wtorek, 1 września 2015

Plaster Buddy.

to dla śmiechu - rzecz jasna . Jeszcze wakacyjne kawały się mnie trzymają.;)
Ale jest w tym żarcie głęboka mądrość - ja sam miałem szczęście poznać tak zwanych "prostych ludzi" ale wiedzą i mądrością życiową bijących na głowę "profesorów". Jednym z moich mistrzów był murarz z Kaszub - starszy pan. Mówił językiem "nieliterackim" ale jego obserwacja świata, głębia spojrzenia jaką uzyskał dzięki ciężkiej pracy..... tego się nikt nie nauczy w 5 lat na jakiejś akademii czy innym Uniwersytecie. Zawsze powtarzam, że życie jest szkołą.

3 komentarze:

 1. Michale, ja tak trochę z innej beczki, niejako ni z gruszki, ni z pietruszki, ale wolę zadać pytanie na blogu, niż pisać mejla.
  Chodzi mi o piegi - oczywiście nie jakieś pojedyncze, lecz licznie rozsiane po twarzy i innych miejscach. Co mogą oznaczać? Sidorow twierdzi, że rude włosy są wynikiem mieszania się ras (podejrzewa np. rudych Celtów i ich potomków, że są to przemieszani niegdyś Słowianie i Ariowie z żółtymi ludźmi). Piegi często towarzyszą rudości, jednak nie zawsze, a występują u ludzi o wszystkich kolorach włosów (choć najczęściej tych jaśniejszych). Czy piegi to swego rodzaju skaza? Wszak podobnie jak rudość wiązały się zazwyczaj z jakimś tam napiętnowaniem. Z jednej strony piegi kojarzą się z plemionami germańskimi - np. Skandynawami itp., więc dość mocno przemieszanymi. Z drugiej - jest to cecha charakterystyczna dla białych ludzi, o bardzo jasnej karnacji (no, ale i rude włosy występują właściwie tylko u białych, i to tych bardzo jasnych). I jeszcze to ich ujawnianie się pod wpływem słońca. Gdybyś mógł podzielić się jakimiś informacjami, to ja chętnie. Piegus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Tobie szczerze, że przestałem zwracać uwagę na takie detale - jest to owszem pewna reguła ale też miewa sporo wyjątków. My wszyscy jak sądzę jesteśmy w jakimś stopniu "mieszańcami". Ostatnie 1000 lat to była taka lekcja - u niektórych ludzi manifestuje się to ponoć właśnie poprzez rude włosy ( tak, faktycznie - piegi idą w parze, że złotem na głowie). Do tego ( wiem od znajomej pani chirurg) rudzi statystycznie są mniej odporni - bywało więcej komplikacji szpitalnych, pooperacyjnych itp. ALE NIE POJAZD JEST WAŻNY ( ciało) LECZ KIEROWCA. Ciało jest ważne - to jest bio- kombinezon do przejawiania się w tym świecie. Znam jednak wiele przykładów ( o tym też mówił Sidorow jeśli dobrze słuchałeś) , że bywa iż, ludzie o pozornie dobrych genach są raczej przeciętni i jest sporo przykładów, że "instrument" po przodkach słaby a duch tak silny, że jest w stanie i genetykę przebudować. To że duch rządzi genami ( świadomość) jest już udowodnione naukowo. Dr. Gariajew ( znajdziesz go w filmach Striżaka) powinien już drugiego Nobla dostać - ze 2 lata temu wraz ze swoim zespołem za pomocą dźwięków ( skonstruowali jakiś komputerowy modulator) spowodował przemianę embrionu żaby w embrion jaszczurki. Geny nie są "instancją ostateczną". Gariajew wiele lat wcześniej napisał swoją słynną książkę "genetyka falowa" . Zachód tłumi taką wiedzę ale to jest rewolucja - duch włada materią a nie materia duchem. Innymi słowy: życie pokazuje ( ludzie wybitni, artyści, kompozytorzy na przykład), że ktoś małym Fiatem dojechał dalej niż ten, któremu w momencie narodzin podarowano "wypasione Porsche". To w ogóle długi temat - bohater filmu "Awatar" okiełznał największego smoka. Jeśli tak się dzieje dzisiaj ( zmieszania) to widać tak ma być. To jest rodzaj szczepionki dla ludzkości i pokazanie mrocznym siłom ( fanom genetyki), że miłość jest największą siłą we wszechświecie. Są w stanie odrastać narządy i kończyny - na to też są twarde dowody. Komórki naszego ciała zmieniają się w wszystkie po każdych 7- miu latach więc nie ma problemu. Noś dumnie piegi i nie przejmuj się ! "Rudzielce" niech z duma zaplatają warkocze i cieszą się życiem!

   Usuń
  2. :-) racja

   Elfii

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.