużo "płynięcia na emocjach" a za mało chłodnej oceny faktów- powtarzam: ja biorę dystans bo takie seanse jak ta pani to sam mogę organizować. Każdy ksiądz co niedziela czyni podobnie. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Po namysle wypunktuję jeszcze moje główne wątpliwości:

   1. CENA - ogromna jak za zaśpiewanie nie wiadomo jakiej piosenki. Cena jest identyczna jak innych "nastawiaczy atlasa" co wskazywać by mogło, że pani jest zorientowana rynkowo i ma taka samą stawkę. Stara zasadą jest, że prawdziwi uzdrowiciele stosują wymianę energetyczną "co łaska" a nie sztucznie ustawione stawki- tu już bardziej przekonuje mnie pani Lidia (telefon gdzieś powyżej), która za swoje działania zażyczyła sobie coś między 100 a 200 zł.

   2. Działania niewiadomego rodzaju pod egregorem katolickim też dziś budzą moje obawy- nie wiadomo co ona tam wyprawia i do czego podłącza swoich gości.
   No - ale zasada wszechświata, że każdy trafia na tego mistrza (nawet jeśli to bywa czarny mistrz) jaki jest mu w danej chwili potrzebny działa cały czas.

   Ja też wiele lat temu bywałem na jakichś bardzo kosztownych kursach Reiki - chyba każdy musi przez cos takiego przejść.
   W ogóle bohaterka filmu jest typową przedstawicielką tzw. "cukierkowej duchowości". Podobny poziom prezentuje "Wedrussa". Zazwyczaj sa to osoby jeszcze bardzo silnie połączone z materią i "kupujace duchowość" - taka ich lekcja.

   Usuń
 39. Całkowicie Cię rozumiem. A co do seansu, wygląda to tak jak wygląda, z boku kompletna groteska; ja zdecydowałam się, ponieważ miałam bardzo silne przeczucie, że to mi pomże, a temat muzykoterapii i delikatnej stymulacji od dłuższego czasu mnie interesuje i po prostu przekonuje. Mój partner w drodze do Wacha (juz po obejrzeniu filmu) uznał, ze to genialny sposób wyciągania pieniędzy od takich naiwnych jak ja, istny Monty Phyton i nie wierzy, że przykłada rękę zaworząc mnie tam :) w końcu sam się zdecydował w myśl idei 'zrobię to żeby mieć pełne prawo wypowiadania sie na ten temat chociaż uważam, że to najgłupsza rzecz jaką robie'. Na chwile obecną obserwując w milczeniu i z uśmiechem jego postawę, zarówno psychiczną jak i fizyczną przychodzi mi na myśl cytat Arthura Schopenhauera: ,,Są trzy fazy ujawniania się prawdy. Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość". Tyle ode mnie, tak jak mówiłeś, niech każdy zrobi z tym co zechce.
  Serdeczności i Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój chłop ma rację - wielu jest dziś róznorakich oszustów. Temat atlasa stał sie modny- sam tu opisałem pewnego pana "kręgarza", który zorientowawszy się, że temat jest medialny i "wytrychem" na zarobek nagle "ustawia atlasa" choć wcześniej nie miał o tym pojęcia.
   Przeczytaj uważnie inne komentarze tutaj - pisałe, że nawet sytuacja na wschodzie mbudzi mój niepokój. Zauważyłem bowiem, że ci nastawiacze walczą o klientów (korespondowałem z kilkoma) i potrafią sie posuwac do niezbyt ładnych zagrywek - oczerniania itp.

   Przeczytaj proszę tekst na samym dole strony - UWAGA TECHNICZNA na temat publikowania postów.

   Usuń
 40. Jako notatka taka wiadomość od znajomego z netu- województwo chyba Lubelskie. Starsza pani cuda czyniła w sprawach kostnych: "Serwinka (tak ją nazywano) . We wsi pod Lubartowem. Wieś Tarło. Starsza już chyba nie przyjmuje, ale działa jej córka, która praktykowała pod okiem matki wiele lat."

  OdpowiedzUsuń
 41. Hejka. sledze twoj blog oraz konta na YT od jakiegos roku. Ciekawe rzeczy wstawiasz.
  Dziekuje!
  Pytanko: czy wiesz cos moze,kiedy moze ktos przyjechac na nastawienie atlasa? jestem chetny. Pisz tutaj,ale jak chcesz to mozesz rowniez na mojego mejla cezarychitruk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic się w tej sprawie nie dzieje- przynajmniej ja nie wiem aby ktoś zza wschodniej granicy się tu wybiarał. Chętnych zgłosiło się wielu ale widac na razie nie przyszedł czas.

   Usuń
  2. na razie cisza. Trwają przetasowania i dość burzliwe przemiany u wielu ludzi - ja osobiście nie mam czasu się tym zajmować w tej chwili ale śledzę co mogę. Na Ukrainie muszą dobrzmieć pewne sprawy- z przejściem granicy coraz łatwiej ale teraz będzie oblężenie, ponadto muzułmanie tą drogą przenikają - kontrola będzie mocna- to wszystko musi się dopalić.

   Usuń
 42. Witajcie.
  Jestem mamą nastolatki u której w krótkim czasie pojawiła się skolioza. Na tę chwilę zlecone noszenie gorsetu przez około 4,5 lata, 22godziny na 24. Szukałam w internecie innego rozwiązania dla mojego dziecka i znalazłam informacje o metodzie leczenia poprzez nastawienie atlasu.Jestem bardzo zainteresowana tą metodą. z niecierpliwością czekam na nowe wpisy i na info gdzie i kto wiarygodny w Polsce tym się zajmuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   Chcialabym sie dowiedziec ,,,czy mozna nastawiac atlas, gdy jest zwyrodnienie odcinku szyjnego ?
   Pozdrawiam EE.

   Usuń
  2. Witam,
   Czy zdecydowała się Pani na ustawienie atlasu u córki?

   Usuń
 43. Hejka. jakies wiado mosci o wizycie? Jak moge skontaktowac sie z pania Ludmila z Wrocka?c Cezary Ch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat usnął. Na dziś wydaje mi się, że atlas jest w stanie sam się nastawić w wyniku pracy nad sobą.
   Oczywiście gdyby była jakaś możliwość to dam znać. Dawno nie śledziłem tej sprawy za wschodnią granicą - oni tam mają dość pracy. Właśnie zbliża się czas letnich zlotów a wtedy działania odbywają się tam.

   Usuń
 44. A gdzie znajde info o zlotach?moze wiesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostaję wiadomości poprzez portal społecznościowy "vkontakte" - mam tam swój profil (link u góry po prawej). Tam mam połączenie (mam w gronie "znajomi") między innymi Annę , Iwana Carewicza, kogoś tam jeszcze, kilka grup tematycznych Słowiańskich. To działa tak samo jak na różnych FB czy podobnych.
   Poza tym internet rosyjskojęzyczny na pewno da jakąś podpowiedź ale pytanie musi być po rosyjsku.

   Usuń
 45. Jade w sierpniu na Ukraine z Warszawy jedzie ktos? Pani Anna organizuje to we Lwowie jak beda osoby albo w Kijowie na poczatku miesiaca. Dokladnie info moge podac na mejla jak ktos chce. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 46. To ja moze dodam pare groszy od siebie:) o Pani Teresie Bogurski.:) Mimo o z cena jest wysoka to polecam. Polecil mi ja znajomy,nie chodzilo tu o mnie tylko o moja mame ktora ma przepupline gardla i jedynie operacja ja ratowala. Z uwagi iz jestem isoba wysmiewna z poczatku mialem smiechu co niemiara ze jak mozna ustawic atlas przez spiew i lekki dotyk gdyz nie jest to masaz leczniczy moim zdaniem. Powiedzialem sobie ze jak mamie pomoze to moze i w to bede wstanie uwiezyc :). Po jednym dniu mama powiedziala ze czyje znaczna poprawe i nawet sline innaczej przelyka, teraz to moja mama mbie namawia abym ustsawil sobie atlas. Naprawde dziwna z tym sprawa i normalnie b w to nie uwierzy jakby nie to ze uwazam moja mame za naprawde racjinalna osobe i powsciagliwa osobe dk wyrazania pozytuwnych opini. P.S. nie jest to zadna reklama, sam do tej pory przegladam informacje o tym bo dalej tego nie potrafie racjonalnie wutlumaczyc. Co to Pani Bogurski to wiem ze ustawia ona atlas w szpitalu w Niemczech takze moim zdaniem szarlatanka to nie jest skoro ustawia to szpitalu a sama uczyla sie od szwajcarskiego doktora ktory wymyslil rechnike ustawiania atlasu.

  OdpowiedzUsuń
 47. W Polsce nastawianiem atlasu zajmuje się Pani Teresa Bogurski przez lata pracująca w Niemczech. Od niedawna mieszka w Polsce i pomaga ludziom w Krakowie i Wachu.

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.