piątek, 11 maja 2018

20 WSKAZÓWEK DLA RODZICÓW OD UTALENTOWANEGO NAUCZYCIELA I PSYCHOLOGA JULII HIPPENREYTER.

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_143255

1. Nieposłuszeństwo jest jedyną rzeczą,  którą dziecko może przeciwstawić niewłaściwemu traktowaniu siebie.


2. „problemowe”, „trudne”, „niegrzeczne” i „niemożliwe” dzieci, a także dzieci „z kompleksami”, „zapomniane” lub „biedne” - są zawsze wynikiem nieprawidłowych relacji w rodzinie.
3. Przyjmować dziecko bezwarunkowo - to znaczy kochać go nie za to, że jest ładne, inteligentne, zdolne, prymus w szkole, dobrym pomocnikiem itd. ale tak po prostu, tylko za to, że jest!
4. ... im bardziej dziecko jest karcone, tym staje się gorsze. Dlaczego tak się dzieje? Bo wychowanie dziecka to nie tresura. Rodzice nie są po to aby rozwinąć odruch warunkowy u dzieci.
5. Im więcej rodzice irytują się, im więcej stają się rozdrażnieni, im więcej krytykują, tym szybciej dziecko dochodzi do uogólnienia: "Nie kochają mnie".
6. .... dyscyplina nie przed ale po ustanowieniu dobrych relacji i tylko na ich bazie.
7. Nie wtrącaj się w działanie, w które jest zaangażowane
dziecko jeśli nie poprosi o pomoc. Przez swoją "nieingerencję" dasz mu do zrozumienia:"Wszystko w porządku! Jasne, że dasz sobie radę! "... Inną rzeczą jest gdy natknął się na poważną trudność, której nie może pokonać. Wtedy pozycja braku ingerencji nie jest dobra, może tylko przynieść szkodę.
8. Jeśli dziecku jest trudno i jest gotów przyjąć twoją pomoc, pomóż mu. Czyniąc to, weź na siebie tylko to, czego nie może zrobić samo a pozostaw resztę. W miarę przyswojenia sobie przez dziecko nowych umiejętności i działań stopniowo przekazuj je jemu.
9. Osobowość i zdolności dziecka rozwijają się wyłącznie w działaniach, które wykonuje z własnej woli i z zainteresowaniem.
10. Młodzieńcza  moda podobna do ospy wietrznej - wielu ją "łapie" i przechorowuje w mniej lub bardziej poważnej postaci, a za kilka lat sami się uśmiechają patrząc na siebie wstecz. Ale nie daj Boże gdy w tym czasie
rodzice wchodzą w długotrwały konflikt ze swoim synem lub córką.
11. Pozwól swojemu dziecku doświadczyć negatywnych konsekwencji swoich działań (lub swojej bezczynności). Dopiero wtedy dorośnie i stanie się "świadome".
12. Siejąc czynność - jako plon otrzymasz nawyk, siejąc nawyk -
jako plon otrzymasz charakter, siejąc charakter - otrzymasz los! Możesz wyrażać swoje niezadowolenie z indywidualnych działań dziecka, ale nie z dziecka jako takiego.
13. Możesz potępić działania dziecka, ale nie jego uczucia. Niezadowolenie z działań dziecka nie powinno mieć charakteru systematycznego, w przeciwnym razie przyczyni się do wzrostu w nim braku samoakceptacji.
14. Niechciane zachowanie dziecka jest normalną reakcją na anormalne warunki życia.
15. Surowa matka jest emocjonalnie odgrodzona od dziecka, przynajmniej tak ono to czuje.
16. Daj dziecku być sobą. Nie "popychaj" (szturchaj) go przez cały czas. Nie czyń mu wykładów. Nie czytajcie tego zapisu. Nie próbuj go wychwalać. Nie zmuszaj go do niczego!
17. Czyż nie jest prawdą, że monitorowanie przebiegu własnej działalności utrudnia tę działalność, a nawet ją niszczy? Zwracając uwagę na charakter pisma możemy stracić myśl; próbując czytać z wyrażeniem emocji możemy przestać rozumieć tekst.
18. Samowiedza i samokształcenie są pierwszymi obowiązkami rodziców i nauczycieli, jeśli pretendują do wychowywania dziecka. Bez tej osobistej pracy nad sobą - zamiast wprowadzić dziecko w kulturę zarzucą je swoimi własnymi problemami.
19. We wszystkich przypadkach, gdy dziecko jest zdenerwowane, obrażone, doznało niepowodzenia, kiedy je coś boli, kiedy jest zawstydzone, przestraszone, kiedy było traktowane niegrzecznie lub niesprawiedliwie, a nawet, gdy było bardzo zmęczone, pierwszą rzeczą do zrobienia jest przekazanie mu, że wiesz o jego doświadczeniu (lub stanie), "słyszysz" je.
20. Nie wymagaj od dziecka rzeczy niemożliwych lub trudnych do wypełnienia. Zamiast tego przyjrzyj się, co możesz zmienić w zaistniałej sytuacji.15 komentarzy:

 1. Ponadto informuję że:
  1. Każda organizacja hierarchiczna (rząd, sąd, policja...itd), jest częścią niemoralnego monumentalnego dzieła filozoficznych elit, bowiem prawdziwa wolność, opiera się na dziele równości i samotnej wierze w myśl, słowo, działanie, wychodzące z założenia boskości - tkwiącej w każdym z ludzi.
  2. Wszyscy reprezentanci tzw „sądu” możecie być rytualną ofiarą, lub świadomym, broniącym siebie bytem, wybór należy do każdego z osobna wymienionego z imienia i nazwiska, w wielu moich pismach, pozostawianych bez odpowiedzi, przyznają się tym samym do współudziału w kłamstwie oraz zbrodni przeciwko człowieczeństwu i moralności.
  3. Kultura i prawo, zakazuje tzw. reprezentantom budynku zwanego sąd rejonowy w Piasecznie zabijania, ale nie zwracacie uwagi, że jesteście stroną która wykorzystuje wojny, tortury, papierowe wyroki, leki, szpitale, bezrobocie, głód, zbyt niskie płace, wysokie podatki, kredyty, kary ... do zabijania Polaków każdego dnia w sposób pośredni, cywilizowany, bowiem cywilizacja, to wojna „władzy” z plebsem (okupowanym narodem Polskim). Kto nie pracuje, nie służy, nie płodzi i nie modli się do władzy, ten umiera i ginie w odmętach osamotnienia oraz niezrozumienia …
  4. Radosław Lenarczyk i wszyscy reprezentanci „sadu rejonowego w Piasecznie” wykonując złe nielegalne prawo służą złu, kolaborując ze złem, sprzedając duszę za papierową rzekomą wartość, wpisując się tym samym na listę szkodników przeciw prawu naturalnemu niszcząc je skutecznie nadużywając swoich nielegalnych stanowisk !
  Jakich słów jeszcze mam użyć, aby człowieczeństwo się obudziło w reprezentantach instytucji teoretycznego państwa , ponieważ dziś społeczeństwo którego częścią są nieuwierzytelnieni przedstawiciele, jest martwe, użyteczne, zniewolone, za życia na własnej ziemi Ojczystej?PS. Obrażają się tylko leniwe mało inteligentne tuki, którym kultura, pomyliła się ze sprzedaną już moralnością.
  W/W pismo dostępne: http://www.zawodowy-polak.pl/KC-SR-Piaseczno-10.05.2018.pdf

  W załączeniu:
  Oświadczenie:
  http://www.zawodowy-polak.pl/KC-Oswiadczenie-25.04.2018.pdf
  Powszechna Deklaracja Praw Człowieka :
  http://www.zawodowy-polak.pl/Powszechna_Deklaracja_Praw_Czlowieka.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...........i wszyscy reprezentanci „sadu rejonowego w Piasecznie” wykonując złe nielegalne prawo służą złu, kolaborując ze złem, sprzedając duszę za papierową rzekomą wartość,"

   Zawodowy Polaku: Mroczne siły są też częścią Boskości - NIE MOŻE BYĆ INACZEJ! Oni po prostu wykonują swoje zadanie, ich ofiary mogą ustawić się w takiej pozycji, że żaden z mechanizmów sił Mroku ich nie dosięgnie ale zamiast tego tkwią jak "baranki boże" stając się ofiarą. Tkwią w bezruchu bo są zahipnotyzowani, "zło przychodzi od wewnątrz a nie z zewnątrz" -tak głosił barankom żydowski prorok nauczany przez naszych Słowiańskich Wołchwów, którzy pojawili się już przy jego kołysce i towarzyszyli mu potem w czasie dorastania. Ten świat zmienisz tylko poprzez zmianę swojego wnętrza - zacznij promienieć miłością i swoim przykładem ucz tego innych.

   Usuń
  2. michalxl60013 maja 2018 08:45
   "INACZEJ! Oni po prostu wykonują swoje zadanie,..."

   Według mnie to oni sie nami karmią i żerują na nas tak bym to nazwała,
   ,,Miłowanie(Miłość) jest nieskończone" tak kiedyś przeczytałam czy usłyszałam...a więc miłujące Istoty są nieskończone, ciemne Istoty by życ sprawiają chaos strach i innych wiele rzeczy by się karmić niską wibracją, którą wzbudzili w Istotach miłujących...By miłować nie musimy nic od nikogo brać jesteśmy z siebie (z własnego Źródła) sami wystarczalni..a ciemni dwoją się i troją by żerować na innych...A może jest inaczej?...I

   Usuń
  3. ".........ciemne Istoty by życ sprawiają chaos strach i innych wiele rzeczy by się karmić niską wibracją,"

   No tak- ale aby się pożywić muszą zmajstrować coś takiego jak mrówki z mszycami hodując je na tę słodką dla mrówek wydzielinę - muszą bezużyteczną dla Mrocznych energię wysokich wibracji zmienić na niską, na wspomniany strach, gniew. Do mnie na przykład się dziś dobrały - poprzez splot okoliczności popełniłem błąd jadąc samochodem przez las i "wkleiłem" się w błoto. Na odludziu, pośród śpiewu ptaków w pięknym majowym lesie samochód zawisł na brzuchu. Trzeba było fatygować przyjaciół aby przyszli z odsieczą - w końcu trzeba było wyciągać innym samochodem. Ale zanim do tego doszło ja puściłem w przestrzeń tego pięknego lasu kilka "panienek" zagłuszając cudny śpiew ptaków. "Biorą nas na zmęczenie" - mówi gdzieś Iwan Carewicz. Zmęczony jestem pracą ostatnich dni, nadmiernie się zrelaksowałem podczas tej podróży i zamiast czujnie śledzić trasę zlekceważyłem nieco okoliczności. W sumie wycieczka zakończyła się dobrze - byliśmy nad jeziorem, wspomnienia z przed lat - miejsce magiczne. No ale te panienki fruwały przez chwilę pośród jasno -zielonych buków jak skowronki.

   Usuń
  4. My Ślę więc jestem wolny - Zobacz jak się rozkłada słowo myślę, zauważ ze jednostka sama nic nie spłodzi zawsze musi być przynajmniej dwóch a najlepiej trzech jednakowo myślących by słać ich rozumowanie w przestrzeń ...

   Usuń
 2. 2. „problemowe”, „trudne”, „niegrzeczne” i „niemożliwe” dzieci, a także dzieci „z kompleksami”, „zapomniane” lub „biedne” - są zawsze wynikiem nieprawidłowych relacji w rodzinie.
  Obecnie są często wynikiem manipulacjji poprzez wiadomości podprogowe serwowane przez media...i czesto przemycne niewłasciwe nauki przekazywane przez niewinne bajki...
  Mozna pouczać matki ojców mozna prawiić im morały ale gdy nie pozbedziemy się z zycia tego kto nimi manipuluje nie wiem czy to coś pomorze... Rodzice także są ofiarami manipulacji mediów, i nie tylko...można mówić i czesto jak grochem o ścianę... obserwuję życie wokół i widzę jak się odczłowieczają ludzie...Pewnego majowego dnia wracałam z przyjaciółką z naszego wspólego wyjazu, jechałyśmy chwile taksówką prowadzona przez ok 65 letniego mężczyznę był tak nieprzyzwoity w słowach, że aż szkoda słów...potem jadąc tramwajem spotkałam starszego pana urodzonego przed wojną proszę mi wierzyć przez cały czas naszej rozmowy miałam łzy w oczach słuchając jak pięknie opowiada, jak pięknie dobiera słowa, to było jak niebo i ziemia, a własciwie wystarczy spojrzeć na filmy przedwojenne i obecne...Wiem od czegoś trzeba zacząc wychowanie dzieci, ale nalezy wiedzieć że ciemna strona manipuluje ludźmi i to ze dzieci sa trudne nie zawsze jest wynikiem złego postepowania jego rodziców..."niemozliwe dziecko" też moze być w wyniku nadmierych fal wifi, telefonii komórkowej, hałasu jedzenia niewłaściwych pokarmów.. I NIE "... zawsze sa wynikiem nieprawidłowych relacji w rodzinie...." I

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze kwestia genów. Ten filmik tłumaczy pewne rzeczy. Jest bardzo długi, ale warto to zobaczyć w całości i wyciągnąć wnioski:

   https://www.youtube.com/watch?v=crSjIPbbxvE

   Usuń
  2. Ciekawe, że moja odpowiedź dla "Zawodowy Polak" pasuje do Waszych wypowiedzi.

   Geny Damianie się zmieniają -one są podporządkowane świadomości a nie odwrotnie. Inaczej całe nasze przebywanie tutaj nie miałoby sensu bo rodzimy się w ciałach (bio -kombinezonach fizycznych) z uszkodzoną genetyką. Siły Mroku wmawiają, że proces naprawy genów (zmiany swojego postępowania na lepsze) jest niemożliwy -im to pasuje bo utwierdza ich działanie (destrukcji). Miałem kiedyś możność przez parę miesięcy obserwować Demona (dość wysokiego rangą) podczas wykonywania swoich zadań. Ona często powtarzała "z nałogu się nie wychodzi". Ty masz w to uwierzyć wtedy ich działanie się utwierdza ALE TO NIE JEST PRAWDA. Jest możliwa podróż "wgłąb materii" czyli dojście do dna i doświadczenia na przykład degradacji narkotykowej ale i możliwy jest proces wyjścia z tego. Jest sporo przykładów takich życiorysów. Media głównego nurtu dziś oczywiście tego nagłaśniać nie będą bo jest to sprzeczne z ich "linią programową". Wszelkie serwisy podają wyłącznie wiadomości negatywne - ile zabójstw, ile wypadków, ile gwałtów...... Przypominam o istnieniu portalu "dobre wiadomości". Świat w którym żyjemy podporządkowany jest NASZEJ WYOBRAŹNI. Generuj dobre obrazy a świat rozkwitnie.

   W stopce redakcyjnej portalu czytamy:


   O nas

   Dobre Wiadomości
   Każdy z nas tworzy własną rzeczywistość i wybiera to, czym chce wypełniać swoją osobistą przestrzeń. Indywidualny świat możemy budować, opierając się albo na dramatach i nieszczęściach, albo na tym, co wartościowe i piękne w naszej ludzkiej naturze oraz otaczającym świecie.

   To ważne, aby na co dzień karmić się tym, co nas buduje i daje siłę, a nie tym, co podkopuje naszą wiarę w siebie, zaufanie do Życia, sieje niepokój oraz generuje obawy dotyczące przyszłości.

   Założyciele portalu chcą w tym uczestniczyć i wspierać wszystko to, co podnosi jakość życia oraz kultywuje pozytywną ewolucję człowieka.

   Zapraszamy do odwiedzania nas jak najczęściej!


   http://dobrewiadomosci.net.pl/13912-kiedys-zrozumiesz-ze/

   Usuń
  3. michalxl60013 maja 2018 08:58
   "Każdy z nas tworzy własną rzeczywistość i wybiera to, czym chce wypełniać swoją osobistą przestrzeń..."
   PRAWDA
   Od jakiegos czasu tworzę moją przestrzeń bo dzięki sesjom CG.wiem, że moja przestrzeń jest moją przestrzenią i czuje sie w niej wspaniale...
   ...ale ale gdyby nie wiedza o działaniach ciemnych nie byłoby zrozumienia innych bliskich i dalszych nam ludzi...mogłyby powstać nikomu do niczego niepotrzebne konflikty A po co się sprzeczać Prawda?... I

   Usuń
  4. Filmik Damianie zaczyna sie ciekawie zostawię sobie go do obejrzenia na wieczór...I.

   Usuń
  5. "Geny Damianie się zmieniają -one są podporządkowane świadomości a nie odwrotnie".

   Nie wiem czy są na to jakieś potwierdzenia, ale zakładam że tak jest. Inna natomiast sprawa, że geny się zmieniają wraz ze zmianą naszej świadomości. Mogą się też zmienić na gorsze. W każdym razie i tak polecam zobaczenie tego filmiku, bo wszystko o czym tam mowa jest poparte badaniami. Oczywiście wiem, że badania mogą dać takie wyniki jakie sobie zażyczy zleceniodawca, ale.....jak zobaczysz film to możemy podyskutować.

   Usuń
 3. Damian to sie nazywa epigenetyka, mozesz na to wplywac i zmieniac swoje geny uaktywniac i dezaktywowac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie to napisz jak mogę to zrobić. Prawda jest taka, że my nie wiemy czy to prawda. Ktoś tam coś opublikował, ale ja mam zasadę negować wszystko czego nie jestem w stanie zweryfikować. Nie twierdzę, że to nie działa, po prostu chcę móc to zweryfikować.

   Usuń
  2. kreacja, stawianiem sobie wyzwan, usuwaniem programow, uzdrawianiem dna (np dzieki roslinom, glodowkom, ruchowi fizycznemu) bycie wolnym itp, przepracowywaniem rodziny, odrabianiem lekcji, po prostu robisz to SWOJA WOLA
   udalo mi sie kilka genetycznych rzeczy cofnac
   oczywiscie genetyka moze rowniez zmienic sie na gorsze
   na geny wplywaja tez dzwieki, mozna dzwiekami naprawiac dna albo je uszkadzac (np przez usg)
   swiadomosc to nie czary mary, to wszystko zawsze ma odzwierciedlenie w materii
   widze to tak, ze materia jest swiatlem (wszystko jest rodzajem swiatla) o odpowiedniej gestosci i szybkosci obrotu
   by transformowac swoje cialo, trzeba przyspieszyc i ukierunkowac to swiatlo, te energie
   znikniecie wtedy z pewnej gestosci, z pewnej wymiarowosci jest mozliwe
   czasami jak robie joge i medytuje, uspokajam sie to wiele osob mnie w pierwszych chwilach nie dostrzega, dopoiero po pewnym czasie, gdy wracam- to jest dziwne... ostnatnio machalam i krzyczalam czesc i nie widzialo mnie dwoch znajomych... choc kilkoro tam zgromadzonych jak najbardziej
   te dwie osoby sa bardziej zaprogramowane, odczuwasz inna ciezsza gestosc
   to fascynujace - fizyka, jak sie troche poucze to moze trafniej te procesy opisze ;)
   choc czy ktos mi w to uwierzy?

   Mumbee

   Usuń
  3. "...choc czy ktos mi w to uwierzy?".

   Są tacy co mają to spraktykowane - ci się tylko uśmiechną. :)

   Do uwagi Mum Bee o wpływie dźwięku na DNA przypomnę, że dr Gariajew się tym od lat zajmuje. Jest kilka filmów na ten temat - jest co najmniej jedna jego praca książkowa pod nazwą "Genetyka falowa" (oprócz rosyjskiego wydania jest już coś chyba po angielsku).
   Gariajew dziś już w sanatoriach praktykuje odmładzanie ludzi za pomocą "pigułek dźwiękowych". Rzecz bardzo prosta - wyjaśnienie w filmie na moim kanale "michalxl600". Znajduje się w organizmie komórki zdrowe i komputerowo sczytuje z nich matrycę dźwiękową. Taką indywidualną sekwencję dźwięków (melodię) czlowiek następnie słucha sobie kilka razy dziennie. Praktyczne sukcesy sa ponoć oszałamiające - ludzie wyraźnie młodnieją, powraca wzrok, u kobiet w wieku 60 lat pojawiała się menstruacja. Metoda ta jednak służy wyłącznie tym osobom, które w młodości miały dobre zdrowie i da się u nich znaleźć zdrowe kody matrycy energetycznej.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.