sobota, 8 lipca 2017

Jeśli wierzycie, że do szczęścia potrzebny jest drugi człowiek....


to jesteście w błędzie. Do szczęścia wystarczycie wy sami -  drugi człowiek potrzebny jest po to aby podzielić z nim swoje szczęście.


9 komentarzy:

 1. Dokładnie tak wyobrażam sobie mój wschód słońca jak na zamiesczonym wyżej obrazku :) A szczęście dobro miłość uśmiech jest po to by dzielic sie z innymi. :) I.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest taka stara arabska piosenka, która rozpoczyna się słowami: >>Jedynie Bóg i ja wiemy, co dzieje się w sercu moim.<<”
  (Paulo Coelho „Listy Proroka”)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jedynie Bóg i ja wiemy, co dzieje się w sercu moim.”
  Dokłanie Dobromiło tak jest, bo książki tej nie czytałam, piosenki tej nie znam ale słowa te czasami używam. I

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak bardziej na temat ... nad obrazkiem  to jeśli decydujemy się w pełni świadomie na, jak to się dziś mówi, bycie singlem to nie jest nam do tego potrzebna druga osoba. Samotność chroni nas przed tym, co nam szkodzi. Samotność, na którą w pełni świadomie się decydujemy jest bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Może działać jak kojący balsam na naszą duszę. Jest niczym skuteczna terapia, aby na nowo połączyć się ze sobą samym.
  Bywa również, że samotność pomaga nam ustanowić zdrowy dystans między nami a rzeczami, zjawiskami lub osobami, które nam nie odpowiadają, niepokoją nas, denerwują, bądź burzą nasz spokój wewnętrzny. Jest to coś, co z pewnością zdarzyło się każdemu z nas: spełnienie naszej potrzeby odizolowania się od środowiska, które nam szkodzi lub nas wyczerpuje, aby ponownie wsłuchać się w siebie i w ten sposób zregenerować się psychicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świadoma samotność odbudowuje poczucie własnej wartości oraz własne wierzenia i przekonania. Zwraca nam ona naszą własną, intymną przestrzeń, którą wcześniej nam odebrano. We wnętrzu każdego z nas tkwią piękne źródła, które muszą się odnowić od czasu do czasu, abyśmy mogli czuć, że żyjemy.
   I choć może się to nam wydać dziwne i niedorzeczne, proces ten może zostać przeprowadzony tylko wtedy, gdy jesteśmy sami i gdy zagości u nas świadoma, wybrana samotność, będąca dla nas źródłem

   Usuń
  2. „Nie istnieje samotność gorsza, niż nie czuć się dobrze ze samym sobą”
   Mark Twain-

   Usuń
  3. Ten cytat bardzo dobry.

   Usuń
  4. pięknie...

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.