wtorek, 27 marca 2018

Kto tak naprawdę kieruje związkiem dwojga?

 Tego typu poważnych wpisów było już u nas sporo ale jeszcze jeden głos w tak ważnej sprawie nie zawadzi. Wydaje mi się też, że nazwisko autora gościło już w naszej przestrzeni -polecam:

źródło tłumaczenia: https://vk.com/life.move?w=wall-31239753_141315

Kobietom trudno jest oceniać siebie. Nawet jeśli są olśniewające i cudne jak diamenty to wątpliwości wciąż gryzą je od środka. Tak jak w tych słowach z bajki: "Powiedz mi moje lustereczko ... ".  Prawdziwym przeznaczeniem mężczyzny jest wspieranie swoich ukochanych - bycie dla niej oparciem, ratowanie jej przed sobą samą. Wszak to w ich wnętrzu ukryty jest najgroźniejszy wróg kobiet. Prawdziwym celem mężczyzn w życiu rodzinnym jest budowanie zaufania w relacji ze współmałżonką każdego dnia - pomóc jej poradzić sobie z lękiem. "Jesteś najdroższa na świecie, piękniejsza i nie ma lepszej od ciebie. Jesteś dla jedyna, jesteś najlepsza, jesteś jedna na całe życie. Dam radę być twoimi skrzydłami i nawet jeśli spłonę, nadal będę z tobą." Trzeba tylko mówić prawdę.

Zainspirowane takimi pożądanymi słowami, kobiety kwitną, zaczynają błyszczeć jak diamenty w promieniach słońca. Te słowa - to bezdyskusyjne przekonanie mężczyzn jest ich paliwem. W rzeczywistości jest to najważniejsza rzecz w życiu - harmonijny, czysty związek - zachwyt, uwielbienie, lojalność ukochanego mężczyzny. Bez takiej relacji, bez tego wsparcia, żadne pieniądze, stanowiska, mieszkania nie dadzą tej magicznej inspiracji, pełni od życia, niekontrolowanego lotu pod bezdennym niebem, tej fontanny szczęścia.

Mężczyźni mają trudności z oceną swoich osiągnięć. Póki w pobliżu nie ma nikogo, kto w zachwycie wypowie słowa podziwu: "Jesteś moim bohaterem. Jak udało ci się to wykonać?! Jesteś niesamowity!" Wtedy mężczyzna naprawdę zaczyna rozumieć, że faktycznie osiągnął coś ważnego, że wytrzymał w bardzo trudnej sytuacji, że zachował godność, wykazał odwagę, szlachetność, męstwo.

Mężczyzna potrzebuje oceny, uznania swoich działań. Najpierw od przyjaciół: "Ale masz fajny samochód Sierioża, jesteś naprawdę super!" Od swojej matki: "Jaki ty jesteś dobry dla mnie!" Sam zapisał się na uniwersytet, na kursy rachunkowości itp. Podziw w oczach swojej matki pomaga zrozumieć, że to poważne dokonanie.

To właśnie ten podziw pozwala mu zachować wysoki poziom samooceny - pozwala przejść do nowych osiągnięć. Ale najważniejsza ocena oczywiście, pochodzi od ukochanej kobiety -te słowa inspirują i pobudzają mężczyzn do działania -dają im siły i energię. To dzięki tym słowom mężczyźni odradzają się z popiołów. Ważne jest dla nich, aby ich osiągnięcia były naprawdę cenne i ważne dla kogoś, że otoczenie zauważa i akceptuje to. Jeśli wszystkie osiągnięcia zostaną zignorowane i uznane za oczywiste, mężczyźnie prędzej czy później kończą się siły. Z powodu takiej oceny opadają im ręce. "Czy przyniosłeś jakieś pieniądze? I dlaczego tak mało?" Bez ukochanej, która bez końca wpada w zachwyt, raduje się, podziwia wszystkie osiągnięcia swojego męża, życie mężczyzny zaczyna zanikać, blednąć aż całkowicie zgaśnie.

Co do zasady, aprobatę daje otoczenie (bezwarunkowo ocenia) - w tę stronę nakierowywane są wszystkie siły i cała uwaga młodzieńców. Pierwszy samochód jest zachwalany przez wszystkich kolegów a związek z piękną dziewczyną, własne mieszkanie w Moskwie powoduje wielki podziw całego środowiska. Dlatego w pierwszej połowie życia w tę stronę wysyłana jest prawie cała energia.

Koniec końców to kobieta jest sternikiem. Poprzez swój podziw, swoją aprobatę, uznanie dla osiągnięć mężczyzny łagodnie kontroluje ruch życiowy swojego męża. Dlatego każda kobieta, wychodząc za mąż zawsze zaczyna zmniejszać, a ostatecznie odcina relacje swojego wybranka z jego przyjaciółmi. W jeszcze nie zamężnych przyjaciołach podziw wzbudzają absolutnie inne osiągnięcia jej męża i kierują jego energię w niewłaściwym kierunku - nie w tym, który jest potrzebny do rozwoju rodziny i relacji.

Podziw dla dokonań męża jest procesem energochłonnym. Zabiera on kobiecie  dużo energii -pochłania ją a ta się kończy. Przywrócić ją może tylko mężczyzna poprzez to, że nie przestaje podziwiać swojej ukochanej, poprzez fakt, że każdy dzień jest zafascynowany jej pięknem, że jest odurzony jej obecnością. Tęskni za komunikowaniem się z nią, uważnie słucha wszystkich jej doświadczeń i uspokaja ją.

W ten sposób otrzymujemy perpetuum mobile. On swoją uwagą, swoją miłością, wiernością sprawia, że ona się odradza i regeneruje siły - ona inspiruje go swoim szacunkiem dla jego osiągnięć. Ten podziw pozwala jemu zachować wysoki poziom samooceny. Pozwala mu podążać naprzód ku nowym poziomom sukcesu. Ona natomiast pozostaje iskrzącym się diamentem dzięki jego słowom: Jesteś jedyna, jesteś najlepsza, jesteś jedyna na całe życie. Dam radę być twoimi skrzydłami i nawet jeśli spłonę, nadal będę z tobą.

Autor: Wołodar Iwanow


3 komentarze:

 1. prawda, prawdziwe docenienie swojego mezczyzny potrafi wyciagnac go nawet z wszelakich chorob i nalogow i tak samo napietnowanie go i dolowanie jest go w stanie w nie wpedzic
  i tak samo kiedys ktos powiedzial, ze kobieta jest jak kwiat, niepodlewana wiednie, wiec podlewac nalezy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) ano tak! Wiedzieć to jedno a wprowadzać w praktykę to już całkiem inna sprawa. No ale trzeba praktykować :))
   "ubung macht meister" -jak mawiał Winnetou

   https://www.youtube.com/watch?v=_0qMdLgZ2eo

   Usuń
  2. praktycznie zawsze trudniej niz w teorii, ale za to jak pieknie i jaka pelnie uczuc i zrozumienia mozna uzyskac :)
   chwala Winnetou! :)

   Usuń

"OSTRZEŻENIE: wszystkie anonimowe komentarze bez jakiegokolwiek nicka/charakterystycznego znaku/ podpisu będą usuwane".
UWAGA TECHNICZNA: aby rozmowa miała jeden ciąg trzeba zawsze wcisnąć ";odpowiedz" pod pierwszym (przewodnim) postem zaczynającym daną rozmowę.
2.Najpoczytniejsze artykuły są dostępne po prawej w szybkich linkach pod nazwą "abecadło".
3. Ponadto w razie braku publikacji na stronie proszę o wiadomość na mail. Z jakiegoś powodu niektóre komentarze mylnie oznaczane są jako spam.
4. Wbudowana wyszukiwarka blogowa jest trochę niedokładna i omija pewne treści pomimo występujących w nim szukanych słów. Innym rozwiązaniem jest wpisanie w google, czy bezpośrednio w pasku przeglądarki frazy: site:michalxl600.blogspot.com szukanywyraz Wynikami będą wszystkie artykuły zawierające słowo "szukanywyraz" na tymże blogu.