wtorek, 12 czerwca 2018

W szkole w Swierdłowsku podsumowano eksperyment osobnego nauczania chłopców i dziewcząt.

ŹRÓDŁO TŁUMACZENIA: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_144561


Półtora roku temu, w szkole powszechnej nr 34 w mieście Kamieńsk Uralski, pojawiły się dwie nietypowe pierwsze klasy - tylko dla chłopców i tylko dla dziewcząt. Korespondent "Rosyjskiej Gazety" ( RG) rozmawiał z nauczycielami klas 2 "b" i 2 "d", którzy zdecydowali się podjąć ryzyko nowe zadanie dla większości nauczycieli.          Generalnie nie planowano w szkole otwierania klas z podziałem na płci. Tak się jednak złożyło, że wiosną na spotkaniu, gdzie rodzice przyszłych pierwszoklasistów zapoznali się z nauczycielami, do klasy Tatiany Siemienowej zapisało się 22 chłopców i tylko 3 dziewczynki. Rodzice odmówili przeniesienia dzieci pod opiekę innych nauczycieli, mówiąc, że chcą aby je uczyła Tatiana Siemienowa. W związku z tym kierownictwo szkoły zaproponowało zorganizowanie klasy samych chłopców. Ponadto inna nauczycielka grupująca uczniów pierwszej klasy, Eugenia Naumowa, właśnie co obroniła pracę na temat edukacji ze względu na płeć oraz psychologicznych cech edukacji chłopców i dziewcząt.

   Oczywiście chciała zastosować wiedzę w praktyce, więc zgodziła się wziąć klasę dziewcząt. Teraz klasy 2b i 2d obserwowane są przez kierownictwo szkoły, miejski departament edukacji oraz przez rodziców. Wszyscy przyznają, że póki co nie ma jeszcze dużej różnicy między dziećmi z klas oddzielnych i mieszanych, ale nawet już teraz możemy mówić o pośrednich wynikach eksperymentu.


Psychologowie uważają, że chłopcy z powodzeniem piszą "kartkówki" na początku lekcji, a dziewczęta w połowie. Nauczyciele wzięli pod uwagę ten fakt a oto wynik: jak dotąd dzieci z oddzielnych klas uczą się z dużo większym powodzeniem. W opinii nauczycieli uczniowie nie są zawstydzeni i nie są rozproszeni przez płeć przeciwną, co oznacza, że ​​są bardziej zainteresowani nauką. Jest wiele więcej takich niuansów psychologicznych.


 - Chłopiec nie będzie musiał martwić się, jak zareaguje sympatyczna dziewczyna na jego odpowiedź przy tablicy, dziewczynka nie bywa zawstydzona na myśl o chłopcu i podnosi rękę aby odpowiedzieć na pytanie nauczyciela. Okazuje się, że skupiają się tylko na temacie lekcji - wyjaśniają nauczyciele pracujący z klasami 2b i 2d.
 Już istnieją mocne dowody na skuteczność edukacji w oddzielnych klasach - w klasie dziewcząt wiszą już dyplomy za pierwsze miejsce w konkursie na znajomość języka rosyjskiego.
 - Zdałam sobie sprawę w praktyce jak bardzo dziewczyny różnią się od chłopców. Na przykład, nawet znając odpowiedź, dziewczynka będzie milczeć i czekać, aż ktoś inny odpowie. W klasach ogólnych chłopcy pierwsi podnoszą rękę a tu ich nie ma. Początkowo to bardzo mocno przeszkadzało: każda znała odpowiedź, ale nic nie mówiła bo bała się popełnić błąd. Czasami czułam jakbym prowadziła lekcję w pustej klasie. Ale jeśli uczennice są chwalone to następnym razem będą aktywnie reagować i odpowiadać. Ponadto dziewczynka powinna być pochwalona nawet gdy się pomyliła bo inaczej następnym razem znowu zamilknie. Interesujące jest to, że chłopiec nie rozumie takiego podejścia, i będzie trwać długo w rozmyślaniach dlaczego został wyróżniony za złą odpowiedź - powiedziała wychowawczyni klasy 2d Eugenia Naumowa.
 Niektórzy nauczyciele lubią pracować z klasą dziewcząt.
 "Dziewczyny to klasa - marzenie". Są spokojne, nigdy nie krzyczą. A chłopcy z klasy 2b oczywiście są bardziej aktywny niż dziewczęta z klasy dziewcząt. Ale w porównaniu z klasą mieszaną dyscyplina chłopców jest o wiele większa, oni spokojnie reagują na uwagi nauczyciela. W zwykłych klasach chłopcy w podobnej sytuacji mogą rywalizować z nauczycielem, popisywać się przed dziewczętami- mówi korespondent „RG” nauczyciel muzyki Elena Titowa.

- Tu u nas wszyscy są równi. Moi chłopcy od razu przywołują chuliganów do porządku a więc wszyscy zachowują się przyzwoicie. Na przykład, został do nas przeniesiony uczeń z klasy ogólnej, w której ze wszystkimi wchodził w starcia więc moi chłopcy go bardzo szybko "przekształcili" - mówi szef klasy 2b Tatiana Siemienowa. 


 Z ogólnych klas co jakiś czas usłychać krzyki niezadowolonych nauczycieli, a w naszych "segregacyjnych" jest cisza. Odwiedziliśmy te klasy i przekonaliśmy się: dyscyplina tutaj jest naprawdę wspaniała. Ponadto, łatwiej jest nauczycielom  zrozumieć specyfikę szkolenia dzieci o określonej płci. Na przykład, na wychowaniu fizycznym chłopcy bardziej konkurują ze sobą i trenują siłę, podczas gdy dziewczęta rozwijają grację i plastyczność - łagodność ruchów. Na lekcji zajęć praktycznych dziewczynki splatają koraliki, tkają lub budują domy dla lalek, a chłopcy wczuwają się projektantów.

 Przy tym wszystkim uczniowie rychże rozdzielnych klas aktywnie komunikują się ze sobą. Na przykład winszują sobie nawzajem w rozmaite święta. W dniu naszej wizyty, w wigilię 8 marca, panienki z niecierpliwością wyczekiwały kawalerów. Podczas zajęć z literatury młodzieńcy poszli do sąsiedniej klasy i stojąc rzędem przy tablicy, czytali wiersze. Uroczysta atmosfera nie powstrzymywała chłopców od uśmiechania się do dziewcząt, a dziewczętom odpowiadać zakłopotanym chichotem, ukrywając uśmiech w dłoniach. W końcu spotkania chłopcy podarowali każdej damie lalkę.

  - "Mamy już pary, które są przyjaciółmi, komunikują się na przerwach. Rzecz w tym, że od pierwszego dnia zaczęliśmy rozwijać w dziewczynach pierwiastek kobiecy. Nawet już teraz różnią się od swoich rówieśnic, a nawet zachowują się bardziej godnie "- mówi Jewgienia Naumowa. - U nas jest nawet miejsce na romantyzm, kiedy chłopcy i dziewczęta czekają na spotkania z drżeniem, przekazują sobie nawzajem notatki. Tego właśnie brakuje innym uczniom.

   Co ciekawe, o ile w pierwszej klasie chłopcy byli zbyt niespokojni i musieli być uspokajani, a dziewczęta milczały, to w drugiej narwańcy stali się bardziej zrównoważeni, a skromnisie stały się pewniejsze siebie. Ogólnie rzecz biorąc, eksperyment postanowiono kontynuować do klasy 11 z czego rodzice są bardzo zadowoleni. Popularność oddzielnego nauczania rośnie. Dowiedziawszy się o innowacji, uczniowie drugiej klasy z innych części miasta specjalnie przenieśli się do szkoły nr 34. Ale nikt nie śpieszy się z przenosinami do klasy ogólnej. 

  "Uczyć się z chłopcami?  Nie, nie chcemy. Po co? Przecież i tak mamy z nimi kontakt. A zabawa z dziewczynami jest fajniejsza, jesteśmy podobne i dlatego mamy takie same zainteresowania, "- twierdzą dziewczynki Wika, Darina i Nastia. 

  W rozmowie z korespondentem "RG" rodzice zauważyli, że byli zadowoleni z osiągnięć dziecka, wielu jest gotowych oddać młodsze dzieci do klasy podzielonej na płci. 

  Natalia Goworukina, dyrektor szkoły nr 34:

 Przywilej określania składu klasy pozostaje w rękach szkoły, dlatego przed rozpoczęciem roku szkolnego nie musieliśmy koordynować oddzielnego kształcenia z wydziałem edukacji lub ministerstwem. Wszystko, co jest konieczne, to pragnienie rodziców. Nie wszyscy z nich są gotowi na zmiany. W ubiegłym roku, kiedy rekrutowaliśmy pierwszą klasę, przeprowadziliśmy ankietę, a dorośli nie chcieli uczyć dziewcząt i chłopców osobno. W tym roku ponownie zapytamy rodziców, i możliwe, że do września szkoła ponownie zorganizuje osobne zajęcia dla dziewcząt i chłopców. 

  Natalia Wasiagina, szef psychologii edukacji, profesor Instytutu Psychologii na Uniwersytecie w Uralu: 
   "Plus segregacyjnego nauczania polega na tym, że dzieci nie rozpraszają się i uczą lepiej materiału. Jeśli oddzielna edukacja odbywa się w zwykłej szkole powszechnej to minusy tej sytuacji są minimalne. Natomiast absolwenci szkół, w których są sami chłopcy lub dziewczęta  nie mogą potem porozumiewać się harmonijnie z płcią przeciwną. "

  Obserwowaliśmy kilka klas podzielonych pod względem płci. W jednym przypadku badanie trwało rok, w drugim dwa lata. W rezultacie doszliśmy do wniosku, że nie ma różnic psychologicznych między dziećmi z klas oddzielnych i ogólnych. Wybierając formę edukacji, rodzice powinni przemyśleć co chcą dać dziecku - czy możliwość lepszego uczenia się czy komunikowania.42 komentarze:

 1. Zbliża się czas akcji A zaproponowanej przez Ediego Słowianina przypomniałam sobie o tym wyrywkowo ogladajac 2 filmiki.

  https://www.youtube.com/watch?v=tXkrCSUc7jo

  https://www.youtube.com/watch?v=hlHCs2g88rk
  Przyszła mi refleksja oni drukują pieniadze a ludzie tracą życie...może pieniądze robią jakieś dobro, ale to tylko iluzja...
  przypomniały mi się pewne słowa ...co należne Bogu oddaj Bogu co Cesarzowi to oddaj Cesarzowi... przyszło mi pytanie a co dla Mnie zostanie? I.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama sobie odpowiem...:)))
   Ostatnio przyszła do mnie taka refleksja, że przyjdzie czas ze to pieniadze bedą prosiły to by z nich korzystać...weź nas do ręki zapłać nami... czy nie wspaniały to bedzie czas gdy zakończy się era mamony a zacznie królować "Życie" i ludzie przestaną mówić ze bez pieniedzy nie mozna zyć! I

   Usuń
  2. powinno być
   ..ze to pieniadze bedą prosiły to by ..

   Usuń
  3. znów nie ma literki o!!!!
   ....pieniądze będą prosiły oooooooooo to by z nich korzystać...:))))I.

   Usuń
 2. "Niektórzy nauczyciele lubią pracować z klasą dziewcząt.
  "Dziewczyny to klasa - marzenie". Są spokojne, nigdy nie krzyczą."

  To ciekawe, ja znam skrajnie inne sytuacje z opowieści nauczycielek. Co prawda są to klasy mieszane, ale to dziewczynki były kłótliwe, obrażalskie i przez to wprowadzały większa dysharmonię w klasie. Jedna z wychowawczyń powiedziała, "marzę by choć przez tydzień przyszli sami chłopcy do tej klasy, odetchnęłabym od ciągłych prób łagodzenia sporów."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczynki czy kobiety zawsze będą inaczej się zachowywały w obecności chłopaków czy mężczyzn. Wynika to z rywalizacji i chęci pokazania się od jak najlepszej strony i o tym chyba jest ten artykuł.
   Z resztą z mężczyznami jest podobnie

   Usuń
 3. a to nie będzie żadnego artykułu o ogromnej imprezie rosyjskiej? Pamiętam wpisy o euro2012 że zmiana myślenia nie nastąpiła jedynie w Polsce i na Ukrainie gdyż skupili się na tym wydarzeniu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na ceremonii otwarcia mundialu w Rosji pojawił się Ognisty Ptak. Korowody energia męska przeplatana z energią żeńską ustawione w promienie słoneczne. Wykreowany śpiewak pokazał jednoznaczny środkowy palec. Czuć, że nie na rękę twarom co raz śmielsza Boska Gra, w ciągu sześciu lat dwie najbardziej "prestiżowe" imprezy piłkarskie na naszych terenach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mundial na Ukrainie "odessał" energię narodu a potem w 2014 doprowadzono do bratobójczej wojny domowej. W 2018 podczas mundialu piłkarskiego w Moskwie amerykańska elita wraz ze zdradziecką- pro-amerykańską "elitą" (tzw. oligarchowie) miała zamiar "rozpalić" kolejny "Majdan" na wzór tego w Kijowie. Tak jak tam dzieło to mieli wykonać fanatycy piłkarscy. Ostatnie prowokacje w rodzaju "zabójstwa" a potem zmartwychwstania dziennikarza Babczenko i podobne były zaplanowane już dawno.
  Istnieje elita tak zwana "krajowa" w USA (Clinton i jej otoczenie), która widzi krótkowzrocznie i chce zachować swoje wpływy w świecie tak jak dotąd. Im marzy się bycie jak w ostatnich dziesięcioleciach żandarmem porządku światowego ale ten czas już mija. Trump prze-formatowuje USA do wielkości normalnego, samowystarczalnego państwa bez rozbuchanych potrzeb i ambicji. Rząd światowy z Anglii przenosi się do Chin. USA było dotąd tylko psem łańcuchowym na postronku królowej Angielskiej.
  Istnieje też (w każdym państwie) elita globalna (Trump i podobni), która zdaje sobie sprawę, że gdyby kontynuować dotychczasowy sposób zarządzania Ziemią to wpadlibyśmy w globalną ekonomiczno, polityczno, ekologiczna katastrofę.
  Dziś coraz mocniej staje na nogi Rosja- ona staje się gwarantem pokoju w świecie. Rząd światowy (globalny - ten co dotąd stacjonował w Anglii i po trosze w Szwajcarii) chcąc nie chcąc, zgrzytając zębami godzi się na rolę Rosji bo nie ma innego wyjścia. To jak na tym starym filmie "Wilk i zając" gdzie w momencie tonięcia okrętu wilk z zającem zaczynają zgodnie wylewać wodę. Taki sojusz taktyczny sił Mroku i Światła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. michalxl60014 czerwca 2018 18:34
   Mundial na Ukrainie "odessał" energię narodu
   Przed chwilą o tym pomyślałam... żeby napisać....I

   Usuń
  2. Do planowanej wojny w Rosji nie dojdzie - naród rosyjski bardzo mocno wsparł Putina i dzięki temu może on coraz śmielej i odważniej poczynać sobie na politycznej arenie. Myślę, że będą jakieś pozytywne niespodzianki - zdarzenia przyspieszają niesamowicie. Clinton w USA na jakimś wystąpieniu ogłosiła kapitulację starając się nałożyć (pokazywała taką gotowość) czapkę- uszankę. Nadto Trump spotkał się z Kim Kardashian mającą jakiejś anty- Trumpowskie show w TV. Ta przyznała, że kończy walkę- ogłosiła coś w rodzaju medialnej kapitulacji negocjując tym samym jakieś minimalne "kary" za swoje dotychczasowe działania. Ona jest Ormianką a ta nacja jest dziś w świecie wypychana "do przodu" podobnie jak żydzi dotychczas.
   Jeśli wierzyć Waleremu Piakinowi ( nie zawiódł jak dotąd) to Armenia szykowana jest w następnych dziesięcioleciach na centrum religijne dla naszego regionu - przejmie wszelkie działania Watykanu, papież już był tam i spotkał się z patriarchą. W USA przyzwyczaja się senatorów do ceremonii tego typu.
   Tak czy siak (to są plany rządu światowego) Rosja ma dziś niezwykłą szansę uzyskania niepodległości, którą utraciła w larach 90- tych (a który to proces był przygotowywany przez 30 lat po śmierci Stalina).

   Usuń
  3. Właśnie pewien nasz ważny polityk wypowiedział się, że "...Putin jest niemoralny bo próbuje rozwalić system światowy" :))

   Usuń
  4. Szczuje się nas tym "imperializmem Rosji" nieustannie. Przyznam, że i ja rodzinnie nastawiony byłem do wschodu jako do "wiecznego wroga". Dziadek po 17 września trafił na Sybir i wracał z Andersem przez Persję i Anglię.
   Język rosyjski jaki mieliśmy w szkołach obowiązkowy traktowałem jako przymus - coś tam chyba w genach jednak (podobno pra-pradziad ze strony matki uciekł z pod carskiego bata po jakimś powstaniu) ... bo nie miałem z nim problemów, ot - "wchodził" bez większego wkuwania. Potem zapomniałem a po latach dzięki internetowi odświeżyłem znajomość.
   Dziś śledzę nowości i uczę się historii jaką nieustannie nam się przeinacza. Rosja co najmniej od nastania dynastii Romanow (Riurików - skandynawska dynastię słowiańską otruł niemiecki "lekarz") jest pod okupacją zachodu. Potem był Piotr I a potem rewolucja "żydokomuny" przywiezionej pancernym pociągiem ze Szwajcarii a finansowanej przez Niemcy. Wiele bolesnych spraw z naszej przeszłości da się wyjaśnić.
   Nie wiem kim jest Putin -niektórzy powiadają nawet, że to klon dawnego KGB-isty". Sądząc po czynach postępuje bardzo konsekwentnie i "wymanewrowuje" zachodnie fortele na każdym kroku. Elity zachodnie są wściekłe na Putina czy Ławrowa (takiego gracza sami by chcieli mieć - nawet przyjęto ponoć poprawkę w konstytucji USA pozwalającą w przyszłości na powołanie ministra spraw zagranicznych nie będącego obywatelem USA) za to, że cierpliwi i konsekwentnie "ogrywają" wszelakie ich kombinacje.
   Wygląda na to, że współczesna polityka Rosji to ruchy uczciwe (w niedawnej przeszłości realia były inne). Dzięki temu coraz więcej państw światowych przechodzi pod opiekę Rosji bo USA nigdy nie dotrzymywała słów - łamała przyrzeczenia, zabijała przywódców itp. Nawet Arabia Saudyjska nie tak dawno zamówiła obronne kompleksy rakietowe S-400 gdyż chce się bronić przed fałszem jakiego doświadczyła ze strony USA.

   Usuń
  5. PS Jeszcze kawał, właśnie znalazłem:
   - w jakim języku Putin rozmawia z wrogami?
   - na MIGI

   Usuń
  6. https://youtu.be/00FRYBwrZQA

   Usuń
  7. Też nie wiem kim jest tak naprawdę, ale skoro tak na niego "jadą" ciągle, to musi być w nim coś dobrego co ich rozwściecza.
   Psiak wyczuwa 29 sekunda - https://www.youtube.com/watch?v=HeS3Eq4e8Qs

   Z Emmanuelem : https://www.youtube.com/watch?v=mXZJiT6SgLM

   Usuń
  8. Widać, że dobrali psiaka spokojnego i że to są takie medialne chwyty ocieplające wizerunek. W rosyjskojęzycznej sieci widziałem więcej tego typu filmów czy może raczej memów. Jeden był z małym tygryskiem.

   Usuń
  9. Ale spojrzenia szczeniaka w oczy i przytulenia to już nie mogli zaplanować - to było spontaniczne i naturalne - dlatego podkreśliłam 29 sekundę.
   A jeszcze ta mordka patrzy w kamerę w 33 sekundzie :)

   Usuń
  10. Tego psiaka nie dobierali, tylko on dostał go wcześniej w prezencie od premiera Bułgarii.

   Usuń
  11. "J. Amelia15 czerwca 2018 21:46

   Ale spojrzenia szczeniaka w oczy i przytulenia to już nie mogli zaplanować - to było spontaniczne i naturalne ....."

   pewnie tak. Dla mnie to tez naturalne, że się głaszcze przyjazne i spokojne stworzenie. Ciągle się dowiaduję, że istnieją tacy, którzy postępują inaczej. Być może to taka nasza słowiańska cecha wyróżniająca nas pośród innych narodów.

   Usuń
  12. ... Dziadek po 17 września trafił na Sybir ...
   Mojej Rodzinie się udało, "zniknąć", zostali w porę ostrzeżeni... Moje nastawienie było podobne do Twojego Gospodarzu, ale dziś myślę, ze nie każdy kto mówi po rosyjsku musi być Rosjaninem. I.

   Usuń
 6. Pokazy z okazji dnia dziecka na Ukrainie...jesli to prawda to mi brak słów...
  https://www.youtube.com/watch?v=2WRaecyX5gg
  I

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym panom nie zdarzało się "wciskać kitu". Faktycznie materiał szokujący.

   Usuń
  2. Tak to prawda, że nie zdarzyło sie im "wciskać kitu" choć filmik mógł byc zmontowany tak jak filmik, który kiedyś oglądałam z zabójstwem prezydenta Kennediego...internet też mącić potrafi...czuj Duch...:) I

   Usuń
  3. A co to za filmik z zabójstwem Kennedyego? U nich oglądałaś? - na ich kanale? Co tam było nie tak? O zabójstwie Kennedyego jest wiele materiałów w sieci - miałem kiedyś adres strony na której wysunięto tezę (sądząc po pokazanych zbliżeniach również możliwą), że oprócz różnych strzelców (bo ponoć było kilku) strzelała dla pewności również i żona.

   Usuń
  4. Chyba trudno się strzela w ruchomy cel, łatwo w cel nieruchomy. Na filmach można zobaczyć że ten prezydent nieźle oberwał w głowę, ale żona prezydenta źle się zachowała odpychając prezydenta i uciekając na tył samochodu.

   Usuń
  5. Niestety nie mogę znaleźc tego filmiku, ale nie był napewno na "ich kanale". Prezentujący filmik wysunął tezę że został zmontowany - ludzie w tle byli zupełnie nie ''obecni'' zachowywali się jakby nic się nie działo, siedzieli spokojnie na trawie... no i pokazywał ze ktoś w samochodzie chyba żona też...strzelała... I.

   Usuń
 7. "Wierzę, że dzieci są naszą przyszłością
  Wykształćcie je dobrze
  i pozwólcie im prowadzić
  Pokażcie im ich wewnętrzne piękno
  Dajcie im poczucie własnej dumy,
  by było im łatwiej
  Niech śmiech dzieci
  przypomina nam jacy sami byliśmy.

  Każdy szuka swego bohatera
  Każdy potrzebuje na kimś się wzorować
  Ja nigdy nie znalazłam nikogo,
  kto zaspokoiłby moje potrzeby
  Jakże samotna wówczas byłam
  Więc nauczyłam się polegać na sobie samej.

  Zdecydowałam się dawno temu,
  Nigdy nie pozostawać w cieniu innych
  Nieważne czy poniosę porażkę, czy odniosę sukces
  Przynajmniej będę żyć tak, jak tego pragnę
  Nieważne, co mi odbiorą
  Gdyż nie mogą mi odebrać mojej godności

  Ponieważ największa miłość ze wszystkich
  Przydarzyła się właśnie mnie
  Znalazłam największą miłość ze wszystkich
  Wewnątrz siebie
  Największą miłość ze wszystkich
  Łatwo jest zdobyć
  Nauczyć się kochać samego siebie
  To właśnie jest największa miłość ze wszystkich..."

  https://www.youtube.com/watch?v=IYzlVDlE72w

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. och jej!! Dziękuję J. Amelio za tę propozycję muzyczną i za tłumaczenie piosenki. Trafiłaś akurat w moje dylematy - o tym za chwilę.
   Zajrzałem na wiki sprawdzając jak to tam było z Whitney Houston:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Whitney_Houston
   Mama "Cissy" opiekowała się córką, rodzice się rozwiedli, dośc typowa biografia jak na świat artystyczny. Piosenka też o "niezależności" (....Zdecydowałam się dawno temu,
   Nigdy nie pozostawać w cieniu innych.). No i nie pozostała w cienu - rozbłysła jak wybuchająca gwiazda i już nie żyje. Jej córka jak widzę również ("... Bobbi Kristina Brown zmarła z powodu zatrucia alkoholem i narkotykami, na skutek czego podtopiła się w wannie."). Coś mi się zdaje, że to jest cena tejże "niezależności". Psychika żeńska nie wytrzymała tak intensywnego obciążenia. Whitney pod koniec życia też nie żyła higienicznie - wikipedia podaje: "Craig Harvey poinformował jednak ostatecznie, że Houston „zmarła wskutek przypadkowego utonięcia, lecz ciągłe zażywanie kokainy i problemy z sercem znacząco przyczyniły się do jej śmierci".
   Nie dziwota - hien czających się na ogromny majątek cała masa więc ktoś jej zaczął proponować narkotyki - córka też w to wpadła. To też standard, że "lekarze" trują swoich podopiecznych jak Michaela Jacksona.

   Ale rozpisałem się bo od wczoraj słucham tego i zastanawiam się jakie losy tej dziewczyny będą. Energia ogromna i skierowana na estradę. Obawiam się, że tak jak Janis Joplin czy opisywane tu talenty wypali się dość szybko zasilając konta ludzi z show- bussinesu.

   https://www.youtube.com/watch?v=gPHVLxm8U-0

   Usuń
  2. Whitney jak śpiewała tę piosenkę była jeszcze piękna i kochająca. Problemy zaczęły się właśnie jak uzależniła się od męża (osoby pokręconej pod wieloma względami), dużo by pisać. Ona była dziewicą chyba do 28 roku życia.
   Z tą śmiercią - no właśnie nie wszystko jasne...

   Usuń
  3. No właśnie - z jednej strony czuje się od niej tę cnotliwość wynikającą jak sądzę z religijności a z drugiej ... brak fundamentów do trwałego małżeństwa. A brak fundamentów "założony" już przez mamę rozwódkę prowadzącą najwyraźniej córę do "niezależności".

   Usuń
  4. W swoje dylematy też trafiłam odkopując akurat tę piosenkę :)
   Ja odbieram tu może nie - niezależność, ale wiarę w siebie jako ważne. No i GODNOŚĆ.

   Usuń
  5. No tak - tekst właśnie jeszcze raz sobie czytam. To można rozumieć dwojako - bardzo subtelna granica. Pomylić łatwo skromność z tym sławnym "zniewoleniem" i godność ze zarozumialstwem. Życie jej i jej córki pokazuje, że coś z tym zrozumieniem było nie tak. Pamiętam film "Bodyguard" - smutkiem mnie napawał. Chore życie w stylu zachodnim gdzie normalny związek dwojga jest wprost niemożliwy.

   Usuń
  6. Nowy film Etera i ciekawy komentarz concept office, między innymi na temat hipnozy...

   https://www.youtube.com/watch?v=ZWYcFXVQBA4&t=182s

   Usuń
  7. Kopiuję wpis bo z filmami Etera nigdy nic nie wiadomo:

   concept office

   1 dzień temu
   Hej Eter. Impreza juz mega komercyjna i nie ma juz nic wspolnego z "wolnymi ludzmi", poniewaz mamy sped ludzi tylko po to aby korzystali z mega hiper programowania pod zakup kamieni, skal, odpromienikow, itp. oraz uslug pod manipulacje soba i wydawanie kasy na rozne duchowe substytuty, ktore nic nie wnosza w ich istnienie procz chaosu i bladzenia wsrod pogmatwanych juz sciezek zycia albo maja czasami efekt placebo w zaleznosci od uwarunkowan jednostki, co do wiary w spelnienie.

   Bylem trzy lata pod rzad i zakonczylem ten proces w 2016 r. Ten zlot, to lansowanie sie elit ezoterycznych nic wiecej, kazdy nowy spoza ich kregu nie ma szans na wejscie do grona "nowej masonerii".

   Kilka razy probowalem nawiazac kontakt z Zagorskim, aby zapytac o rozne cykle jego organizacji, ale ochrona mnie nie dopuscila.

   Jego niektorzy ochroniarze to potencjalni zabojcy z misji pokojowych obecnych czasow podlegle imperatorowi wojen czyli USA.

   Zagorski sam o tym opowiada w swoich filmach, jakby potrzebowal "spartan" do ochrony swojego klanu elit przed plebsem. Czy to nie dziwne dla Was, zeby takich osilkow sprowadzac na impreze tylko " wolnych ludzi ", gdzie nie ma incydentow.

   Jest tak dlatego, bo to jego koledzy po fachu sluzby wojskowej, ktorzy zarobia kase za lansowanie siebie i swojej hegemoni pod przykrywka ugrzecznionego zachowania. A ponadto ich sygnatury energii maja tak niskie wibracje, ze az bucza w odczycie sensorycznym, ale to odrebna kwestia.

   Zatem reasumujac opis ten "zlot" praktycznie ma na celu tylko wspolne napedzanie business-u narzedziami finansowymi w scislym gronie i nic wiecej !!

   Jest to zlot, gdzie na 1000 osob odwiedzajacych potencjalnie takie skupienie to 600 zapewne skorzysta z uslug elity w aspektach mamienia ludzi zludzeniami i oszustwem o zmianie zdrowia, zycia oraz rozwojem duchowym, itd. Programy na zlocie powtarzaja sie i prelegenci rowniez, wiec nic nowego tam nie ma. Ci juz rzekomo uduchowieni tak samo jak Wy ludzie choruja i maja problemy w swoich matrycach zycia, tylko graja na zewnatrz, jak to im zycie plynie pieknie - co jest przewaznie wierutnym klamstwem. Sam mialem kontakt z trzema tzw. "jasnowidzami" od tych bajek o bogu, milosci, itd., ktorzy wystepuja lub wystepowali u Zagorskiego na spedach i ktorzy musieli byc oczyszczani z mega dysfunkcji na poziomach poza swoim dostepem, poniewaz pomimo, ze maja wiedze to sa ciency w przeskokach mmiedzy poziomami struktur matrix-a, itp. Ponadto pan Taratajcio jest tak uwarunkowany forma zdrowia i leczeniem innych ludzi, ze sam nie dostrzega u siebie, iz ma problemy ze zdrowiem w kilku nawet aspektach, co jego pomysly stawia w polu wiedzy jako niewiarygodne w pelni. Nie bede wskazywal cech z jego wygladu ogolnego, bo nie jest dobrze, ale jedna cecha wskazuje na powazne problemy z jelitami. Po wydeciu jego jelit widac, ze juz ma problemy z zatorami wydolnosci jego ciala, ktore jest w fazie destrukcji i bedzie sie poglebiac. Nastepnie odnoszac sie do kwestii hipnozy, to tak jak Eter wspomnial, ze niekoniecznie projekcja wizji z wcielen jest wizja osoby ktora ja widzi !!!

   Usuń
  8. ciąg dalszy tego wpisu:

   Czesto i bardzo czesto sa to wizualizacje obce sugestywne spoza wymiaru materii, poniewaz nie ma mozliwosci sprawdzenia i faktycznego ich zrodla, jest tylko domniemaniem rzekomego rzeczywistego doswiadczenia wizji, ale czyjej wizji ?! To samo odnosi sie do medytacji jednostki, jak i zbiorowych, ktore maja odniesienie do wejscia w pola informacji obce nie swoje indywidualne. Czesto ludzie ida i jada na medytacje gdzies i dodatkowo sie programuja obcymi matrycami kreacji, gdzie mamy przedstawiane inne swiaty, czy cywilizacje, itp. w polach zludzenia a nie efektywnym kontakcie, na wlasne żadanie, a pozniej ich problemy zamiast sie rozwiazac, to zapetlaja sie, itp. Pola informacji sa wokol nas i sa nawarstwione wszedzie, wiec ich odczyt wymaga polaczenia z rdzeniem Zrodla, aby dobrze zidentyfikowac zakres generowanej informacji po stronie energetycznej dla jednostki. Zatem prosze uwazac z tymi sciezkami ascendencji duchowej, poniewaz od wiekow prowadza na manowce w wiekszosci Was ludzie. Co robic, aby sie przemienic ?, wystarczy pracowac ze soba indywidualnie i ze swoimi opiekunami po stronie poziomow warstw wymiarow, a bedzie wam dane otwarcie wewnetrznej wiedzy tej wlasciwej nie zas zmanipulowanej obcymi wizjami, co obecnie jest serwowane na potege wsrod "ezoterykow", tylko dlatego ze wiekszosc z nich czerpie korzysci materialne z Waszej niewiedzy i marzen innych ludzi, jak na takim zlocie harmoni kosmosu, ktora energetycznie jest daleko od pierwotnego zalozenia, jak i rzeczywistego odniesiania w faktach.

   Usuń
  9. ODPOWIEDŹ ETERA:

   Eter TV
   1 dzień temu
   Tak zgadzam się co do hipnozy i mówię o tym że mogą to być różne wizualizacje umysłu. Choć znam fakty że nie krórzy ludzie podają niesamowite szczegóły jak plany zamków , komnat , pieśni z innych czasów itd. Co do zlotu to jak widzisz nie kamerowałem odczytów ludzi na dwóch scenach ( bo nie mam zamiaru promować ludzi których nie znam i mogą zaszkodzić ludziom w jakiś sposób) i raczej wolę różne urządzenia techniczne i je czasami sprawdzać. Co do zlotu Harmonia Kosmosu to myślę że dużo ludzi przyjeżdża tam spotkać się ze sobą i pogadać niż ślepo łykać różne teorie.

   Usuń
  10. concept office
   concept office
   1 dzień temu
   Eter TV. Tak, na pewno jest doza pozytywna w takich spotkaniach. Moje spostrzezena wynikaja z odbioru samych kreatorow tej akcji, natomiast ludzie - poszukiwacze to odrebna czesc rzeczywistosci. Takie zloty gromadza wiele pozytywnych istot np. w formie wymiany wiedzy lub spotkan w przestrzeni.

   Tutaj nie ma wolnych dyskusji, tylko narzucanie swoich wzorcow innym, przewaznie tak to wyglada. Ostatecznie nie wlaczysz sie w tematy prelegenta, bo nie wolno, itd. Czyli mamy ograniczenia. Wynika to stad, ze wiedza jest mocno nawet w tych kregach dozowana.
   Wiem, ze koszty takich imprez sa tez niemale, ale ma to polegac na jednoczeniu, nie zas naganianiu klientow w formie reklamy interakcyjnej, bo tak juz zaczelo to wygladac w 2016 r. Wczesniej atmosfera miala inne odniesienie, teraz zageszcza sie w formy finansowe.
   Co do aspektu hipnozy, to pomimo inicjacji formy dokladej wiedzy czegos o czyms, itd., to nadal mamy mozliwe podlaczenia do pol informacji innego bytu i widzi sie wtedy wszystko dokladnie, jakby bylo to nasze doswiadczenie.
   Owszem jest jeszcze inna sciezka, tzw. pamiec retrospektywna, ktora odtwarza nabyte z zewnatrz informacje jako nasze na 100% i wierzymy w nie, jak prawda prawdziwa, a w rzeczywistosci sa tylko sugestia w psychice tworzaca wlasna kolejna linie swiadomosci.
   Stad jasnowidze w tzw. transie medytacji - wyciszenia maja wizjonerstwo, bo widza wizje czegos, a w konsekwencji widza obraz statyczny, poklatkowy lub aktywny ze swojego wnetrza swiadomosci i pamieci pola informacji. Nie z innych zaswiatow czy wymiarow.
   Obecnie promienie zmiennych faz gestosci na poziomie ziemi usuwaja - transmutuja wymiar 2D i 3D do tego stopnia, ze cialo nic nie odczuwa, poniewaz materia nie ulega zmiennym programu ekspresji, natomiast poziomy swiadomosci tak, bo wymazuje sie pole informacj tzw. karmy przeszlej, itp., tworzac nowe merabh form swiata kreacji, itd.
   Dlatego te osoby, ktore utknely w tunelach tworczych miedzy wymiarami nizszymi, a jest ich duzo, poprzez programy dogmatow systemowych, poprzez zakotwienie w przeszlych wzorcach itp. maja nadal zapisy w bibliotece zwanej Akasha.
   Ci co uwolnili siebie maja tam juz zwoje puste i nie musza juz szukac nowych slepych "pasterzy" czy "magow", poniewaz to co bylo nie ma znaczenia i zostalo transmutowane na nowy poziom podniesienia struktur swiadomosci dla nich. Takich ludzi jest jeszcze malo.
   W odniesieniu do formy zlotow jest nadal duzo poszukiwaczy.

   Usuń
  11. Jeszcze na temat NTV :

   " zadziwiajaco jest dziwne, ze ten Wojtek tak nagle utracil funkcje zyciowe. Przeciez NTV majac tylu kolegow jasnowidzow, uzdrowicieli, medium z tysiacami bytow od strony rewersu do pomocy i innych roznych mega magow z ich programow i co..., nie zapewnil sobie pomocy w zdrowiu, ochrony duchow i zyciu w pelni spokojnym. Nagle pomrocznosc ciemna u wszystkich tutaj i tam wystapila ?

   Zastanow sie teraz, czy aby rzeczywiscie te formy istnieja w takich definicjach, ktore sa przedstawiane szeroko ludziom i czy maja moc do pomocy komukolwiek z ludzi w tej warstwie czasoprzestrzeni, czy ich zwodzic i rozpraszac pierdoleniem, jak po grzybkach halucynogennych.

   Chodzi o to, ze wszyscy padna, bo taki jest termin przydatnosci kazdego czlowieka tutaj, to kwestia czasu, bo programuja sie zbyt czesto falszywymi sciezkami sugestywnie przedstawionymi swiadomie lub nie przez obecnych mega magow informacji, ktorzy co sam zobaczysz, beda sie wykruszac, szczegolnie ci z gestosci 2D.

   I co..., nie przewidzieli, ze Wojtek bedzie potrzebowal wsparcia lub pomocy albo ostrzezenia, co zamroczylo nagle wszystkich przyjaciol NTV, a moze taki ktos mial plan. Reszte sam musisz sobie poskladac.

   Wyobraz sobie, ze nie ma nic tylko Ty i Twoje kreacje, reszta to uzupelnienie Twojej przestrzeni w falszywa iluzje.

   To o czym pisalem dotyczy spostrzezen, jesli bym sie tym nie interesowal i nie obserwowal, to nic bym nie wyrazal konstruktywnego w tych aspektach.

   Pamietaj, ze przewaga w tym matrix-sie, to wlasciwa Wiedza, nie ta szkolna, bo ona to programy do funkcjonowania w systemie niewolnikow i nic poza tym.
   Obecny swiat ludzi pedzi do destrukcji i nic tego nie powstrzyma procz samych ludzi. Otrzymali dokladne instrukcje i przekazy do linii promieni zamknietych do 2012 roku, teraz sami sie opamietaja lub nie.

   Co do ochrony na imprezie, gdzie sa przewaznie istoty dobra - ludzie, to wolnosc tych ludzi przeczy ich dogmatom pogladow.

   Zatem Ty tez wezmiesz do ochrony siebie, jesli nalezysz do lekko obudzonych osob, bylych zolnierzy ktorzy sa w systemie uwarunkowani cieni, czyli podporzadkowani logika i odczuciami do danej frakcji po misjach wojennych ? Gdzie glowny ich target to zabic - zdjac lub unieszkodliwic kazdy cel wytyczony przez dowodce. Czyli metody operacyjne systemu do obserwacji i inwigilacji innych.

   Czy spowodujesz swoja moca, ze ochronisz wszystko przed wszelkimi dysfunkcjami, a w razie potrzeby interwencji wezwiesz tylko sama Policje.

   Jedzenie rowniez mozna transmutowac energetycznie i nie ma znaczenia co jesz. Znaczenie ma, co nakladaja ludziom do glow Ci, ktorzy tak specyficznie opowiadaja ciekawostki w konsekwencji ktorych decydujesz sie na zakup substytutu podobno pomocnego w zdrowiu, a tu rozczarowanie.

   Tak na koniec, to w polsce w zeszlym roku cofnieto chyba ponad 400 albo 500 certyfikatow i koncesji dla firm ze zdrowa zywnoscia. Dlaczego, bo skazenie gleby przekroczylo normy 280% w tych rejonach polski.

   A skad info, tak zapytasz, no stad iz sami ludzie nie przestrzegaja przepisow wyrzucajac smieci do rowow i w lasach, palac oponami i smieciami w szklarniach ekologicznych itp..."

   Usuń
 8. A w szkole mojej koleżanki- nauczycielki kl podstawowych jest nacisk na promocje szkoły!!. Nowa dyrektor kipi pomysłami jak najlepiej wypromować szkołę, jak najwiecej pieniędzy uzyskać...angażuje całe grono pedagogiczne...a uzyskane pieniądze wydaje na jakieś wymyślne(pewnie drogie) siedzenia- pufy, jakieś gry...już nie pamiętam na co jeszcze....Wg koeżanki jest wiele potrzebniejszych rzeczy....naprawa boiska, starej bramy....a to co zostało kupione sprawia więcej stresu niż pozytku...I

  OdpowiedzUsuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.