wtorek, 1 sierpnia 2017

Mało kto wie co tak naprawdę oznacza życzenie komuś zdrowia.

  Być "Z-Drowym" oznacza być "Z-Drzewem" (staropolskie: "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą". Do dziś mamy słowo "drwal"- ten co przewala drwa - przyp. tłum.). Być z drzewem czyli we więzi wzajemnej z drzewem Rodowym- z Rodem i otrzymywać wsparcie i zasilanie od Przodków (od korzeni). Stąd bierze się zdrowy umysł a nie tylko zdrowe ciało i długowieczność.
    W dni świąteczne Dusze Przodków przechodzą do świata Jawi i dokonują przeglądu swoich rodów - sprawdzają czy ich wnuki dobrze gospodarzą i czy prawidłowo pojmują Istotę rzeczy oraz czy nauczają o tym swoje dzieci. Słowianie wierzą, że ich światli Przodkowie będąc w innym świecie ochraniają ich tu w  świecie Jawi (Jawnym). Istnieje trwała więź - jeśli się rozumie Przodków to wtedy mają oni moc ochrony ludzi.
   Małżonkowie pragnący mieć dzieci przywołują te dusze aby wcieliły się one w ich potomkach. Poczęcie ciał dla tych Dusz ma miejsce podczas święta Kupały - wszak to właśnie w tym czasie ma miejsce połączenie Słońca Darzboga i Wody Dany (połączenie żywiołów męskiego i żeńskiego) a jednocześnie i wnuków Darzboga. Dusze, które nie były przywołane na nowe narodziny powracają znów do Swargi.

   Prawosławni Rodzimowiercy jeszcze dziś sławią Boga Trojana. Jest on ucieleśnieniem Wielkiego Trygława - Boga strażnika Prawi, Jawi i Sławi. Trojan utożsamiany jest z korzeniami Boga Rodu. W niższej części wizerunków tego Boga przedstawiany jest księżyc ( Naw, Weles) , w średniej człowiek (Jaw - Darzbóg) a zwieńczeniem takich posążków (kumirów) jest "czapka" czy też korona symbolizująca Słońce (Praw- Swaróg).

źródło


9 komentarzy:

 1. A pro po zdrowia:) jakie macie doświadczenia sauną, ruską banią? czy można samemu takie coś zrobić w minimalnych kosztach? jakie efekty zobaczyliście na swojej skórze, zdrowiu, samopoczuciu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ... działa bezdyskusyjnie! Sprawdź sobie tematy "oczyszczanie limfy" - Wykład pani Butakowej, są w necie wspaniałe wykłady dr-a Morse-a. To wszystko ma uzasadnienie - organizm się oczyszcza- przez skórę wychodzi o wiele więcej toksyn niż przez nerki- jeśli dobrze pamiętam to około 70% (przez nerki chyba max. 20%
   Sposoby na ogrodową saunę są - poszukaj w necie tematów "szałas potów". Ja ma tu za oknem wannę z deszczówką - pod wanną pali się ognisko i do takiej gorącej wody wchodzę na kilka minut aby się wyparzyć, potem bywa, że kładę się na pół godziny normalnie do łóżka - zasypiam czasami, po krótkiej drzemce to co mam na sobie jest mokre. Znów do nie ostygniętej jeszcze wanny (czasem celowo na czas drzemki dokładam kilka gałęzi aby woda nie wystygła zanadto).

   Usuń
 2. Dzięki:) czy po takiej gorącej kąpieli bierzesz zimną kąpiel/prysznic?
  ja zaczęłam interesować się tą tematyką przez przypadek:). Mianowicie kiedy była zima brałam bardzo gorące kąpiele aż łazienka parowała:). Po takich kąpielach zauważyłam, że moja skóra nie jest wysuszona a niesamowicie miękka w dotyku. Nie używałam nic do mycia, po prostu sama woda. Owszem po wyjściu z owej kąpieli wyglądałam jak burak:) ale potem było ok:). Teraz jak są upały wykorzystuję je do pseudosauny:). Też na to wpadłam przypadkiem:). Kobietki być może będą wiedzieć co to jest bodywraping;) ale wytłumaczę:) jest to owijanie ud i brzucha folią po uprzednim posmarowaniu skóry czymś:) tu dowolnie jak kto chcę:)olejki, itp:). Ja takie coś zostawiałam na cała noc( mam dość odporną skórę w innych przypadkach to może być za dużo)przykrywałam się kołdrą i kocem+ upały:) a rano skóra super:)pocenie się jest na serio dobre dla skóry co było dla mnie zaskoczeniem. Ja myję się zimna wodą, potrafię w zimnej wodzie w wannnie być pół godziny:) i nic mi nie jest. Odporność super, skóra też, w dodatku sporo schudłam. Unikałam wysokich temperatur. Jednak teraz stwierdzam, ze dla skóry dobre są ekstremalne temperatury( stosowane rozsądnie i uważnie) :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś potrafiłem się kąpać w potokach górskich :)
   Dziś po saunie nie używam zimnej ale to może dlatego, że to namiastka sauny- jak się człek tak dobrze wygrzeje "do 7-mych potów "- jak to się dawniej mawiało - to chce się na chwilę do zimnego, nie za długo- na chwilę, Szok termiczny ożywia ciało eteryczne (pierwsze z siedmiu ciał duchowych) . Do siódmych potów oznacza, że wygrzane zostają i nasze ciała duchowe - to głębokie zagadnienie, Sauna działa nie tylko na ciało fizyczne. Dobra sauna (mokra, ruska) leczy. Do pary wodnej dodaje się zioła - bije się ciało brzozowymi , dębowymi lub innymi miotełkami- to wszystko leczy i oczyszcza.

   Usuń
  2. Jędrzeju ja czytałem, że bardzo gorąca kąpiel może negatywnie wpływać na stan jąder. W przypadku kobiet nie wiem jak to jest, ale być może na jajniki też ma negatywny wpływ. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ktoś celowo podaje takie informacje, które mogą być nieprawdziwe i dlatego chcę zapytać Ciebie jak to jest z tym przegrzaniem jąder?

   Usuń
  3. :))) dobre pytanie. Trzeba oczywiście trzymać na nich dłoń :)) inaczej się nie da. Faktycznie wtedy dzieją się dziwne rzeczy- plemniki obumierają itp.

   Choć pewien jogin publicznie usiadł sobie w garnku z wrzącą wodą :))) - no ale to już inna bajka- wyższa szkoła jazdy. Zahipnotyzowany człowiek ulegnie poparzeniom jeśli mu powiedzieć, że oblewamy go wrzątkiem (woda oczywiście jest zimna) i odwrotnie- on (ten jogin) przekonał sam siebie, że wrzątek mu nie szkodzi i sobie tam siedział.

   Usuń
  4. Dziwne rzeczy (utrata sił) dzieją się oczywiście jeśli je przegrzać i dłoni nie trzymać.

   Usuń
  5. W normalnej saunie oczywiście ten problem odpada- tam przegrzanie męskich klejnotów nie grozi. Tam dla odmiany czasami zakłada się czapki aby głowy nie przegrzać.

   Usuń
  6. Małe co nieco o oczyszczniu wody
   http://akademianatury.pl/higiena-naturalna/woda/naturalne-oczyszczanie-wody.html
   Zdrowia życzę I.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.