poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Prawidłowy wybór żony.

link źródłowy https://vk.com/ypa144?w=wall2713826_2443%2Fall

Dziś wielu mężczyzn wybiera swoje kobiety w sposób odbiegający od wymaganego  przez naturę.
Najprawdopodobniej jest to wpływ filmów, książek itp.
O nie, nie chodzi o to, że mężczyźni patrzą na kobiece nogi, piersi czy inne części ciała, błąd takiego wyboru jest oczywisty dla wszystkich - chodzi o uczucia jakie kobieta wywołuje u mężczyzny.
  W świadomości współczesnych mężczyzn w celu wyboru swej towarzyszki życia głęboko zakorzeniło się takie podejście jak: „dla niej jestem gotowy na wszystko”, „uczynię dla ciebie wszystko czego zapragniesz”.
I to właśnie takie kobiety są często wybierane przez mężczyzn, kobiety dla których są gotowi na wszystko co prowadzi do zniszczenia związku - a i to w najlepszym z wariantów! W najgorszym, co zdarza się częściej, mężczyzna zatraca siebie.
Mężczyzna jest zaślepiony, zamroczony, jego umysł jest zamglony, staje się więźniem i fanatykiem. Najczęściej wiąże się to z wyglądem kobiety (choć piękno i atrakcyjność żony zależy również od męża) lub z pewnymi przejawami jej charakteru, zachowania, głosu, ale nie z duszą, nie z jej podstawą, nie z istotą jej narodzenia się na tym świecie.
Ale każdy człowiek posiada esencję (istotę) swoich narodzin, cel przybycia na ten świat, posiada przeznaczenie.
O tym właśnie sobie porozmawiamy.

Każdy mężczyzna ma swoje dzieło i swoją pasję - co prawda nie zawsze dzieło jest zgodne z przeznaczeniem ale wszystko ma swój czas ...
Ale dla kobiet jest to prostsze i bardziej zrozumiałe ponieważ jej celem jest być wsparciem i fundamentem, inspiracją dla swojego męża. Jest tylko jeden szkopuł: trzeba spotkać dokładnie tego, dla kogo jesteś oparciem. A jak tu się spotkać skoro mężczyźni wybierając, nie kierują się tym czym należy?

Również przeciętna kobieta pragnie aby dokonywano dla niej niewiarygodnych rzeczy, a mężczyznom - cóż czynić-  przychodzi zaspokajać te pragnienia. Wszak popyt tworzy podaż choć ani pierwszym, ani drugim nie przynosi to nic dobrego.

Zadanie kobiety polega na tym aby mężczyźnie było najprzyjemniej i najbardziej komfortowo wykonywać swojej zadanie.
Dla porównania wyobraźmy sobie taką sytuację, że konieczna jest zmiana żarówki, nie w sensie dosłownym ale w przenośni. Ktoś bierze drabinę i łatwo i wygodnie zmienia żarówkę a ktoś inny ustawia trzy stołki na jeden na drugim, w jakiś sposób się na to wspina i wykręcając żarówkę drży ze strachu, z myślami: "oj- abym tylko nie spadł" - być może nawet spada przy tym kilka razy. Tutaj kobieta jest po prostu reprezentowana przez tę drabinę i taborety, zależy kto co posiada. Być może, oczywiście, ktoś zmieniający żarówki używa swojej żony jako wsparcia w dosłownym znaczeniu wspinając się na ramiona ukochanej ...)) Mam nadzieję, że nie.

Podoba mi się przykład łodzi. Mąż jest wioślarzem, żona łodzią. W jakim stanie jest łódź, taka i droga mężczyzny do osiągnięcia celu. Jeśli łódź jest pełna dziur to wioślarz nie będzie czynił tego co jest dla niego przeznaczone, będzie stale się ratował wylewając wodę bo przecież dla swojej żony jest gotowy na wszystko i będzie miał bardzo mało czasu na wiosłowanie, poza tym w tym przypadku nie będzie zainteresowany swoim celem lecz tym aby w jakiś sposób dotrzeć do najbliższego brzegu, ponieważ stan jego łodzi wymaga
od niego tylko tego - wylewać wodę i wylądować na brzegu.
A jeśli łódź jest bez dziur to przyjemnie jest wiosłować, a w przerwach można zbudować żagiel ... Gwarantowane jest wygodne osiągnięcie celu a nie najbliższego brzegu.

No i ostatnia rzecz ode mnie. Wyobraź sobie, że musisz wbić gwóźdź lub wkręcić śrubę i używasz dwóch rąk ponieważ jest to wygodniejsze i szybsze. Jedna ręka działa a druga służy jako wsparcie. Oczywiście możesz wszystko wykonać jedną ręką ale będzie to trwało długi czas, wyjdzie byle jak - "aby tylko było".
Żona w tym przykładzie to lewa ręka- ona pomaga prawej ręce, swojemu mężowi.

Do czego to nas doprowadziło? Do logicznego wniosku.
Wybierając żonę, musisz przyjrzeć się jaki sposób kobieta traktuje Ciebie i Twoje zadanie. Nie powinno być obłudy i obojętności, a jeśli tak, to nie jest to twoja żona - bez względu na to jaka
jest piękna i bez względu na to, jak bardzo chcesz dla niej zrobić wszystko.
Rzecz w tym, że przy wyborze to nie mężczyzna ma być gotowy na wszystko
dla dobra kobiety, ale aby kobieta chciałaby być wsparciem w Twojej pracy (w Twoim dziele), ściślej:  być inspiracją i natchnieniem dla męża. I tylko w takiej rodzinie mężczyzna dzięki swojej żonie, jest w stanie zrealizować swoje przeznaczenie, a kobieta dając swoje "błogosławieństwo mężowi" realizuje swoje ( w tekście rosyjskim użyto słowo "błagodaria mużu/żenie" i jest tu pewna gra słów. Zapisane razem oznacza dziś "dzięki żonie/ dzięki mężowi" ale w tekście zapisano ten wyraz dzieląc go: "Błago Daria" co daje nam nieco inne znaczenie (pradawne): obdarowywać błogością/obdarowywać/obłaskawiać - przyp. tłumacza) . Jak to ludzie mówią: są dla siebie stworzeni.

ps Oczywiście dla takiej żony każdy mężczyzna będzie gotów na wszystko, ponieważ jest to ni mniej i ni więcej jak ziemia pod jego stopami.


napis na ilustracji: JEŚLI CZŁOWIEK CZYNI TWOJE ŻYCIE "WIĘKSZYM" (sprawia, że staje się ono pełniejsze) TO JEST TO "TWÓJ" CZŁOWIEK. (tobie pisany/ten co należy).

17 komentarzy:

 1. Ciekawy tekst, dziękuję:)
  To taki drogowskaz, który jest mi teraz potrzebny.
  Wiadomo My już po ślubie, ale takie teksty dobrze czytać zawsze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - będę miał na uwadze.
   Dla stałych czytelników nic nowego ale zamieszczam bo zawsze ze 3 zdania coś tam podpowiedzą.
   Porównanie z łódką i wioślarzem zaczerpnięte z Wed - gdzieś tam, kiedyś Trehlebov też o nim wspomniał.

   Usuń
  2. Dużo rzeczy się niby wie, ale łatwo o nich zapomnieć, właśnie dlatego, że są takie proste. :)

   Usuń
 2. Ja też dziękuję, że o tym przypominasz, Michale. Zgadzam się z tym, co napisał(a?) Klamka. Chciałem jeszcze poruszyć energetyczny aspekt tego tematu.
  W relacjach męsko-żeńskich dzieje się tak, że osoba, która ma mniej "czi", ugania się za tą drugą, która ma jej więcej. Dlatego, gdy to mężczyzna biega za żeńczyną, nadskakuje jej (wspomniane "zrobię dla ciebie wszystko") itd., to już na poziomie energetycznym jest to nieporozumienie. Bo przecież to żeńczyna ma poddać się ("podczynić się") mężczyźnie, a nie odwrotnie.
  Dlatego mówi się, że to żeńczyna wybiera mężczyznę. Dawniej mądre żeńczyny potrafiły wybrać mężczyznę o potężniejszym "chi" od swojego i już go tam przyciągały swoimi żeńskimi sposobami.
  Dzisiaj zdarza się, że dziewczyny uganiają się za chłopakami... co też jest niedobre. Bo po pierwsze, to nie żeński sposób działania, a po drugie, uganiają się za tymi "śliczniutkimi", a nie silnymi energetycznie. To wynika z zaburzenia polaryzacji i braku żeńskiej energii. Takie dziewczyny stały się wzrokowcami, nabrały cech męskich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Każde z nas ma odrobinę cech płci przeciwstawnej (te "kółeczka" w kroplach na słynnej mandali Yin- yang) i dziś w procesie satanistycznego sposobu wychowania u chłopców siła yang zanika a rozwijane są cechy kobiece i przeciwnie - przyszłe żenczyny traktowane są jak przyszli mężczyźni i następuje atrofia cech żeńskich na korzyść tej małej zdolności męskiej. To jest promowane i mamy dziś to co mamy.
   Tak! Dawniej mądre żenczyny ufnie wybierały silniejszego od siebie mężczyznę (nie raz podkreślam znaczenie dobrania się według warn czyli poziomów społecznych).
   Dzięki za komentarz.

   Usuń
 3. Z innej beczki:

  pozytywny młody człowiek. Chłopak urządził sobie biwak zamiast się nudzić ze smartfonem:

  https://www.youtube.com/watch?v=-SnctGafP7I

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesamowite! Jeszcze Polska nie zginęła:) normalni nastolatkowie nie wyginęli:)

   Aż puszczę dalej w świat, żeby inni się inspirowali:)

   Usuń
  2. :) - krzepią też komentarze pod jego filmem. Wielu ludzi zachwyconych zawartością kanału, oferują mu pieniądze na zakup lepszej kamery, chwalą rodziców. Ja to znalazłem na portalu młodzieżowym - młodzi też z entuzjazmem o nagraniach i z uznaniem dla młodzieńca. To cieszy- miałem pozytywny nastrój po obejrzeniu i referowałem nawet mamie (ona mi w rewanżu opowiedziała streszczenie całej serii odcinków "Zniewolona"- jestem na bieżąco ;) .

   Usuń
  3. Coś za coś;)
   Dzięki Ci Jędrzeju za ten link, bo mnie też ten chłopak wprawił w dobry humor. Będę tam zaglądać.
   To co piszesz ( że ludzie sami mu oferują pomoc) bierze się stąd, że on to robi z pasji a nie dla zysku. To czuć i dlatego przyjemnie się to ogląda.

   Usuń
  4. Ano właśnie!
   Odwożę mamę do kościoła w dni "kościelne" a czekając na nią (czasem coś ksiądz przedłuża) czytam sobie Vadima Zelanda. Otwieram losowo pierwszy tom i dziś znalazłem (chyba strona 110) na temat różnicy między miłością a idealizowaniem. Tam też był przykład z łąką albo górami, że mogą zachwycić (miłość bezwarunkowa) a może człowiek wpaść na fanatyczny pomysł tworzenia kultu kwiatów tam rosnących czy zająć się sprzedażą... Jutro sobie to jeszcze raz przeczytam.
   Przypomniała mi się zasada jaka już kiedyś opisywałem tu gdzieś a zaczerpnięta z filmu "Wielki Szu". Mistrz tłumaczył młodemu, który usiadł z nim do gry:
   - wiesz dlaczego przegrałeś?
   - bo byleś lepszy
   - nie, bo grałeś dla pieniędzy!
   - no jak to? przecież gra się dla pieniędzy!?
   - nie , gra sie po to żeby wygrać a pieniądze bywają tylko konsekwencją wygranej.

   Usuń
 4. https://www.facebook.com/UwielbiamyZwierzaki/videos/490259588185616/

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniali młodzi ludzie pięknie śpiewają i piękne stroje mają :)
  Czasem i w "telewizorze" można znaleźć coś fajnego. Dziś przed południem na TVP2 były transmitowane występy na Jubileusz 25 lat Festiwalu Kultury Kresowej Mrągowo 2019r.
  Występy trwały około godziny ale chyba w internecie niema całego więc wklejam linki do urywków:

  1. Zespół "Sukces"
  https://www.youtube.com/watch?v=1bpZacW5bso

  2. "Nie o Tobie"
  https://www.youtube.com/watch?v=GcamUnf14dw

  3. Cябры-Członkowie
  https://www.youtube.com/watch?v=sii16ywt3sY

  4. Koncert Galowy (jego część)
  https://www.youtube.com/watch?v=F3c0pabIySk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za linki- przesłuchałem dwa- jutro sobie odtworzę pozostałe.

   Usuń
 6. W POLSCE JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI, BO NIE MAMY WŁASNEJ ZIEMI ! - Michał Różycki
  https://www.youtube.com/watch?v=TvjzmNVyI_g
  Warte przypomnienia. Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę (słyszę), że pan pilnie słuchał (czytał) tłumaczenia z Iwanem Carewiczem. :)
   Sposób narracji jak dla dzieci - ale może tak ma być.
   Przyznam, że ten poziom dla mnie odrobinę żenujący, niektóre sposoby interpretacji wydają mi się zbytnio uproszczone.

   Usuń
  2. Dla mnie to w ogóle po części strojenie się w cudze piórka.

   aqq

   Usuń
  3. No może aż tak to nie - niech wiedza krąży, każdy sposób jest dobry. Tu nie ma "patentów" i "praw własności" :) - to reguły minionej epoki. Ważne tylko aby było to czynione dobrze i aby nie było profanacji naszych zasad. Na pewno dla jakiejś części odbiorców będzie to dobry nauczyciel - widzę po komentarzach, że wielu ludzi zadowolonych z przekazu. "Każdemu swoje". Będę się temu człowiekowi przyglądał.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.