piątek, 4 grudnia 2015

Walka sił mroku i światła

 Być może część czytelników uzna niniejszy film za kompletny odlot ale dla miłośników na przykład Lewszunowa ( Iwan Carewicz) tego typu podejście nie będzie zaskoczeniem.
   Jakoś taki mam czas i taki nastrój- trafiłem niedawno na ten pełen ciepła i wyższego spojrzenia na rzeczywistość wykład pani Lory Szeremietiewej i stwierdziłem, że warto oprawić polski tekst.

   Wspomniałem też  w poprzednim wpisie (wyjaśniając znaczenie słowa "Słowianin"), że u nas szanowano wszelkie przejawy rzeczywistości, doskonale wiedzieliśmy, że i mrok ma swoje zadanie we wszechświecie. Czas najwyższy powrócić do takiego pojmowania - dość już rozdarcia i dualizmu. Tu wspomnę, że siły mroku wykorzystują pewien niuans wabiąc nas w pułapkę i mieszając wszystko ze wszystkim (objawy tej tolerancji widzimy dziś jaskrawie na zachodzie czy w Skandynawii). Jest znana książka "Radykalne wybaczanie" autorstwa  Colina Tippinga- tam jest jasno wyłożone, że na poziomie ziemskim postępujemy z Ziemską konsekwencją ale na duchowym mamy to co zalecał na przykład Jezus "kochaj swojego wroga". 
  Kiedyś przetłumaczyłem taki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=w8GzH3WhD4w 
Myślę, że sporo wyjaśnia.

   A oto i najnowsze tłumaczenie - jeszcze ciepłe i w ogóle ciepłe.
Zapraszam:

 
 

4 komentarze:

 1. "tam jest jasno wyłożone, że na poziomie ziemskim postępujemy z Ziemską konsekwencją ale na duchowym mamy to co zalecał na przykład Jezus "kochaj swojego wroga". " Co to jest poziom duchowy i jakie znasz dowody na jego istnienie? Dlaczego miałbym nie kochać swojego wroga na poziomie ziemskim a kochać na duchowym? Bełkot jak dla mnie, przerażający bełkot...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba było grzecznie spytać a nie osądzać pospiesznie. Podanego linku oczywiście nie otworzyłeś? Pan z brodą wyjaśnia mój skrót myślowy. W podanej książce "radykalne wybaczanie" autor kocha swojego wroga ale z Ziemska konsekwencją podaje do sądu redaktora książki, który był mu winien pieniądze. Czy teraz jest jasne? Podaje go beż żadnej nienawiści- ze świadomością, że jest to błądzący człowiek i w jakiś sposób trzeba mu pomóc korygując jego błędne postępowanie.

   Usuń
 2. Ciesz sie ,ze natrafiłam na ten film,trafia wczłowieka niesamowicie,dziekuje

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.