środa, 6 lutego 2019

Lechickie Odrodzenie

  Jaruha chyba już mi kiedyś dawał znać o istnieniu strony Czcibora o takiej właśnie nazwie.

Dodaję stronę do szybkich linków po prawej.

Oto link do bardzo ciekawego artykułu o nazwie:

Czym jest rasizm dla Słowian? 

https://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2019/01/czym-jest-rasizm-dla-sowian.html 36 komentarzy:

 1. Wpis tamże w naszych klimatach:

  http://lechickieodrodzenie555.blogspot.com/2018/11/meskosc-wielkie-zagubienie-rambo.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O dziwo to co opisuje ten artykuł jest praktykowane wśród.... muzułmanów. Nie mam na myśli jakiejś patologii, ale normalne osoby wyznające islam postępują właśnie w ten sposób.

   W związku z tym nasuwa mi się pewien wniosek. Muzułmanie tak czy siak zawładną w końcu światem, bo przestrzegają czegoś co jest naturalne. Mało tego, idąca do ślubu muzułmanka powinna być (i w większości przypadków jest) dziewicą. Muzułmańscy mężczyźni też często zachowują czystość seksualną aż do ślubu. To co się uważa na temat muzułmanów to często negatywny stereotyp, który dotyczy niewielkiego odsetka ich społeczności. Muzułmanie nie muszą więc też z tego powodu przejmować telegonią (o jej istnieniu nie mają jednak pojęcia). Czasy, że muzułmanin brał sobie 4 kobiety za żonę już się kończą i tyczą się tylko niewielkiego odsetka i to zazwyczaj najbogatszych osób (jest to spowodowane wymogiem dbania o wszystkie żony w ten sam sposób-jeśli mężczyzna jednej żonie kupi mercedesa, to musi też kupić pozostałym trzem). Po za tym wielożeństwo w większości krajów muzułmańskich jest nielegalne.

   Jeśli my jako Słowianie nie zaczniemy postępować inaczej, to wyginiemy, a Europa stanie się muzułmańska....

   Usuń
  2. Europa stanie się muzułmańska....
   To już się dzieje na zachodzie. Arabowie chronią swoje rodziny dbają o swoje interesy. Sposób w jaki dbają o swoje interesy nie jest godny naśladowania, ale ich rodziny liczebnie kwitną i zaczynają panować.
   https://www.youtube.com/watch?v=UUG-No-D4jE
   Daria

   Usuń
  3. Daria, filmik do którego link wstawiłaś przedstawia środowisko kryminogenne. Czy to znaczy, że oni wszyscy są tacy? Moim zdaniem nie. Znajomy Marokańczyk mówił mi, że oni jeszcze bardziej niż my w Europie nie cierpią takich osób.

   Usuń
  4. Damian:
   "....Czasy, że muzułmanin brał sobie 4 kobiety za żonę już się kończą i tyczą się tylko niewielkiego odsetka i to zazwyczaj najbogatszych osób".

   U Słowian też kiedyś były takie związki (kilka kobiet). Podobno po nastaniu panowania krzyżowców nakazano wygnanie pozostałych żon i pozostawienie jednej - to musiał być dopiero dramat dla ludzi połączonych siłą serc a nie chuci (jak w większości jest to dziś u muzułmanów).
   Tu się zasadza różnica. Pamiętam Twój wpis kiedyś dawno Damianie gdy orzekłeś, że jakieś tam zalecenia z artykułu jaki tłumaczyłem są tożsame z praktykami uwodzenia nauczanymi przez jakichś tam "kouczów".
   Była taka reklama kiedyś: "prawie jak..." robi wielką różnicę. U muzułmanów są zewnętrzne nakazy, bat taki z zewnątrz. U nas jest "dyktat sumienia" - nasze zasady wypływają z naszych wnętrz.

   Usuń
  5. "U muzułmanów są zewnętrzne nakazy, bat taki z zewnątrz. U nas jest "dyktat sumienia" - nasze zasady wypływają z naszych wnętrz."

   Nie neguję, że jest tak jak napisałeś. Jednak to, że mają bata z zewnątrz nie oznacza, że też mogą się kierować sumieniem. Generalnie chciałem wskazać na to, że oni teraz postępuje zgodnie z pewnymi pozytywami. I jest to niezależne od tego, czy bat jest z zewnątrz, czy to kwestia sumienia. Istotne jest to, że to się po prostu sprawdza. Być może pewne rzeczy były im znane jeszcze zanim nastała islam i to się ostało samo z siebie. Wszak Arabowie jako naród liczą sobie kilka tysięcy lat. Jak wiemy są oni Semitami, ale co się z nimi działo gdy oddzielili się od Żydów, tego nie wiem. Baa nie ma spisanej historii Arabów sprzed tysięcy lat (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem). Możemy założyć, że w swej długiej historii spotkali się oni ze Słowianami od których otrzymali jakąś wiedzę.

   Dodam jeszcze, że Arabowie mają na swoim koncie wiele odkryć. Bardzo się przyczynili do rozwoju medycyny, ale także sztuki i literatury. No i Arabowie to należą do rasy białej. Wiele osób myśli, że ich kolor skóry jest czarny, albo hebanowy, ale to nieprawda. Oczywiście reprezentują inne haplo niż my.

   Tak więc reasumując niezależnie czy to bat, czy sumienie oni prą do przodu. Jeśli my Słowianie nie wrócimy do swoich korzeni, to zostaniemy przez nich wyparci. I nie potrzeba wcale tego co się teraz dzieje. W dużej mierze sami będziemy sobie winni (jako całość), bo dajemy sie ogłupiać... a z tego powodu jest mi przykro.

   Usuń
  6. Persowie Damianie - o nich mówisz, to nie Arabowie. Arabowie to lud jak najbardziej Semicki - te same geny. Persowie to wyjątek, to "szczątki" naszych genów po zawłaszczeniu (podbiciu ) tamtejszej ziemi przez Islamistów.

   Usuń
  7. "Persowie Damianie - o nich mówisz, to nie Arabowie. Arabowie to lud jak najbardziej Semicki - te same geny. Persowie to wyjątek, to "szczątki" naszych genów po zawłaszczeniu (podbiciu ) tamtejszej ziemi przez Islamistów."

   Mówię o Arabach. Persowie to odrębny temat. Mi nie chodzi o to, że spowinowaciliśmy się z Arabami w sensie mieszania genów, tak jak to miało miejsce z Persami (z tego co pamiętam to dzisiejszy Iran to 20% R1a). Chodzi mi o zetknięcie się kultur podczas wędrówki ludów, a wtedy jakaś tam mała grupka Arabów mogła przejąć od nas jakieś nauki. A potem ta mała grupka szerzyła te nauki wśród swoich. Oczywiście nie wiem czy takie cos miało miejsce, ale nie można tego wykluczyć. Pamiętajmy, że islam powstał dopiero w 7 wieku, a Arabowie jako naród istnieją przynajmniej 3000 lat. W co więc wierzyli wcześniej? Oczywiście w tych samych bogów co inne narody zamieszkujące teren Bliskiego Wschodu. Ale jak wiemy na tych terenach często następowało do mieszania się ludzi, bo ciągle jakieś najazdy, wojny itp. Więc tak jak piszę, nie wiadomo co tam się mogło wydarzyć.

   Usuń
  8. No cóż - jednak to wkleję.

   Najpierw parę słów wstępu:
   W polecanym artykule "rasizm Słowian" Czcibor pisze między innymi:

   ".....Jest oczywistym, że na niezmierzonych ścieżkach eksploracji i doświadczania dusz zdarzają się związki międzynarodowe i międzyrasowe oparte na prawdziwej miłości i nie patrzę nieżyczliwie na tak wymieszane pary. Są to jednak wyjątki, i warto przyjąć, że u dawnych świadomych mocy rodowych Słowian nie przydarzałyby się, ponieważ otwarcie się na miłość i tworzenie nowych linii rodowych było wówczas nieodłączne ze świadomością i odpowiedzialnością za potomstwo. "

   No i zamieszczam ja ten post Czcibora (rekomendację) na blogu a Wszechświat od razu podrzuca mi link do filmu z Meksykanką i Polakiem mówiąc z uśmiechem:

   "zobacz :))- bywa i tak".

   Być może ktoś z czytelników zauważył, że edytowałem post do Damiana (ten poprzedni pisany o 1 w nocy) i wywaliłem stamtąd taki fragment (przezornie wkleiłem go sobie jednak do notatnika) -oto on:

   ---------------------------------
   "Nie wiem czy na temat ale dodam taki film.
   Czcibor pisał o wyjątkowych wyzwaniach Istot ludzkich łączących się w pary wielorasowe -bywa i tak, Bóg jeden wie co dla indywidualnego człowieka jest dobre. Ujęła mnie jakoś wypowiedź tej dziewczyny.
   W skrócie: miss nowego yorku zamieszkała w Polsce z niezamożnym starszym od siebie mężczyzną.

   Oglądać do końca :)))

   https://youtu.be/O59eX6rDicA "

   -----------------

   Jakimś porywem dopisałem to powyższe nocą oglądnąwszy duże wyrywki filmu do jakiego prowadzi powyższy link. Potem oglądnąłem od początku - zauważyłem, że są jakieś fragmenty gdzie ona tańczy i stwierdziłem: "kurczę - trochę ona zanadto amerykańska taka. Wszystko na pokaz. Nieee -Muszę to przemyśleć".

   Ale następnego dnia wyszukiwarka podpowiedziała inny film z tego wideoblogu. Słucham i nie przestaję kiwać głową, że to niegłupia dziewczyna jest. Na ręku niemowlę, ona taka prawdziwa się wydaje - naturalna.
   To był ten film gdzie są dzieciaki (dobre wrażenie sprawiają) i gdzie wypowiada się Irek:

   https://www.youtube.com/watch?v=zY6RPuSc9cM

   Wspomnę jeszcze, że wszystko powyższe przypomniało mi dość osobliwy film z roku 2014: "Początek"

   https://www.cda.pl/video/224629ef

   Mamy ten film w naszej wideotece.

   c.d.n.

   Usuń
  9. No a całkiem przekonała mnie do tej pary ta publikacja oglądana przed chwilą. Irek jest bardzo dojrzałym mężczyzną, ona najwyraźniej widzi i ceni więcej niż "kaloryfer na brzuchu". Ma dziewczyna poukładane w głowie i w sercu.
   Polecam uwadze ten film:

   https://www.youtube.com/watch?v=0o_gB_1VuKM

   Myślę, że jeszcze sporo o nich usłyszymy. Zaraz poszukam bo znajomi podpowiadają, że oboje (jeszcze nie zapamiętałem jej imienia) zaistnieli już w mainstreamie. Burza komentarzy pod filmami - trochę załamały mnie wpisy w rodzaju: "Irek powinien pójść do jakiejś normalnej pracy" ale oni są najwyraźniej odporni na tego typu opinie i idą swoją drogą. Widać po dzieciakach, że są szczęśliwe - jest gdzieś scena jak Irek bawi się z dziećmi leżąc w dziecięcym łóżeczku - normalny mężczyzna. Ona to wszystko docenia, widać, że chce się uczyć, wspaniale opanowała polski -jak to ktoś zauważył" filozofuje po polsku". Nadto urzeka mnie jak ona myśli i mówi o nim - jak to odbieracie? Czy to jest udawane? Mnie się to wydaje prawdziwe. Będę się jeszcze przyglądał skoro sobie wybrali taką misję aby wejść "w publiczną przestrzeń". Wiele komentarzy optymistycznych w rodzaju: "przywracacie mi wiarę w prawdziwą miłość".

   Usuń
  10. Kopię dalej -okazuje się, że domowy poród był. To film z wyjazdu do programu "pytanie na śniadanie". Podobno jest w necie filmik z porodu:

   https://www.youtube.com/watch?v=q-svAyuP4Ns

   Już wiem, że Irek zajmuje się zdrową kuchnią -Davina wspomniała coś o tym, że przygotowuje terapeutyczne posiłki surowe.

   Usuń
  11. Jest film z porodu - krąg kobiet i Irek przyjmujący dziecko. Mocni są:

   https://www.youtube.com/watch?v=D0FMbRO2A5s

   Usuń
  12. :))) ktoś ją ładnie podsumował, że to wspaniały monodram. Sympatyczna dusza - tu jeszcze mowy nie było o czwartym dzieciaku

   https://www.youtube.com/watch?v=5PN_TGwynyY

   Usuń
  13. Tu Davina na temat wiary - podoba mi się to. Odnoszę wrażenie, że ona ma silnie rozwinięta intuicję - tego się można (trzeba) uczyć:

   https://www.youtube.com/watch?v=N-iV-DxX0Ik

   Usuń
  14. Dziękuję za link do ich kanału. Wspaniała rodzina, Davina (?) Jest wspaniała kobietą mądrze mówi. I teraz wychodzi mądrość że nasze ciało powierzchowne ,czy nawet rasa nie decydują jakimi ludzlu w środku jesteśmy. Przecież tyle pieknpię Słowianek, ktokt są brzydkie w środku. A ta kobieta jest piękna w środku dlatego też jest piękna na zewnątrz. Obejrzałam tylko trzy filmiki ale zajrzę tam jeszcze.:) A propos mieszanych relacji. Przecież film Awatar to też mieszana miłość dwojga istot, a dała tak wiele dla wielu.
   Jeszcze co do Daviny to ona nie ma rysów i koloru typowo czarnego, może to też ma wpływ na to jaką jest?

   Usuń
  15. Przepraszam, nie zauważyłam, że słownik w telefonie pozmieniał mi słowa.chyba zrozumiecie co tam napisałam:)

   Usuń
  16. Wracając jeszcze do Arabów, warto zobaczyć ten link: https://swiatowideo.wordpress.com/2019/02/06/arabowie-o-wandalach-wojciech-fabin/

   W artykule podany jest link do arabskiej wikipedii, gdzie na samym końcu podani są królowie Wandalów.

   Usuń
  17. The Klamka 8 lutego 2019 10:34

   ...........
   Jeszcze co do Daviny to ona nie ma rysów i koloru typowo czarnego, może to też ma wpływ na to jaką jest?

   Ja nie miałem problemu z odczytaniem Twojego wpisu (to odnośnie chochlika w telefonie co pozmieniał coś tam).

   Davina gdzies tam wspomina o kuchni meksykańskiej - wydaje mi się, że jej ciało (genetyka) może mieć korzenie z tamtych rejonów. USA to już dawno mieszanka - wiadomo. Odrobinę czarnego w niej chyba też jest. Dzieci niewiele tego "kolorytu" chyba dziedziczą.
   Na moje spojrzenie potwierdza się, że DUCH włada genami a nie odwrotnie. Dusza (ciało) poddaje się wyższemu Duchowi.
   Znów przypomnę tekst jaki dał nam zenOn:

   https://pastebin.com/T57cKa0v

   Wczoraj pewien rozmówca podpowiedział mi "klocek do układanki". Mamy w języku podział na formy "on. ona, ono" - męski, żeński, nijaki - trójca święta Duch (męskość), Dusza (poziom serca/srebro, żeńskiść) , Ciało (nijaki/instynkty/przetrwanie - ciało powinno być pod władzą dwóch powyższych.

   Usuń
  18. https://pastebin.com/T57cKa0v

   Tekst z powyższego linku został udostępniony przez użytkownika o nicku: Kim Banaszkiewicz = Kim B = Kimbe = kb
   Nie śmiałbym przypisywać sobie cudzych zasług :)

   Co do pary Irka i Daviny: Sam jestem przeciwnikiem związków mieszanych. Jednak nie mi ich oceniać. W żaden sposób nie naruszają mojej przestrzeni osobistej, żyją po swojemu, sprawiają wrażenie ludzi szczęśliwych. Zdaje się, że połączyło ich prawdziwe uczucie, wspólne zainteresowania, spojrzenie na życie. Oby było więcej par, które potrafią oprzeć swój związek na czymś więcej niż atrakcyjności fizycznej, chwilowym zauroczeniu. Często "trzeba paru lat by uczucie zakwitło niczym róży kwiat" - źródło:

   https://youtu.be/SWE-R6-dLgs?t=60

   A mówią, że disco polo jest płytkie, bezwartościowe... :D

   Usuń
  19. no tak! "Kimbe" ("kb") nam gdzieś zniknął - nadto na samym wstępie 3 razy zmieniał nick więc nie utrwaliłem jakoś w pamięci. Odrobinę się wahałem zapisując -chciałem postawić znak zapytania. Dzięki za sprostowanie.

   Odnośnie naszej pary mieszanej:
   My tu na Ziemi Lechitów też się pomieszaliśmy z żydami na przykład. Na tę chwilę nie mamy innej możliwości jak posługiwać się tymi niedoskonałymi awatarami jakie nam dali Przodkowie. Davina z mężem ma najwyraźniej jakąś misję na naszej Słowiańskiej ziemi. Przyglądam się z zaciekawieniem -poznaję po owocach, z takimi ludźmi jak najbardziej mi po drodze.

   Disco Polo włączyłem z dużą obawą - miło wiedzieć, że prosta skoczna współczesna muzyka ludowa stara się nieść dobre wzorce społeczne. :)

   Usuń
  20. "Co do pary Irka i Daviny: Sam jestem przeciwnikiem związków mieszanych. Jednak nie mi ich oceniać."

   Davina jako Latynoska może mieć R1b, a to jest siostrzana haplogrupa do naszej R1a. Ciut inny kolor skóry (choć opalone dziewczyny z Polski nieraz są ciemniejsze), to kwestia wychowywania się jej samej i jej przodków w gorącym klimacie Meksyku. Spójrzcie na kolor jej oczu-jest szary, więc domieszek innej rasy raczej nie ma, ale oczywiście moge sie mylić.

   Usuń
 2. Całkiem niedawno czytałem ten artykuł. Również bardzo polecam. Wcześniej interesowałem się trochę nauką zwaną rasologią. Trafiłem na ciekawy zbiór na google dysku. Może kogoś zainteresuję:

  https://drive.google.com/drive/folders/1N-HMzU36Vnp8ULe-NKlkd2L7KdALL3Zd

  Wszystkie materiały w języku rosyjskim, ale w dobie dzisiejszych translatorów jest szansa na wyciągnięcie coś z tego.

  Również w temacie jest to nagranie:

  https://www.youtube.com/watch?v=drlFve-JWYU

  To jest chyba właśnie typowe nagranie opisujące dzisiejsze "trendy". Tezą filmu jest oczywiście: "Rasy ludzkie nie istnieją". Mimo wszystko zamieszczam, ponieważ jest to pewna "kontra" dla poleconego artykułu. Wideo ma charakter typu próbującego uchodzić za wiarygodne, sprawdzone źródło informacji powołując się na badania naukowe - tak je widzę, ale niech każdy sam oceni siłę podanych argumentów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam ten filmik. Jest długi na prawie 3 godziny, ale autor odwołuje się do konkretnych badań (około 100).

   https://www.youtube.com/watch?v=crSjIPbbxvE

   Usuń
  2. "...Tezą filmu jest oczywiście: "Rasy ludzkie nie istnieją"."

   Przypomnę, że RASA oznacza "biały". W łacinie do dziś mamy zwrot "tabula rasa". Najeźdźcy mieszają nasze pierwotne nazwy - zniekształcili pojęcie "rasa" przenosząc je na inne NARODY.

   Usuń
  3. Tak, to prawda. Słuszna uwaga. Dziękuję za przypomnienie.

   Usuń
  4. Dodam tylko, że jeśli chodzi o translatory to deepl.com na głowę bije popularnego tłumacza google.
   Pozdro

   Usuń
 3. Dlatego moja druga partnerka - żona,za którą się rozglądam, musi być świadomą słowianką. Aby móc z Nią jak najbardziej nadawać na tych samych falach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takiej Ci życzę, sobie też. Wspólne wartości to podstawa.

   Usuń
  2. Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
 4. ja skrajnym indywidualistą być nie chcę i nie zamierzam, ale tworzyć grupy z ludźmi o podobnym podejściu do życia. Wiem, że samotność jest straszna.
  Ziemię należy szanować i zdaję sobie z tego sprawę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Ziemię chcialbym dbać, ale przede wszystkim o Ziemię, do której mam przywiązanie i czułbym, że to jest "moja" Ziemia. Choć nie doznałem tego stanu, zdaję sobie sprawę, że jest to coś magicznego.

   Usuń
  2. Dobra- próba jak widać przeszła pomyślnie. Przemyślę sobie jeszcze propozycję rozmowy - tak jak napisałem w liście, sprawa się rozstrzygnie po pewnej rozmowie telefonicznej na jaką się umówiliśmy (jaką mam wykonać- może tak). Ale taki temat na blogu mógłby być bardzo ciekawy - wraz ze swoją znajomą moglibyście zaistnieć tu w naszej rodzinnej przestrzeni :)
   Tymczasem.
   p.s. jeśli nie dajesz rady ustanowić nicka to nie ma problemu. Będziesz mógł pisać tak jak w tej chwili tylko podpisuj się jakimś tam jednoznacznym nickiem/imieniem/czym chcesz. Jest wtedy pewne ryzyko, że ktoś się może pod Ciebie podszyć (chyba raz nam to się zdarzyło) ale od tego mamy pocztę mailową - gdyby pojawiła się wypowiedź nie Twoja to dajesz znać na maila a ja usuwam fałszywkę. Tak byśmy mogli rozwiązać te problemy techniczne.

   Usuń
  3. Widać już nick? Udało mi się zaznaczyć "powiadamiaj mnie".
   Musiałem kliknąć na nick i było przekierowanie na jakąś stronę. Coś podłubałem i wła la

   Usuń
 5. Dzisiaj dostałem powiadomienie o nagraniu w temacie tego co powyżej. Może ktoś będzie chciał w wolnej chwili wysłuchać np: jadąc autem.

  https://www.youtube.com/watch?v=FYSvH13OE1U

  Przypomniało mi się jedno odnośnie "Ras". Tak trochę humorystycznie:

  https://www.youtube.com/watch?v=AoXERxQ8z1Y

  Może ktoś tu jeszcze zajrzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - Jarek bardzo konkretnie i na temat. Precyzyjnie zebrane fakty.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.