środa, 21 stycznia 2015

Mężczyzna i kobieta - życie rodzinne

W zasadzie kontynuacja tematu. Jedna z rozmówczyń (dzięki Magdo za wpis w komentarzu pod jednym z poprzednich tematów) zapytała dlaczego tu na blogu jest masa instrukcji dla kobiet a o mężczyznach (dla mężczyzn) nie ma zbyt wiele. Równolegle przyjaciółka z Ukrainy podpowiedziała wykład (pierwszy raz stykam się z Olkiem Gadzieckim) - po przejrzeniu uznałem za wart uwagi. Oto tłumaczenie . Pierwsze 35 minut to wykład a potem są pytania od publiczności. Tym razem wykładowcą jest mężczyzna ( staram się tu prezentować wyłącznie głosy kobiet aby uniknąć oskarżeń o próby "męskiej dominacji" ) ale sądzę, że nawet dość wojowniczo nastawione panie coś sobie tu wynajdą jeśli naprawdę szukają wiedzy o świecie. W czasie wykładu ( druga jego część) Oleg przytacza ciekawe opowieści z życia. Zapraszamp.s. dodaję drugą wersję z napisami trwale połączonymi z filmem. Można z tego linka zgrywać film do siebie na komputer nie tracąc tłumaczenia.


35 komentarzy:

 1. Hej. Z pozycji "dość wojowniczo nastawionej pani" dziękuję Ci za umieszczenie tego wykładu. Oleg fajny gość. Nie przypomina Ci przypadkiem pana P. 30 lat wcześniej?:) Fajnie to wszystko wytłumaczył. Podobał mi się zwłaszcza schemat konstrukcji kobiety i mężczyzny. Naprawdę trafny. I ta porada dotycząca 20 minut- bezcenna:)Pozdrawiam. Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)))) duży "banan" na mojej twarzy. Cieszę się , że podeszło. Daliśmy sobie - my ludzie- narobić sporo bałaganu w naszych wnętrzach. Czas zaufać naturze i powrócić do harmonii. Powolutku zagoją się rany w duszach.

   Usuń
 2. Zagoją się rany w duszach...Pięknie napisane. Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Skąd biorą natchnienie mężczyźni, którzy nie są z kobietą? Też przecież pracują, tworzą.Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) dobre pytanie. W ogóle ( wracam jeszcze do wykładu Olega) jest tak jak mówił O. Gadziecki- mężczyzna samotny staje się twardy, surowy. My jesteśmy nasionami, które rozkwitają otulone kobiecą energią . Mistycy powiadają, że kobieca energia to wiry oplatające mężczyznę.
   Samotnemu mężczyźnie jest zawsze trudniej - nie wykorzystuje pełni swoich możliwości ale żyć się da. Sadzę, że zazwyczaj biorą tę żeńska energię tworzenia z natury- wielu samotnych pisarzy, kompozytorów, filmowców czy wynalazców mieszka gdzieś na wsiach , po lasach lub ma możliwość dość ścisłego i częstego bywania w objęciach przyrody ( wyjazdy, wycieczki, spacery- choćby po parkach) . Ten świat w jakim się znajdujemy jest Waszym światem- już dawno astronomowie nawet potwierdzili, że kosmos ma naturę żeńską. Kobieta jest pomocniczką Maji (iluzji) - jak powiadają wschodnie źródła. Ta pani podaje na swoim blogu kilka ciekawych prawd http://nestorbst.blogspot.com/

   Usuń
  2. Jak słuchałam Olega, to zastanawiałam się, w jaki sposób posiadł tą całą wiedzę. To samo zresztą zastanawia mnie w odniesieniu do Głoby czy Trehlebova, ale w ich przypadku jakoś składa mi się to w logiczny obrazek z racji ich wieku. Nikt się nie zastanawia dlaczego "starzec z siwą brodą" jest taki mądry. To takie oczywiste:) Człowiek przyjmuje to automatycznie, jak autorytet "lekarza lub farmaceuty" w białym kitlu i okularach polecającego lizaki Natursept:) A Oleg jest taki młody. Jak na mędrca:) I w dodatku wiedza tych wiedunów działa jakoś tak całościowo, że potrafią odpowiedzieć na każde możliwe pytanie, jakie mogłoby się zrodzić w myślącej głowie człowieka poczciwego i niepoczciwego. I każda odpowiedź wchodzi w skład ich wiedzy i pasuje do całego systemu, jest takie spójne. To zachwycające. Jak oni do tego dochodzą?Magda

   Usuń
  3. Ano właśnie " lekarza lub farmaceuty"- a to przecież zbieranina ludzi, którzy jawnie deklarują w co najmniej 66% (były takie statystyki prowadzone wśród kandydatów na uczelnie medyczne - sam zresztą znam to środowisko dość dobrze) , że wybierają akurat te szkoły ze względu na korzyści materialne jakie oferuje ten zawód. / Jestem przekonany, że Gadziecki ma jakichś nauczycieli, tak samo zresztą Olga Waliajewa- gdzieś w necie pisze trochę o sobie -wspominała, że początki małżeństwa miała niełatwe a potem wyjechali oboje gdzieś -podejrzewam, że na wschód. Ona nie ukrywa, że jest czyjąś uczennicą. Gadziecki cytuje kawałki Wed- domyślać sie można jaki światopogląd jest mu bliski. Trehlebov też jawnie przyznawał (nie tłumaczyłem tego na polski)-zapytany przez kogoś na sali odpowiadał, że jak najbardziej ma nadal swoich mentorów. W świecie również duchowym istnieje ścisła hierarchia jak wszędzie na niższych szczeblach w znanym nam szkolnictwie. Zasadą jednak jest, że ci najwyżsi mistrzowie (przynajmniej w obecnym czasie jeszcze) pozostają w cieniu. W miarę wzrastania poziomu wiedzy społeczeństwa będą się ujawniać i oni. / To co przekazuje Oleg to wiedza wielu pokoleń przekazywana w tradycyjny sposób od mistrza do adeptów. Do niedawna była przestrzegana zasada wyłącznie osobistego przekazywania tej mądrości ale nastał czas gdy możliwe jest upowszechnianie. Świat się budzi z letargu w jaki popadł w ostatnich tysiącach lat - nastaje "galaktyczna wiosna" i nasze umysły są już w stanie samodzielnie układać sobie te klocki. Przeszliśmy niedawno coś w rodzaju "masy krytycznej" (efekt setnej małpy) . Ludzie już nie zrobią sobie krzywdy mając do dyspozycji tak silne narzędzia poznawcze. W ciągu najbliższych kilku lat świat się zmieni bardzo- już się ujawnia wszelkie kłamstwo. Wydarzenia na Ukrainie to też nie przypadek.

   Usuń
  4. Z tą Ukrainą też do końca nie rozumiem o co chodzi. Jak zobaczyłam Kerry'ego w Kijowie, to misie czerwona lampka zapaliła. Nie pasuje mi to wszystko.Amerykanie ewidentnie robią tam rozpierduchę przeciwko Rosji, ale w jakim celu? I jak to się ma w całości do przemian na ziemi? Białczyński twierdzi, że to Polska jest sercem świata, a z kolei na jego mapach R1a1 na kolebkę Słowian wychodzi Ukraina, której obecne tereny wchodziły kiedyś w skład naszego państwa. Najbardziej nie rozumiem z tego, że mam wrażenie, że zachodni Ukraińcy nie lubią Polaków bardziej niż jakakolwiek nacja na świecie obecnie. Mam wrażenie, że ze strony Rosji nic nam nie grozi, a nie wiem o co chodzi z tą zachodnią Ukrainą. Dlaczego oni nie trzymają z Rosją, ani z Polską?

   Usuń
  5. Białczyński to żyd- dezinformator. Nie ma pojęcia o czym pisze- daje to co mu każą. Ukraina to nie żadna kolebka Słowiaństwa tylko wylęgarnia Hazarskich pomiotów. Zdegradowano ten naród (owszem Słowiański) ogromnie. Panujące tam setki lat ( i bardzo egzekwowane) prawo pierwszej nocy ( a na "dwory" powoływani są od tysiąca lat wyłącznie okupanci i ich świta ) zrobiło swoje psując genetykę co widać. Ponadto to ich umiłowanie świniny i sadła świńskiego- kolejny ważnypunkt. Świnia domowa to skrzyżowanie dzikiej świni z człowiekiem a spożywanie świńskiego mięsa jest ukrytą formą kanibalizmu. Ukraińcy dziś manifestują to jawnie- nie przeszkadza im tort noworoczny w kształcie niemowlęcia. Mówię oczywiście o większości populacji - są tam i mądrzy ludzie ale niewielu. No w każdym razie oczyszczanie zaczyna się od Ukrainy- wschód ma jeszcze olej w głowie i nie daje się ciągnąc do poziomu bydląt. Nie wiem czy Polska jest sercem świata - owszem , nasze ziemie wraz ze wschodnimi Niemcami były w czasach przedchrześcijańskich centrum naszej kultury. W Niemczech do dziś są Słowiańskie nazwy rzek, wsi i miast. Nawet Berlin (miasto niedźwiedzia). Na terenie Niemiec były największe Słowiańskie świątynie. Każdy naród ma swoja misję i swoje zadanie - czas pokaże. Też teraz poddawani jesteśmy wielkiej próbie wynaradawiania - wyjazd młodzieży do Anglii itp.- ściąganie wszystkich relacji na poziom materii. Masa ludzi w tym ginie. Ja nie mogę czytać już niektórych portali dla młodzieży. Nie mam o czym gadać z większością zapatrzona w blichtr zachodu.

   Usuń
  6. Prawdziwe wieści o wydarzeniach na Ukrainie są tutaj https://adnovumteam.wordpress.com/

   Usuń
  7. Ok. Poczytam sobie. A propos tych Hazarów. Możesz mi to bliżej wyjaśnić? Pamiętam pogadankę Trehlebova o żydach, ale do końca jej nie zrozumiałam. Cos tam, że najpierw żydzi im służyli, potem, że nie chcieli im już służyc, to wzięli sobie Hazarów. Ale skąd oni się nagle wzięli?I Ukraina to ich kolebka? Kozacy tez przecież pochodzą z Ukrainy.

   Usuń
  8. Z tego co ja sobie poskładałem z rozmaitych przekazów wynika, że Chazaria ( nie wiem czy przez samo "H" czy "ch") to lud, który wziął się prawdopodobnie z terenu Chin. Niektóre źródła powiadają, że było to plemie wygnane z Chin za .....nadmierne okrucieństwo. Skoro wywalili ich Chińczycy łamiący swoim kobietom stopy aby były "piękniejsze" to musieli sie ci Chazarzy dać bardzo we znaki. Wedy Słowian-Aryjskie powiadają, że na Sri Lance około 6000 lat temu wylądowali "obcy"- (chyba już o tym rozmawialiśmy gdzieś na innej stronie bloga) . Jakaś gałąź krzyżujących się obcych wędrowała poprzez Afrykę a inna prawdopodobnie poprzez Chiny. Znajdziesz w jednym z odcinków "Gry Bogów" długą opowieść o Chazarii- Chiniewicz opowiada. Trudnili się bandytyzmem i niewolnictwem. Ostatecznie dotarli na tereny współczesnej tak zwanej Ukrainy. Oni przyjęli judaizm w pewnym momencie bo był dla nich wygodny. Do dziś rozróżnia się żydów Aszkenazi i żydów Sefardyjskich. To bardzo różniące się narody - nawet i językiem. Toczą między sobą jakieś wewnętrzne spory. Wewnątrz Żydostwa są jakieś waśnie - jedni drugim zmajstrowali komory gazowe w Oświęcimiu. Wszystkiego w skrócie nie opiszę - jest w necie sporo wiedzy.

   Usuń
  9. No co Ty. Z tą świnią to chyba przesada. Aż mi się szczecina zjeżyła:) To co? Krowa jest skrzyżowaniem żubra z człowiekiem itd.? Chyba nie można bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co podają jakieś źródła.

   Usuń
  10. To nie jest "bezkrytyczna wiara" ale wyniki badań kilku genetyków. Wiem, że to informacja szokująca. Nie poradzę. Przez ostatnie setki lat przyzwyczaja się nas do wielu potworności. Zaczęło się od symbolicznego kanibalizmu jaki co niedziele ma miejsce w katolickich kościołach. Przecież tam się odprawia rytuał czarnej magii- jedzenia ciała ludzkiego i picie ludzkiej krwi. / Z krową nie jest tak źle ale to też zwierzęta zdegenerowane w stosunku do naturalnych pierwowzorów. Wszystko po to byśmy pijąc kozie, owcze czy krowie mleko nabywali te właśnie cechy potulności, bezbronności,poddańczości - abyśmy w codziennym życiu "dawali się doić". Matrix (film) tłumaczy nam, że jesteśmy bateryjkami. Tak właśnie jest. Obejrzyj ten film https://www.youtube.com/watch?v=Ctxg6NKofBE

   Usuń
  11. A jeśli już mówić o Kozakach to państwo znane dziś jako Kazachstan do roku 1936 nosiło nazwę Kazakstan. Zmieniono to uchwałą za rządów za żydokomuny. Wszystko to (wraz z przygotowywana od 100 lat sprawą Ukrainy) jest próba oderwania od Rosji kolejnego "kęsa" Słowiańskich ziem.

   Usuń
  12. I jak to się, według Ciebie, skończy? W perspektywie 50 lat, powiedzmy?

   Usuń
  13. No jak ?? Jak każda wiosna :)) rozkwitną prawdziwe małżeństwa , urodzą się dzieci będące prawdziwymi ludźmi ( bo dziś jesteśmy wszyscy okaleczenia) a więc mające od urodzenia zdolności uważane dziś za "cudowne" itp. Jak to bywa po zimie- niektóre "rośliny" nie przeżyją (co nie znaczy , że umrą w dzisiejszym znaczeniu- stracą tylko ciała ) . Tak to bywa w przyrodzie. Normalny cykl.

   Usuń
  14. Chciałabym tego dożyć. Teoretycznie za 50 lat... Mam jeszcze szanse!:)
   Tak, tak. Dawaj Olega! Swoja drogą podziwiam Cię. Kiedy Ty masz na to wszystko czas chłopie?Magda

   Usuń
 3. Pięknie proszę o więcej wykładów Olega! Bardzo bardzo bardzo. W zamian mogę zrobić ilustracje na Twojego bloga :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)) Dobra - będę miał na uwadze. Już dziś nad ranem ściągnąłem kilka jego wykładów. Będę systematycznie studiował - tematyka szeroko pojęta z tego co sugerują tytuły. Problemem będzie czas bo zaczynam prace gospodarskie i remonty ale może jeszcze coś dorobię.

   Usuń
  2. Czy mogę przesłać Ci jakoś obiecaną ilustrację? :) Bardzo dziękuję za wszystkie materiały, są dla mnie ważne.

   Usuń
  3. Jasne ! - junek23@interia.pl Na razie porywa mnie praca w realu. Jak widzisz powstało tłumaczenie Lewszunowa. Pojawiła się osoba (tłumacz) deklarująca chęć pomocy w tłumaczeniach wykładów Olka Gadzieckiego- czekam już miesiąc na obiecany tekst, chyba jednak sam się za to wezmę.

   Usuń
  4. Wysłane :)

   Usuń
 4. Obrazki słowiańskiej żony

  Wchodzimy na tłumacza http://itranslate4.eu/ potem ustawiamy kierunek tłumaczenia Polish -> Russian, wpisujemy słowiańska żona klikamy przycisk translate, kopiujemy славянская жена i wchodźmy na rosyjskie google https://www.google.ru/ , klikamy grafika

  OdpowiedzUsuń
 5. Alexander Dressen
  http://vk.com/borobot?z=photo-51682933_347917650%2Fwall16922212_96

  Dziewica może przyciągnąć męża, podstawa to prawidłowo wybrać ale między innymi trzeba mieć na uwadze i w świadomości także opinie przodków i obojga rodów, także czy jej jest przeznaczony, wskazany, wymagany i upragniony przez Boskie Królestwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Aleksandrze za wizytę i podpowiedzi.

   Usuń
  2. Michał to nie on. Anonimowo piszę.

   Usuń
  3. aha. coś mi nie pasowało. On pisze na swojej stronie, że zna tylko rosyjski i angielski.

   Usuń
 6. Jestem pod dużym wrażeniem tego wykładu.. przynosi on odpowiedzi na wiele pytań których szukałam.. Oleg nosi polskie nazwisko czy mi się wydaje, ale jest Rosjaninem? Czy ktoś wie czy można go gdzieś spotkać, czy bywa w Polsce, gdzie mieszka? Bardzo fajnego bloga Michał prowadzisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, dziękuję za pochwały. Kliknij przekierowanie bezpośrednio na You Tube. Jeśli dobrze pamiętam to tłumaczyłem 2 wykłady Olka. W komentarzach pod filmami a także tutaj na blogu były zajawki uczestników spotkań klubu w Warszawie gdzie jeśli dobrze pamiętam Oleg był (lub bywa) gościem). Postaram się tej zimy przetłumaczyć coś jeszcze z jego udziałem- są co najmniej 2 godzinne wykłady z zeszłego roku zasługujące na uwagę. Zapewne pojawiło się coś nowego w sieci. / Prowadzę też 2 kanały na You Tube - tam rozrzut tematyczny trochę szerszy ale może coś sobie wyszukasz. Starałem się tu na blogu umieszczać przekierowania do filmów mieszczących się w "przegródce" relacje kobieco- męskie.

   Usuń
  2. Tak, jestem w trakcie oglądania drugiego filmu Olega na youtubie. Naprawdę dobra robota, świetnie się ogląda czytając Twoje napisy. Jestem trochę w szoku, bo nie sądziłam że moje poszukiwania duchowe zaprowadzą mnie na wschód, do Rosji :) ostatnio przeżywałam fascynacje południowoamerykańskimi klimatami szamańskimi, byłam w Peru.. a tu nagle taki strzał.. tyle się dzieje za wschodnią granicą! Litwa Łotwa także.. Świadomość ludzi wzrasta, choć mam wrażenie że to na razie mały krąg jeszcze.. i będzie wzrastać coraz bardziej dzięki internetowi. Klub Psychologii 3000 w Warszawie już namierzyłam na facebooku, super sprawa te spotkania.. można w końcu spotkać się z ludźmi mający podobne zainteresowania i światopogląd..:) Mnie ciekawi jeszcze że ci rosyjscy nauczyciele mają takie duże związki z kulturą Indii.. wedy, sanskryckie pisma.. dlaczego?

   Usuń
  3. Mają związki z kulturą Indii bo to jest to samo. W Wedach Hinduskich jest zapisane, że zostały one 5500 lat temu przyniesione do Indii z północy. To jest nasza- Słowiańska wiedza. Nie przypadkiem sanskryt jest tak nam bliski. / Masz rację , wszystko przyspiesza i źródła wiedzy eksplodują wprost na całej kuli Ziemskiej. Właśnie skończyłem oglądać film "Kraina Jutra" - dla marzycieli - polecam
   http://www.cda.pl/video/492127b1

   Usuń
 7. To bardzo ciekawe.. następuje jakieś odrodzenie słowiańskiej kultury, ja to obserwuję teraz.. gimnastyka słowiańskich czarownic nagle staje się modna itp Do mnie to przyszło nagle w dniu moich urodzin w sierpniu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo według kilku źródeł właśnie skończyła się "galaktyczna noc" trwająca kilka tysięcy lat. Istnieją cykle dłuższe niż roczne - nie tylko Ziemia obraca się wokół Słońca ale też nasz układ Słoneczny wiruje wokół większego centrum, oddala się od niego i przybliża. W ostatnich setkach lat mózgi ludzkie usnęły działając tylko na kilka % nominalnych możliwości. Powraca dziś telepatia, przeczucia - pojmowanie rzeczy oczywistych na które nie zwracaliśmy uwagi śpiąc. Ten cykl jest naturalny i miał już nie raz miejsce. Mit o Feniksie odradzającym się z popiołów jest naszym mitem. To nasza natura. Stąd odrodzenie i wiosna naszych obyczajów. Część ludzi utraci ciała i będzie tę lekcje powtarzać - być może na innej planecie. Wszystko co się wokół wydarza to taka wielka , ciekawa szkoła- przesłanie filmu "Matrix" było bardzo trafne - to wirtualna sala treningowa.

   Usuń
  2. Właśnie przed chwila czytałam artykuł o cyklach :) zacytuję jeden akapit:
   „Nasze życie to nauka prawdy, że wokół każdego koła można narysować kolejne; że w naturze nie ma końca, ale każdy koniec to początek” – zauważył poeta Ralph Waldo Emmerson.
   Rytmy wszechświata przypominają chińskie pudełko albo, jak kto woli, ruską babę – matrioszkę. Każdy z tych rytmów stanowi część większego, który z kolei zawiera się w jeszcze większym… Stąd już tylko krok do stwierdzenia: czas jest fraktalny"
   http://zwierciadlo.pl/psychologia/rozwoj/wzor-na-przyszlosc

   Ja tak myślałam jeszcze że skoro to jest nasza kultura słowiańska, czemu praktycznie w Polsce nie ma nauczycieli którzy tak jak Oleg nauczają, takie proste prawdy i zasady energii żeńskiej i męskiej, relacji..Wygląda że głównie Rosja, Białoruś, Litwa.. tam są nauczyciele, a nas nie... Tam przetrwały te przekazy..
   Ja studiowałam psychologię co teraz uważam za stratę czasu, bo akademicka psychologia nie odpowiada na żadne istotne pytania, oferta warsztatów rozwoju osobistego jest od kilku lat bogata, ale to taki groch z kapustą... Chyba najbardziej do tej filozofii podchodzą ustawienia Hellingera (swoją droga też traktowane przez wiekszosc psychologów jako szarlataństwo), gdzie są określone zasady hierarchii, przepływu energii w rodzinie, szacunku, znaczenie rodu itp. Osobiście bardzo szanuje Hellingera i jego wkład.

   Usuń
  3. Dzięki za tak treściwy wpis i cieszę się, że jesteśmy zgodni odnośnie współczesnej psychologii. Ktoś mi kiedyś powiedział, że na studia psychologiczne w dużym stopniu idą ludzie z własnymi poważnymi - nie rozwiązanymi problemami. / O metodach Hellingera słyszę dużo dobrego - rozmawiałem z kilkoma osobami, które bardzo sobie chwaliły.
   Dlaczego nikt nie naucza na naszych ziemiach? Coś mi się zdaje, że okupant ze swą ideologią wyjątkowo mocno spętał Polskie umysły. To trochę potrwa - ludzie się boją własnego cienia i tych 'grzechów pierworodnych". Rosja niby teoretycznie przyjęła chrzest w tym samym czasie ale w praktyce mieli swobodę w duchowych sprawach jeszcze przez około 500 lat. Pewien mądry kniaź zmajstrował coś co nazywano "dwuwiarą" i były tam atrybuty chrześcijaństwa z jednoczesnym zachowaniem prastarych prawd naturalnych - Wedyjskich.
   Na Syberii do dziś spokojnie żyją Starowiercy praktykujący podobne zasady - u nas to wszystko "zaorano". Tam siłą rzeczy mądrość przetrwała. Starowiercy żyją w zdrowiu po 120 lat, mają po kilkanaście dzieci, kobiety rodzą bez bólu nawet mając lat 60.

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.