piątek, 30 września 2016

Etruskie zwierciadła - kontynuacja.

Temat zapoczątkowany tutaj http://michalxl600.blogspot.com/2016/09/wymiana-energii-mesko-zenskiej.html
  Są to fragmenty grubej książki, której autorem jest Trehlebov - "Koshuny Finista" (opowieści Sokoła):

 strona 81

......Na szczególna uwagę zasługują rysunki na Etruskich zwierciadłach z brązu - wykonano je ze zdumiewającym mistrzostwem warsztatu, przeogromnym wdziękiem i niewiarygodną precyzją ukazania postaci. Rysunki te opatrzone są wyjaśniającymi napisami wykonanymi Słowiano - Aryjską runicą i ujawniające ich głęboką mądrość, etyczne i duchowe przesłanie.
  Na odwrotnej stronie jednego z lusterek zobrazowano dwie kobiety w bogatych i gustownych strojach. Jedna z nich - widać, że w wieku dojrzałym ( to matka młodej kobiety) pochyla głowę, na twarzy dostrzec można wyraz czułości i miłości. Młoda matka prawą ręką przejmuje dziecko, które ma twarz dojrzałego mężczyzny bogatego w życiowe doświadczenie. Dziecko siedzi na dłoni młodego mężczyzny z ufnością kładąc na jego ramieniu swoja lewą rękę a jednolcześnie jego prawa ręka już zetknęła się z wyciągnietą ku niemu ręką matki. Wyciągnięta ręka ofiarowywujacego rozmieszczona jest tak, że znajduje sie na poziomie macicy swojej matki. Mężczyzna ten posiada mocną budowę ciała i w odróżnieniu od dwóch poprzednich kobiet stoi nie na ziemi lecz na obłoku. W lewej ręce na zgięciu której ma przerzuconą lwią skórę trzyma wielką pałkę, której koniec oparł na swoim lewym ramieniu. Za nim nieco z boku znajduje się elegancka, naga młoda kobieta stojąca tak jak on na obłoku i dotykająca swoją prawą ręką aureoli widniejącej nad głową tego mężczyzny. Obok głów każdego z uczestników czytamy wyjaśniające napisy wykonane z pomoca runicy Słowiano - Aryjskiej. Obok głowy starszej kobiety jest napis wyjaśniający to co ona mówi:

"ROJE DA WOń" czyli "Ród ( opiekun/patron narodu) daje pachnącego".  "ROJE" to rój (podobny do pszczelego) czyli "Ród", "DA" - oznacza dać, dał, daje, "WOń" natomiast miało dawniej pozytywne znaczenie i oznaczało "piękny zapach" (stąd rosyjskie słowo: "błagowonie" czyli kadzidło).
Przyszła młoda matka dodaje: "JESO DAROŻISZCZE" czyli "świętego, drogiego" ponieważ "JESO" to jasny, światły, święty a "DAROŻISZCZE" to cenny dar. Ród (ROD) podając (przekazując) dziecko przyszłej matce mówi do niej: "ŻIRIEWI DA ŻIRA" czyli "pielegnujcie aż dorośnie". "Żirować" oznacza intensywnie się odżywiać (dziś znamy polskie " żerować" ale używane bywa tylko w odniesieniu do zwierząt - przyp. tłumacza) a "DA ŻIRA" oznacza: "aż nabierze pełnej wagi" czyli do dorosłości.
Stojąca za plecami Roda młoda kobieta wskazując na jego aureolę powiada: "WO WIEROWOSZCZIE" czyli "w pełni wiary".
Na drugim Etruskim zwierciadle z brązu datowanym na 3 wiek p.n.e. główną postacią jest stojący, obnażony młodzieniec - solidnej budowy ciała z aureolą wokół głowy. Po jego prawej ręce znajduje sie siedzący na chmurze brodaty mężczyzna z wieńcem laurowym na głowie i trzymający w prawej ręce podwójny trójząb a palcem lewej ręki wskazujący na pierś młodzieńca i mówiący do niego:
"MOROCZIE W ŻIRO REI MOCZIE". Stojąca po lewej stronie młodzieńca młoda, gustownie ubrana kobieta opiekuńczo położyła mu na ramieniu prawą rękę i wskazując palcem tej reki na jego aureolę dodaje: "ROJE MO ŻIWIE". Sens tych wypowiedzi jest dość jasny gdyż "MOROCZIE" - to mrok, urojenie, "W ŻIRO" - (ros. "żir" = tłuszcz, sadło, gruby) w "sadle" czyli w ciele, "REI" - leci, szybuje, "MOCZIE" - moc, siła.  Druga wypowiedź: "ROJE" - Rój (Ród), "MO" - my "ŻIWIE" - żyjemy. Otrzymujemy zatem następujące przesłanie: 'ciało to mrok - dąż z całych sił do wyższego (do tego co wysokie) ponieważ my żyjemy rodem". 1 komentarz:

  1. Tu link dla chcących zobaczyć więcej tych artefaktów
    (hasło dla wyszukiwarki google "этрусское зеркало фото":

    https://www.google.pl/search?q=%D1%8D%D1%82%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5+%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BE+%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE&client=ubuntu&hs=aIw&channel=fs&tbm=isch&imgil=WI6SahfmqGN0YM%253A%253BSLQMDfyyf7XGvM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fartclassic.edu.ru%25252Fcatalog.asp%25253Fcat_ob_no%2525253D14700%25252526ob_no%2525253D18376&source=iu&pf=m&fir=WI6SahfmqGN0YM%253A%252CSLQMDfyyf7XGvM%252C_&usg=__wG7F5Mt8L_Y14i9JudMyT3SNsCM%3D&biw=968&bih=538&ved=0ahUKEwjBxrzT4LbPAhVIhSwKHUS2BNQQyjcIOw&ei=Ry3uV4GHOsiKsgHE7JKgDQ#imgdii=1Z8BDbv64ZGP-M%3A%3B1Z8BDbv64ZGP-M%3A%3BHWOMGfzd4aCNBM%3A&imgrc=1Z8BDbv64ZGP-M%3A

    OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.