sobota, 8 lutego 2025

Pieniądze - Siergiej Kuldin

 zapracowanie pieniędzy to próba oświecenia - mówię poważnie. Ci którzy zarabiają pieniądze w głębi duszy myślą, że w wyniku tego osiągną taki stan, że nic ich nie będzie martwić i że w jakiś sposób odnajdą sami siebie i staną twarzą w twarz ze swoją świadomością - i że wtedy niby doświadczą oświecenia.

  Ale w tym celu trzeba wyjechać na bezludną wyspę a wcześniej tę wyspę kupić - albo wyjechać gdzieś w jakąś kompletną głuszę.

- no to jak to w końcu ma być?

   Trzeba powrócić do samego siebie. 

  - a dlaczego to takie trudne?

 Bo cały czas od siebie uciekacie. Cały czas biegacie Bóg wie gdzie. Już mówiłem o tym, że zajmujecie się sprawami zawodowymi, pasjonuje was geografia - przecież kochacie podróżowanie, biegacie po jakichś sektach albo na spotkania grup gdzie wam opowiadają o oświeceniu - na przykład przyszliście tutaj.  

 Po co wy tak biegacie? Przecież już jesteście tutaj - dokładnie tu i teraz i możecie zacząć się oświecać.

  wersja polska: https://www.youtube.com/watch?v=R_kgHgFsOMM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.