wtorek, 30 października 2018

1 listopada - przestroga.

Przypominam, że są 2 dni w roku kiedy to trzeba być BARDZO uważnym. Oba one leżą "przeciwstawnie" do siebie na rocznym "kole" ("zegarze").
    Noc Walpurgii to ostatni dzień kwietnia- w tym dniu Polskę przyłączono do UE na przykład. Dzień ten jest  dokładnie 6 miesięcy "odległy" od dnia 1 listopada. W tych terminach (około nich - jak we wszystkich astronomicznych zdarzeniach wpływy są odczuwalne trochę przed i trochę po - średnio chyba tak jak z pełnią księżyca jest to gdzieś tak 3 dni). Otwierają się w tych momentach  jakieś "okna czasowe" kiedy to siły Mroku mają zwiększoną możliwość działania. W dniach bliskich 1 listopada Lenin z kolegami dokonał zamachu i rewolucji październikowej. Dzień zaduszny i cała ta celebracja nie jest przypadkiem. Bądźcie uważni - wyciszcie się, przeżyjcie to spokojnie. Co roku ludzie popełniają w tym czasie (i wiosną wspomnianego już czasu końca kwietnia) sporo błędów za kierownica itp. Był już temat na blogu dot. nocy Walpurgii - może wyszukiwarka podpowie (nie mam czasu powklejać teraz linków- spawanie kolejnego auta czeka). Jako dopełnienie i instruktaż przypominam film z panią Wasilczenko. Nasz słowiański Kalendarz:

2 komentarze:

  1. Dzięki za przypomnienie. Pozdrawiam Estera

    OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.