niedziela, 26 listopada 2017

Prawidłowe wychowanie synów.

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_136125

My same psujemy swoje dzieci. Czynimy tak, żeby mężczyźni bali się zabrudzić sobie ręce, bali się walczyć, aby unikali trudności. My same!Będę mówiła o chłopcach ponieważ sama mam syna.
"„Zajączku"- tego nie dotykaj, to jest brudne. Tam nie wchodź "króliczku" bo spadniesz, nie idź tam bo jest ślisko, nie właź - za wysoko, nie baw się z nim - on się bije ...” - słyszę i widzę to codziennie.                 Kiedy "króliczek" ma 2 lata to jest to zrozumiałe, ale kiedy ma 5 lat - nie jest już króliczkiem. Nadszedł czas, aby nauczyć się rozwiązywać zadania typu męskiego: osiągnąć coś, wspiąć się, sprawdzić swoją siłę ...Nie możesz winić chłopca za to, że się pobrudził. To obowiązek mężczyzny by coś osiągnąć. "Widzę cel, nie widzę przeszkód!" Jeśli uwagę od celu rozproszą drogie jeansy, które matka ledwo co doprała to nie osiągnie celu. Nie kupujcie drogich ubrań dla chłopców - oni tego nie potrzebują. To jest wasze pragnienie aby komuś coś udowodnić, a to pragnienie czyni ich słabymi.
Konieczne jest stworzenie kontrolowanych trudności dla chłopców. I lepiej, jeśli to zrobią ojcowie lub trenerzy. Niech nauczą się pokonywać swój strach. Niech uczą się chronić dziewczyny, matkę i "okularników")). Niech nauczą się wygrywać nie doprowadzając sytuacji do walki.Niech pamiętają dla kogo wygrywają.
Pokaż im przykład. Otocz chłopców godnymi, silnymi nauczycielami. Poświęć czas na poszukiwanie ich a nie pożałujesz. Odłącz internet i czas się znajdzie.Nie pozwól im walczyć z dziewczynami - najlepiej jakby ich drogi krzyżowały się tak mało jak to tylko możliwe.
Mamy niech nie wymierzają kar -niech to czynią ojcowie ( dziadek lub trener). Kiedy mężczyzna (chłopiec) widzi kobietę dopuszczającą się
przeciwko niemu przemocy to rodzi się w nim pragnienie opierać się temu za wszelką cenę i zaczyna wręcz szaleć. A kiedy tak czyni mu matka to on potem staje się sadystą, znęca się nad kobietami przez całe życie.Do 5 roku życia można po prostu odwrócić uwagę dziecka. Hop- siup i od  razu nie angażuje się już w to, czego nie trzeba bo przyciągnęli go do czegoś innego. Ale w pewnym wieku chłopiec zaczyna posługiwać się tym, że jest przy matce i staje się bezczelny. Oznacza to, że w tej chwili musi zostać oderwany od ciebie i oddany ojcu za edukację.
(Angelica Cziczerowa)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.