wtorek, 12 sierpnia 2014

RADY NASZYCH MĄDRYCH MATEK DLA ŻEŃSKIEJ MŁODZIEŻY

Artykuł przetłumaczony z rosyjskiego portalu społecznościowego "vkontakte". Mam zapamiętanych kilka takich tekstów wartych przełozenia na polski. Dziś takie coś:
 http://vk.com/al_feed.php?w=wall-65070065_891

1. Mądra kobieta zrobi co w jej mocy dla dobra rodziny. Przy tym będzie wierna i powściągliwa  w swoim zachowaniu. A to dlatego, że ciepło i komfort powinny oczekiwać na mężczyznę nie tylko w przestrzeni domowej ale w sferze duchowej.

2. Życia rodzinnego nie należy rozpatrywać jako kwiaty i pocałunki. Oczywiście to też jest potrzebne ale nie zapominajmy, że życie rodzinne to służenie sobie wzajem i współpraca. 
Dlatego też mądra kobieta wybierze sobie towarzysza- "partnera" niż wyłącznie chłopaka z którym jest dobrze w łóżku. Mądra kobieta wie doskonale, że dwie połówki w małżeństwie  nie mają wobec siebie żadnych powinności. Małżeństwo oparte jest na miłości i przyjaźni ( tak, tak- bez porozumienia oczekujcie wkrótce rozwodu) oraz wzajemnym poszanowaniu swoich życiowych aspiracji i celów. 

3. Relacje osobiste - to najcenniejsza i najbardziej realna rzecz  w naszym życiu. Każdego dnia, godziny, minuty i sekundy tworzymy swoją przyszłość według osobistego pojmowania. Wspólne życie jest jak budowa dużego i mocnego domu. Wydarzenia i relacje między wami najpierw tworzą fundament a potem budują ten gmach. Jak go wybudujecie tak i będziecie w nim żyć-  postawicie silne ściany miłości i szacunku czy też będziecie zbierać chrust i budować szałas - wszystko to zależy tylko od was. Mądra kobieta na pewno o tym wszystkim wie. To właśnie ona przynosi te wszystkie cegiełki, buduje ofiarnie dom i oddaje się w całości tej budowie.

4. Kobiety są twórczyniami z natury. Mądra kobieta wie, że właśnie od niej zależy pogoda w domu i nastrój męża - i tu bierze swój początek najważniejsze. Jej głównymi narzędziami jest miłość, szczerość, zrozumienie i cierpliwość. Wykorzystując te instrumenty ona objaśnia mężowi, że głównym sekretem żeńskiej natury jest kochać, być kochaną i rozwijać osobiste relacje. Jest to zawarte w naturze.

5. Mądra kobieta wie, że mężczyźni i kobiety kochają w odmienny sposób. Wiedząc to nie oczekuje ona i nie wymaga od męża działań, które właściwe są wyłącznie kobiecym wyobrażeniom o miłości. Mądra kobieta wie, że uprzejme zachowanie jakie miało miejsce na pierwszej randce trzeba przenieść poprzez całe życie. Ona szanuje swojego męża jak obcych ludzi - to znaczy, że nie należy stapiać się zbyt mocno i traktować siebie wzajem jako swoją własność.  

6. W życiu osobistym nie obejdzie się bez nieporozumień i zadrażnień. A czym jest zadrażnienie?  Jest to osobisty problem tej osoby, która poczuła się dotknięta związany z tym, że jej oczekiwania nie odpowiadają rzeczywistości. Dlaczego stawia ona nieuzasadnione
oczekiwania swojemu małżonkowi i dlaczego ma on to wszystko znosić ( krzywdzące słowa i agresję)? Mężczyzna nie ponosi żadnej winy z tego powodu, że budowałaś zamki na piasku. Mądra kobieta wie, że rozdrażnienie jest oznaką złego wychowania, wie, że drażliwość jest nie na miejscu nigdzie i nigdy. I jeśli nagle pojawia się jakiś konflikt to najlepiej jest załagodzić "kanty" i najpierw zaglądąć  w samą siebie. Wszak mąż nie ponosi za to winy.

7. Mądra kobieta potrafi wybaczyć swojemu mężczyźnie rozumiejąc, że nikt nie jest doskonały a ona nie jest tu wyjątkiem. Ona naturalnie powie o narastającym problemie ale delikatnie i w przekonywujący sposób.

2 komentarze:

 1. Tak wylosowałam sobie ten artykuł (klikałam na oślep trochę - w lata i miesiące po prawej) i okazuje się że nigdy go nie czytałam. I te rady dla mnie na czasie akurat...

  "Mądra kobieta wie, że uprzejme zachowanie jakie miało miejsce na pierwszej randce trzeba przenieść poprzez całe życie. Ona szanuje swojego męża jak obcych ludzi - to znaczy, że nie należy stapiać się zbyt mocno i traktować siebie wzajem jako swoją własność. "

  Dobrze sobie przypominać o tym, bo czasami zapomina się o tak istotnych sprawach. W dwie strony oczywiście to działać powinno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za przypomnienie i dobre wytłuszczenie. Z przyjemnością przeczytałem sobie to jeszcze raz po 3 latach.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.