niedziela, 26 listopada 2017

-Dlaczego ludzie są tacy głupi?

- Oni nie są głupi. Oni się tak zachowują z powodu strachu.
- Ze strachu przed czym?
- Oni się boją wszystkiego: że nikt ich nie kocha, że będą się zbytnio zakochiwać, boją się śmierci, boją się życia, braku jedzenia, boją się, że ktoś ich obrazi lub okradnie. Boją się nawet tego, czego nie mają, boją się czyjejś doskonałości, samotności i społeczeństwa innych ludzi, boją się kpiny i odrzucenia, porażki, lęku, a czasem nawet szczęścia. Ludzie boją się tych, którzy się nie boją, no, a przede wszystkim - siebie nawzajem.- No i co z tego?- Strach może sprawić, że ktoś popełni czyny, w których absolutnie nie ma miłości. Potrafi nawet całkowicie pozbawić rozsądku. Kropla po kropli, strach wyciska z ludzkiego życia Miłość pozostawiając tylko gniew, który zamienia się w nienawiść. Wszystko to sprowadza się do braku MIŁOŚCI, która zasila wszechświat i wszystko to co on w sobie zawiera. W przypadku braku Miłości rozkwitają chaos, nienawiść, gniew i strach. W przestrzeni wypełnionej Miłością spotkasz pokój, radość, satysfakcję, zaufanie i obfitość.- Gdzież jest więc cała ta miłość i dlaczego ludzie nie wiedzą jak się radować?-Oni wiedzą jak, ale się boją. Ponadto nie wierzą, że możesz przeżyć żyjąc w radości. Są przekonani, że praca musi być trudna i konkurencyjna. A jeśli chodzi o miłość, to jest ona wewnątrz każdej osoby i tylko czeka, aż zostanie wypuszczona na zewnątrz ...
© Klaus Joel "Posłaniec"


źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_136117

 

24 komentarze:

 1. Albo strach albo Miłość. Miłość to nasz stan naturalny, to nasze życie, a strach w nas generują. Strach jest sztucznym tworem i nie jest ludzki. Nie wiem czy dobrze ujełam to w słowa (a szczególnie chodzi o słowo generują )ale takie słowa mi przyszły więc napisałam I.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulo Freire, brazylijski ekspert z dziedziny edukacji stwierdził jednoznacznie, że: „przeciwieństwem miłości nie jest … strach. Strach przed kochaniem, strach przed miłością i strach przed byciem wolnym człowiekiem”.
  Miłość zmiękcza Cię i rozwija Twoją wrażliwość. Strach natomiast powoduje, że stajesz się twardszy i mniej czuły. Miłość otwiera Ci wszechświat, strach izoluje Cię wewnątrz samego siebie.

  „Strach jest najtrudniejszym uczuciem do kontrolowania.
  Płaczesz z bólu, Twój krzyk jest pełen gniewu, ale strach jest po prostu cicho osadzony w Twoim sercu i nie sposób go wyjąć stamtąd. ”
  –David Fischman–

  Miłość jest prawie zawsze obarczona sporym ryzykiem. Za każdym razem musimy je podjąć, jeśli zamierzamy żyć pełnią życia i przeżywamy wtedy mękę, jaką może stać się miłość. Nasze wcześniejsze doświadczenia i nasze przekonania ograniczają nas i wywołują wtedy strach przed miłością.
  Pozdrawiam
  Kaśka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MIAŁO BYĆ ŻE "PRZECIWIEŃSTWEM MIŁOŚCI JEST STRACH.!!! Na samym początku wkradł się błąd. Ktoś lub coś mi wstawiło "nie" !!!!
   Kaśka :)

   Usuń
  2. Strach nie jest przeciwieństwem miłości.

   Strach jest brakiem miłości.

   G

   Usuń
  3. "G" masz prawo do własnego zdania...
   Kaśka :)

   Usuń
  4. Zastanawiam sie czy może być brak Miłości? Chyba nie Miłośc moze spać cichutko w kąciku naszego serca, ale zawsze jest w nim. Ludźmi może sterować stach, ale jak wspomniał Max Spirs w wykładzie który dziś podałam jednej "rzeczy" nie udało sie złu opanować tą "rzeczą" jest nasze ludzkie serce, choć starają sie złamać ludzkie serce w rozmaity sposób np przez zdradę....Tak więc trzymajmy sie, nie dajmy się, Niech Miłość rozkwita w Nas mimo wszystko...I

   Usuń
  5. Link do wykładu M.S.jest pod wpisem,-
   Pryncypia Matrixa
   I.

   Usuń
  6. Nie stach może kierować ludźmi a strach:))chociaż Stach tez może być brygadzistą, kierownikiem i kierować ludźmi ale mi chodziło o strach...I

   Usuń
  7. "Zastanawiam sie czy może być brak Miłości? ............"

   Ciemność w pokoju to brak światła - myślę, że może tak być i bywa jeszcze nierzadko.

   Usuń
  8. Temat strachu i miłości fajnie jest opisany w "Rozmowach z Bogiem". To jest to samo uczucie, ale na różnych krańcach skali. Matka widząca, że jej dziecko wpadnie zaraz pod samochód, będzie je ratować, bo je kocha i boi się o nie.

   Usuń
  9. Anonimowy28 listopada 2017 14:15
   "Strach nie jest przeciwieństwem miłości.
   Strach jest brakiem miłości.
   G"
   Przecież to to samo. Brak miłości jest przecież przeciwieństwem miłości.

   Usuń
 3. A co do pytania tytułowego: "Dlaczego ludzie są tacy głupi?" to myślę że pojęcie głupi człowiek jest pojęciem względnym, ponieważ dla jednych np. starsza pani będzie guru a dla innych będzie starą babą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałam się podpisać. Przepraszam.
   Kaśka :)

   Usuń
  2. Ja w ogóle nie lubię przyklejania ludziom etykietek - ten jest głupi, ten jest trollem, tamten prostakiem. Staram się tego nie robić i coraz częściej mi się udaje. Myślę, że ludzie sami chcą się dowartościować, poczuć lepszymi lub bezpiecznie nazywając tak lub podobnie innych. Znam osobę, która ostatnio jadąc pociągiem dzieliła przedział z jej zdaniem samymi burakami i chamami. No ręce opadają...

   Usuń
  3. J. Amelia 28 listopada 2017 15:20

   ".......ten jest głupi, ten jest trollem, tamten prostakiem. ."

   Dlatego ja wiele razy podkreślam niby drobną ale KARDYNALNĄ różnicę. Można powiedzieć: "jesteś głupi" a można powiedzieć: "głupio postąpiłeś". To pierwsze uraża człowieka bezpośrednio i w zasadzie zamyka jakikolwiek kontakt. To drugie natomiast nie odziera człowieka z godności - wszyscy się czasem mylimy. "Głupio postąpiłeś" cały czas zostawia pole do rozmowy i ewentualnej autorefleksji oraz zmiany danego postępowania (stanu). Pierwsze jest "naklejeniem etykiety" - drugie natomiast odnosi się do danego postępku człowieka. Jak najbardziej mamy prawo wyrazić swoje zdanie o tym co nas dotyczy - co się wydarza w naszym otoczeniu. Pierwsze ("jesteś głupi") to zawoalowana pycha bo uzurpujemy sobie prawo do oceny danego człowieka a w domyśle pobrzmiewa "ja jestem mądrzejszy/a". Drugie natomiast jeśli jeszcze opatrzone zwrotem: "moim zdaniem... " , "uważam, że...." jest zwykłą PEŁNĄ SZACUNKU rozmową o faktach i czynach.

   Usuń
  4. No cóż.... :)) w pierwszym poście do C.S. (o ile dobrze pamiętam) napisałem jak należy czyli "uważam, że trollujesz" :) . Potem już posypały się faktycznie skróty myślowe "napadły nas trolle " itp. Ale też (na moje usprawiedliwienie ;) ) były tam dość długie "listy wyjaśniające" -między innymi rozmowa z "I" o żywieniu czarnego i białego wilka więc te moje "stemple" na naszych gościach nie były takie jednoznaczne. Nadto starałem się z nimi we wzajemnym poszanowaniu prowadzić konwersację (mimo, że z drugiej strony -jak sądzę-często zasady dobrych manier były łamane).

   Usuń
  5. Tak, to wielka różnica wyrazić subiektywną opinię o zachowaniu, a o człowieku. Czytałam kiedyś, żeby nie krytykować dziecka, tylko delikatnie - złe postepowanie. Czasem musiałam mocno ugryźć się w język...

   w pierwszym poście do C.S. (o ile dobrze pamiętam) napisałem jak należy czyli "uważam, że trollujesz" :)

   Czyli początek był doskonały można powiedzieć :)

   Usuń
  6. "....Czyli początek był doskonały można powiedzieć :)"

   Pożyjemy - zobaczymy. Liczy się skuteczność. Czas pokaże co się nam z tego zamieszania urodzi :)))) hi, hi

   Usuń
  7. Najpewniej coś czego się nie spodziewamy :).

   Usuń
  8. Można usłyszeć: "jesteś głupi" ale nie musisz wziąć tego do siebie bo znasz swoją wartość i wiesz, że to ten kto mówi jest w błedzie i nie bierzesz tego do siebie, ale jesli wiele osób mówi do kogoś "jesteś głupi" to chyba coś w tym jest prawda a moze nie? Sama już nie wiem:) ratunku:))) I.

   Usuń
  9. Oczywiście, że to ja decyduję o tym co mnie obraża :) ale czy warto podejmować kontakt z człowiekiem, który tak nas postrzega? Ja odpowiadam spokojnie: "tak , masz rację. Jestem głupi" i z uśmiechem sobie odchodzę.

   Usuń
  10. "tak , masz rację. Jestem głupi" i z uśmiechem sobie odchodzę.

   No bo przecież: "Najwięksi głupcy często okazują się mądrzejsi od tych, którzy się z nich śmieją."
   George R. Martin Nawałnica mieczy

   Usuń
  11. :))
   To Iwan Durak ostatecznie dostał królestwo i rękę Królewny a nie jego "mądrzy" bracia.

   https://www.youtube.com/watch?v=-_RqyMcEAJI
   https://www.youtube.com/watch?v=5N6BYW1Rbfc

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.